Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok, amiért...

Rossz ember vagyok, amiért nem szeretném, hogy a párom gyermekei velünk éljenek?

Figyelt kérdés

Egy éve ismerjük egymást, négy hónapja élünk együtt. A volt feleségétől van 3 gyermeke, akik most az anyjukkal élnek. A gyerekek anyja ki akar menni külföldre munkát keresni és a párom felajánlotta, hogy a gyerekek költözzenek hozzánk. Én ezt nem szeretném, mert a láthatásokból már megtanultam, hogy ő addig foglalkozik velük, amíg játszani, nevetgélni kell, de ténylegesen nevelni nem neveli őket. Hétköznap alig van itthon, hétvégén próbál jó apa és társ lenni de ez szerintem kevés. Lényegében onnantól, hogy hozzánk költöznek, két gyerek helyett ötről kellene egyedül gondoskodnom és attól tartok, ez meghaladná az erőmet.

Minden félelmemet elmondtam a páromnak, de ezzel csak azt értem el, hogy most ő is haragszik rám és én is egy utolsó alaknak érzem magamat.


2013. okt. 26. 18:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Értelek, de ha ő hajlandó együtt élni a te gyerekeiddel akkor te is kénytelen leszel együtt élni az ő gyerekeivel. Viszont beoszthatjátok a házimunkát. Melyik nap ki főz, mit dolgozik még otthon, ki mikor tanul a gyerekekkel. Este ha hazaér akkor nem lefekszik hanem mos, tereget, takarít meg mosogat, ilyesmi.
2013. okt. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
12%
Én sem venném oda őket! Ha eddig ragaszkodott gyerekeihez az anya, most oldja meg a gondját, de a gyerekeivel együtt! Vigye ki magával őket is !
2013. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
A párodhoz hozzátartozik a három gyereke is, ha az anyjuk külföldre akar menni, természetes, hogy magához veszi őket, amíg az nem teremt ott valami egzisztenciát. Vagy megszoksz, vagy megszöksz. Mellesleg a párod sem zavarta el a te két gyereked, nem? Vagy elfogadod a helyzetet, vagy lelépsz, mást nem tehetsz.
2013. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
32%

Egyetértek a másodikkal. Gyereket egy életre vállal az ember, minden hátrányával együtt. Ha külföldre akar menni akkor azt tegye a gyerekeivel vagy pedig ne menjen ki.

nem is tudom hogy gondolják, hogy +3 gyereket a nyakadra sóznak.

Más körülmények között elfogadható lenne, hogy a feladat rádhárul (pl ha meghalna az anyjuk), de így, hogy x akárhány évesen jött egy világmegváltó terve és a gyerekei máris mintegy púppá váltak a hátán...

Nem vagy rossz ember.

2013. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%
A bikával járnak a borjak is:D
2013. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
3-nál a pont:D
2013. okt. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
35%

(4) A pasié is a gyerek, nem csak a nőé:D Ha pedig valaki amásik nő két porontyát elviseli, akkor a másik félnek kutya kötelessége a többi porontyra is felügyelni és befogadni:D

Legalább az anyjuk egy cseppet pihenni fog, a külföldi létben, ti pedig egy cseppet átveszitek a szerepét:)

2013. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
20%
Én nem nevelném más gyerekét. A férfi és a nő helyében se. Borzasztó manapság mennyi mostoha meg zabigyerek van.:-S
2013. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
52%
(8) Egy házasságban született gyerek, akiknek elváltak a szülei, nem zabigyerek.Evvan:D
2013. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
Ha már ő elfogadta, hogy van két gyereked és, hogy ők veletek élnek te is elfogadhatnád... És én is haragudnék rád.
2013. okt. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!