Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan váltatok külön a...

Hogyan váltatok külön a szüleitektől?

Figyelt kérdés
Nem tanácsadást kérek, hanem arra vagyok kíváncsi hogy akik x ideig a szüleikkel éltek mondjuk 25 éves korig vagy alatt, hogy történt az elköltözés? hónapokkal előtte néztetek albérletet vagy esetleg párotokhoz költözetek ha volt vagy spontán? és hogyan éltétek meg? én is hamarosan szeretnék már saját életet élni, ezért vagyok kíváncsi csak a véleményetekre/tapasztalataitokra. Előre is köszönöm szépen. :)

2021. márc. 14. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából spontán végülis, nem volt tervezett. Egyre több időt töltöttem paromnal, de ő is az anyukájával élt, egyre tobb cuccom vittem oda, onnan jártam dolgozni, oda mentem munka után. Aztán pár hónap után költöztünk ketten el. Jött egy lehetőség, nem is volt kérdés. Ekkor voltam 22.
2021. márc. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

18 évesen elmentem otthonról albérletbe, dolgoztam, mellette tanultam.

A ballagási ajándékba kapott pénzem plusz amit nyáron dolgoztam elég volt az induláshoz.

A szüleim abszolút így is tervezték, hogy el "kell" mennem, a saját lábamra kell állnom, meg kell tanulnom önállóan élni.

Nem viselt meg különösebben, sőt, nagyon boldog voltam, hogy végre olyan életet élhetek, amiben nincs ekkora kontroll. Nem volt könnyű, de jobb volt ez így.

2021. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Nekem könnyen ment. Faterom 15 éves koromban meghalt, anyám meg lelépett egy orvos barátjával. Ott maradtam egyedül egy állami bérlakásban. (Annak idején a legtöbb városlakó ilyenben élt.) A középiskolát nem hagytam abba, hanem éjszakai vagonrakásokból fizettem a fizetnivalókat. Alighogy leérettségiztem, hazajött anyám, én meg fogtam a sátorfámat, és elmentem. Először barátoknál laktam, aztán albérletben. Olyan is volt, hogy az egyetem első félévét idősödő hölgy védőszárnyai alatt húztam ki, némi szexért cserébe.
2021. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Alkoholista szülők mellett már 12 évesen tudtam, hogy amint lehet menni kell. Akkor említettem a barátnőmnek, hogy mint 2 lány költözzünk a világ végére. Ő benne volt, de kell pénz. ( 2 tinilány ábrándjai) Akkor döntöttem úgy, hogy ha pénz kell akkor gyűjtök. Szóval 12 éves korom óta kuporgattam a kis pénzemet. Dugdostam mindenfelé, amikor már úgy gondoltam, hogy húú de gazdag vagyok, hogy a szüleim ne találják meg, és ne igyák el, barátnőm dugdosta a saját szobájában. 17 évesen sikeres szakmunkásvizsgát tettem. Addigra a 3 éves ösztöndíjammal együtt nagyon szép pénzt összesportoltam. AMikor befejeztem a sulit a szüleim voltaképpen kirúgtak. Nincs családipótlék, haszontalan vagyok, tűnjek el. 3 napot barátnőméknél aludtam, addigra sikerült egy tiszta szobát találnom. Kifizettem 6 hónapot előre. Dolgozni mentem. Hát így sikerült. De ahogy mondani szoktam: Minden rosszban van valami jó. Megtanultam sporolni. AZóta már saját lakásom van.

33 /N

2021. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
22 voltam, kirugtak az akkori munkahelymrol, azelott is fontolgattuk hogy kulfoldon kellene szerencset probalni, de ez tette fel az i-re a pontot. Hat nekivagtunk, mara mar exemmel, 1 evig voltunk kint, aztan inkabb hazakoltoztunk, akkor mar alberletbe. Vele szetmentunk, kerestem masik alberletet, most meg mar sajat hazunk van a parommal. 3 es fel ev telt el, miota "fuggetlenedtem", de a haz felujitasba besegitettek szuleim is nemi penzzel.
2021. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy elmondtátok. Így látok más nézőpontokat, történeteket. Nem feltétlen azt keresem hogy kinek mi volt a rossz mert nem kell hogy ez legyen a motiváció elég az ha tudod hogy a te életed más mint a szüleidé és szeretnél önállósodni. A pontos kérdésem arra irányult hogy hogyan történt meg ez a folyamat, azaz a külön költözés és az önállósodás.

Köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 14. 12:05
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Először egyetemre mentem, tehát a különélés ott kezdődött, mikor csak hétvégente mentem haza. Majd az egyetem mellett elkezdtem dolgozni, így valamennyire függetlenedni tudtam. Az egyetem után egy kis időre mégis hazaköltöztem, mert sspórolnom kellett, hogy a párommal lakásba tudjunk menni. A párommal közösen néztük az albikat. Mivel ilyen szépen fokozatosan történt a leválás így nem viselt meg annyira, így is sokat találkozunk és beszélünk minden nap.
2021. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

31 évesen még anyuval élek. Gáz sajnos de mivel 8 km-re lakunk a munkahelyemtől így nem láttam értelmét külön bérelni egy albérletet.

Lakásra gyűjtök és jövőre már hitellel bele akarok vágni.

2021. márc. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Összejöttem férjemmel, aztán meglett a pénz lakásra és vettünk egyet közösen. Ennyi, nem nagy szori :D
2021. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimmel elég szar kapcsolatom van/volt, alig vártam hogy betöltsem a 18.évemet hogy legálisan elhúzzak onnan.

Ehhez segítség volt a pasim is.

Nagyon nehezen de el tudtam jönni onnan (nem engedtek el, bezártak stb.)

Azóta nyugodt az életem.

22/L

2021. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!