Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szorongtok az idős szüleitekér...

Szorongtok az idős szüleitekért a koronavírus miatt, megfordult a fejetekben hogy talán még idén elkapják és meghalnak?

Figyelt kérdés

#vírzs
2020. nov. 11. 11:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Mi a koronavírus első hullámának során maszkban mentünk a nagymamámhoz, úgy vittük neki az ételt, meg minden egyebet, amire csak szüksége lehetett. Ha a nagyszüleid nem mennek ki és ti is betartjátok az óvintézkedéseket és úgy mentek hozzájuk, esetleg bevásároltok nekik, akkor minimalizálhatjátok a koronavírussal való fertőződés esélyét.
2020. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Egyre jobban szorongok, mert önmagában nem annyira a vírustól félek, hanem, hogy az eü nem fogja győzni és ha esetleg bekerül a 81 éves nagymamám, akkor ő feláldozható lesz a fiatalabbak mellett... és ezt nagyon nem akarom.
2020. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%

Bizony!

Koronavírus-pozitív vagyok. A tünetek jelentkezése előtt két nappal találkoztam anyósommal kb. fél órára, és előtte egy héttel szüleimmel több órára.

Volt egy jó adag idegesség bennünk, de szerencsére egyikük sem fertőződött meg.

És tanulság, hogy bizony nem tudjuk, mi van bennünk.

Bár most elvileg védettek volnánk (mennyire? mennyi időre?), szóval nem kapnánk meg, tehát nem is fertőznénk tovább, de szerintem itt nem lesz semmilyen karácsonyi találkozás.

Talán közösen kimegyünk a temetőbe, mert nyílt térben, távolságot tartva, esetleg maszkot is húzva csak nem fertőzzük meg egymást.

2020. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
Basszus Goldmund jobbulást, gyakran találkozok a kommentjeiddel és tökre bírom őket. Vigyázz magadra!
2020. nov. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Mi tavasz óta eléggé be vagyunk zárkózva. Szerencsére 80% home officeban vagyok, és kb. az élelmiszerbolt-patika-állateledelbolt háromszögben mozgok. Pont azért, hogy továbbra is segíthessük a veszélyeztetett családtagokat, mert nem lehet csak úgy magukra hagyni őket, igénylik a segítséget, és ha már úgyis oda kell mennem, a társaságot is (nem tudnak már beletanulni pl. egy skypeba). Ennyi önkorlátozás mellett már nem szorongok, tényleg úgy érzem, mindent megteszek, ami tőlünk telik, hogy ne kapjuk, ne kapják el.
2020. nov. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

Le leszek pontozva, tudom, de tessék: nem, nem szorongok.



U.i.: alapvetően amúgy is a testi/lelki/szellemi egészséggel kellene foglalkozni mindenkinek, nem a betegséggel!

2020. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Metionin ***** válasza:
83%
Anyám 56 éves, egészségügyi intézményben takarít, nála nagyobb a sansz hogy elkapja. Apám 72 de az ő egészségi állapota jobb, meg ő nem dolgozik, nem jár sehova. De amúgy nem buszoznak, ott ahol laknak kb. a boltban lehet emberekkel találkozni meg a kocsmában de most az sincs. Anyámat kicsit féltem bár nem beteges de lényegesen könnyebb target a vírusnak (elhízott, nem mozog, nem eszik egészségesen) mint az egész életében sportoló apám.
2020. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%

Nem szorongok. Ti se tegyétek. A szorongás által lelki problémák alakulnak ki, amik utána fizikailag is megjelennek.

Be kell tartani a szabályokat, szedni C meg D vitamint. Ennyi. Vírus mindig volt, mindig lesz.

2020. nov. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
NEM!
2020. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem szorongok, de attól még óvatos vagyok. Az autóba se rettegve ülök, de mégis mindig bekötöm az övet. Most ez annak felel meg, hogy fölteszem a maszkot.
2020. nov. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!