Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most apámmal mit tehetnénk?...

Most apámmal mit tehetnénk? Naponta megiszik 2 l sört, ez anyut és engem nagyon zavar, mit lehetne tenni, ha megmondjuk, mert ő keresi a pénzt

Figyelt kérdés
:(
2008. dec. 4. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha ugyanolyan kedves apuka marad, akkor ne tegyetek semmit. Legalább ennyit had érdemeljen meg.

Az enyém is megissza, de ettől még nem lesz ittas. Mondjuk azt nem tudom a Te Apukád hogy viseli az alkoholt, de, ha nem látszik rajta, szerintem egy átdolgozott nap után megérdemli, főleg, ha otthon issza meg és nem jár el kocsmázni...

2008. dec. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem ertek egyet sajnos az elottem szoloval. Mi is igy kezdtuk...csak egy aztan ketto harom....majd nem volt megallas. Amikor szova tettuk akkor az volt a valasz, mint nalatok...O keresi meg ra a ravalot. (ami nem fair, mert anyukam sem magara koltotte soha a fizeteset) Szoval hogy a tortenetnel maradja...a vegen mar a 21 feles es 34-35 doboz sor meg sem kottyant neki. Ja es a cigirol nem beszelve.

Kajara nem adott penzt haza, csak ivott ivott ivott...volt hogy napokig nem csinalt mast, Nem evett csak ivott...elvonorol szo sem lehetett mert hogt O nem alkoholista am...o megerdemli mert annyit dolgozik (az igazsag az hogy sohasem ment el dolgozni...volt egy cege ami viszonylag jol ment egy ideig de aztan becsodolt a jozan eletmod miatt)

A korhazba klerules utan abbahagyta talan egy fel evre...de most minden kezdodik elolrol...nem sokkal csak egy ket sorrel...

Szoval az en tapasztalatom szerint GAAAAAAAZ.

Remelem nalatok nem lesz ilyen sulyos a helyzet

2008. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
1. vagyok. Igen, ha az Apukád olyan tipus, mint a 2. válaszoló Apukája, akkor baj is lehet belőle. Az enyém már 25 éve csak ennyit iszik meg, egy korttyal sem többet, na és semmi tömény. Rá tényleg nincs negatív hatással és a családra sem. Ez egyénfüggő dolog.
2008. dec. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Egyet értek az első, ill. harmadik válaszolóval. Az én édesapám is megissza a napi 2-3, néha 4 sörét, töményt soha. Ezt csinálja kb. 30 éve, de mindíg tudja, hol a határ.

Mindenesetre én nem sajnálom tőle, dolgozik épp eleget, ráadásul nagyon fájnak a lábai, mégis kénytelen dolgozni.

Ha munka után megkívánja, hadd igya. Én még venni is szoktam neki, amikor eszembe jut.

2008. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

gondold vegig, hogy apukad "jómunkásember ivós" (hazajon, iszik, tvzik, szokasos "ritualé" része az ivas, ami megnyugtatja, jó neki), vagy leendő alkoholista, aki egyre többet iszik.


Ha az első, akkor en nem sajnalnam tőle, megerdemli, jót tesz a lelkének is, mérlegeld, hogy neked/nektek rosszabb e, mint amennyire neki jó.


ha egyre tobbet iszik, es szemelyisegvaltozas is jar hozza, akkor persze normális, hogy rászoltok, es tesztek ellene.

2008. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
kicsit megnyugodtam a válaszokat olvasva, ugyanis nálunk a férjem csinálja ezt. Napi 3-4sör de van amikor csak 1-2. Tömény soha. Soha nem részeg tőle, még csak észre sem leht venni rajta, hogy ivott. Én eddig mindig vitáztam vele, de talán mégsem kéne...
2008. dec. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

nálunk ugyan ez ment mint ami a 2. válaszolónál

volt egy nagyon jól múködő cégünk ami havonta többb milliót hozottt, de itt volt az ivás meg persze a "barátok" akik mindig lehúzták és kérték apukámtól a sok kölcsönt és sose adták visszaa és akkor egyre többet ivott anyukám már nagyon kivolt készülve és már nekem is elegem volt belőle nem tudtam szeretettel hozzászólni:S

és tönkre ment a cég és apukám teljesen összezuhant és mégtöbbet ivott csak már nem volt miből

és anyukám keresett valamilyen támaszt valahol akármint amiben megtalálhatná a lelkibékét és volt egy nagyon rendes ismerősünk és ajánlottak nekünk egy gyülekezetet ahol Isten igéjét hirdetik és megtértünk persze apukám nem, de én is jártam a gyülibe meg most is járok.

És imádkoztam Istenhez hogy gyógyítsa meg apukámat ebbőől és hogy fejezze be és nem történt semmi és elkeseredtem és utána már nemis nagyon imádkoztam ezért, de Isten meghallgatta minden imámat és epukám minden ok nélkül egyik napról a másikra letette az italt.Egyik nap még részegre itta magát úgy hogy egésznap aludt utána másnap kialudta és nem ivottt és ez már 2 éve volt és eszébe se jut az ital és minden megoldódot.

Ha esetleg érdekel valakit ez a gyülekezet akkor nyugodtan írjon nekem.

2008. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!