Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sajnaltatjak az anyukák...

Miért sajnaltatjak az anyukák állandóan magukat?

Figyelt kérdés

Facebookon, de a való életben is ezt látom szinte minden gyereket nevelő ismerősömtől.

A pias vicces képeken (hogy ők már mennyire ki vannak a gyerektől és inkább isznak) át a merő onsajnalatig, hogy nekik el kell látniuk 1-2-3-4gyereket.


Most tényleg, az ilyenek mit vártak? Az államtól eleve iszonyú sok támogatást kapnak, ennél többet már csak akkor kaphatnának ha kb a boltban áfát sem kéne fizetniuk.


És mégis mindig ők verik a tantamot, hogy milyen nehéz nekik, mind anyagilag, mind fizikálisan/mentálisan.


De komolyan, mit vártak?


Nekem egy gyerekem van, én TUDOM, hogy többet nem lennék képes bevállalni. Mi nem használunk ki semmilyen állami támogatást, mert egy gyerekkel hova..de ezzel sincs bajunk. Inkább ez, de a nyugalom. Mi így pont egy boldog család vagyunk.


Nem csesztetem (mint a legtöbb anyuka) az apukát, hogy oda van dolgozni, mert tudom, hogy az is ugyanolyan kemény meló.

Nyilván itthon, amit tudok megcsinalok, de ha hazajön besegít mindenben.

Erre még kb én szegyelljem magamat, ha más anyukaval beszélek, mert nekem milyen könnyű dolgom van.

Már bocsánat, de én gondolkozzak más helyett, hogy kinek szüljön gyereket?

Szerintem a gyerek előtt is pontosan ki lehet már ismerni a férfit, ha a fejünket is használjuk.


Már tényleg az van, hogy boruljon a világ minden nő elé, aki erre a világra gyereket szült, mert ő a teremtés csodája, akinek mindennel nehezebb és mindenki szolgálja ki az ő igényeit.


2021. márc. 18. 14:45
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon ügyes és tökéletes vagy. Akkor még jobb lennél, ha nem itt rinyálnál, hanem élveznéd a szuper és könnyű életed. Nekem nincs gyerekem, de az ilyen rinya még jobban idegesít, mint az anyukák vélt vagy valós szenvelgése.
2021. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
68%

"Az államtól eleve iszonyú sok támogatást kapnak, ennél többet már csak akkor kaphatnának ha kb a boltban áfát sem kéne fizetniuk."


Tényleg? Mi az az iszonyú sok? A huszonixezres gyes vagy a tizenketezres családipótlék?

2021. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező:

- kérdezd meg őket: miért teszik

- egyetlen mozdulattal kövesd ki őket és nem kell látnod: mit osztanak meg

- rejtsd el bejegyzéseiket

Sajna nem vagyok otthon a közösségi oldal használatában, 5-6 éve regisztráltam, sose osztotttam meg semmit, jó ha félévente belépek, számomra zavaró ismerősöket követtem ki.

2021. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

1) Írtam valahol, hogy tökéletes életem van és tökéletes vagyok? Vagy mondjuk könnyű életem van?

Szerintem sehol. Ja, azért mert lementem írni, hogy ahhoz nem kell sok IQ, hogy aki előtte is megcsalt már, vagy minden este elhordott mindenféle szarnak, abból nem lesz jó házasság, főleg nem család. Oké.


2) Babavaro, CSOK, SZJA. Legtöbben az ovis/sulis étkeztetést sem kell fizessék és sorolhatnám.


3) köszönöm a választ 😊 a legtöbbet már én is kikovettem, de sajnos a régi barátnők közül is sokan ilyenek lettek, mint amit fentebb írtam. De már próbálok más barátokat szerezni, de úgy érzem, hogy azokat nem az újdonsült anyukák között találom meg 😁


Nem vagyok ilyen többi-anyuka-gyulolo vagy ilyesmi, csupán zavar ez a dolog.

2021. márc. 18. 15:08
 5/59 anonim ***** válasza:
81%

"Mi így pont egy boldog család vagyunk."


Akkor meg ezzel foglalkozzál ne mással. Vagy keress egy hobbit és akkor kevesebb időd lesz másokkal foglalkozni.

2021. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
79%

Sokan csak család/társadalom nyomásra szülnek. Illetve most rengetegen a csok (vagy mi) miatt. Azok persze hogy kikészülnek már az első kakis pelenkánál.


Ráadásul most az online oktatásban haza érnek a munkából, főzés, rendrakás stb aztán mehetnek még estig tanulni a gyerekkel.


Munkatársaim kb össze💩ják magukat hogy nekik kéne megtanítani a két ismeretlenes egyenleteket, gyakoroltatni az írást stb.


De mit érdekel ez téged? Vagy csak dicsekedni jöttél mennyivel jobb anya vagy? Nekem egy halom gyerekes ismerősöm van mégse találkozok a facen siránkozó anyákkal. Kövesd ki őket és 💩 le.

2021. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha ez jött le, hogy dicsekedni akarok.

Hobbim van, de mivel a korona miatt nem csinálhatom így lehet, hogy tényleg rosszra megy el a felesleges időm, túl sok időm van internetezni és Facebookozni 😬

2021. márc. 18. 15:11
 8/59 anonim ***** válasza:
89%
Én egyetértek veled, engem is idegesít, tudom milyen mentalitásról beszélsz. Szerencsére én nem látom ezeket, mert nem vagyok fent ilyen oldalakon.
2021. márc. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
41%
Azt se tudod mi bajod van. Biztos minden nőnek akinek nehéz az élete, már előre tudta, hogy ilyen fos lesz minden, de csakazértis csinálta. Általánosítasz mint az állat. Meg bezzegelsz, hogy te milyen rohadt okos vagy és előrelátó. Örülj neki, hogy te nem szívatad meg egy szar férjjel. Nem tudom ezzel a kérdéssel mit akartál, dícsérjünk meg, hogy milyen ügyes voltál? 0 empátia szorult beléd, de legalább ne hangoztatnád. 1 voltam
2021. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

"Kedves" #9-es:

Mennyi, de mennyi olyan embert ismerünk, akiknek már gyerekvállalás előtt rég rossz volt a kapcsolatuk/magukat SEM tudták eltartani rendesen, mégis beleszultek egy gyereket.

Mit csináljak velük, sajnaljam őket?


Meg egy jó kapcsolatban is millió buktató van az évek alatt. Lehet, hogy mi sem leszünk együtt örökké, mert a közös utunk hamarabb véget ér. Benne van a pakliban, sőt, a másik halála is sajnos.

Ezért ha már gyereket vállalok, akkor -mivel már nem csak az én életemmel szórakozok- bebiztositom magam, hogy ne a férjem tartson el, és életképes legyek én is, bármi történik. Továbbá ha elvalok, legyen bennem annyi, hogy azzal nem a gyereket teszem tönkre, mint anno minket a szüleink.

Persze, altalanositok, MIVEL általánosságban beszélek egy jelenségről, amit a #8as is pl pontosan lát.

2021. márc. 18. 15:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!