Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám állandóan ellenőrizge...

Az anyám állandóan ellenőrizget és rámakaszkodik, amikor meg szóvá teszem, sajnáltatja magát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, anyukámtól 200 km-re élek, mégis állandóan ellenőrizget. A múltban sok dologgal bántott, szeretném tartani vele a távolságot. De folyamatosan hívogat, hogy épp hol vagyok, mit csinálok. Van, hogy épp nem veszem észre, hogy hív, mire ránézek a telefonomra 5-10 nem fogadott hívás... azt hiszem sokszor vmi baj, lehet, de ő csak annyit akart, hogy hol vagyok és mit csinálok... Én nem igazán szoktam hazamenni, erre ő jön állandóan hétvégente hozzám. Ha esetleg szóvá teszem a dolgot, vagy hogy ne ellenőrizgessen ennyire, megsértődik, sajnáltatja magát, hogy akkor ő egy rossz anya, ugye, aki mindent rosszul csinál és sír is néha... Teljesen kikészít...volt vki ilyen helyzetben? :(
2019. szept. 3. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Anyukád egyedül él?Akkor ez lenne a dolog mögött.
2019. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Tipikus érzelmi zsaroló. Addig lesz így, amíg hagyod. Meg kell húznod a határaidat és azokhoz következetesen tartanod magad. Beszéljetek meg fix telefonálási időpontot (pont elég heti egyszer), ezen kívül pedig ha nem érsz rá telefonálni, akkor nem veszed fel, ha kéretlenül átjön, programra hivatkozva nem engeded be, ha túlságosan faggatózik, akkor pedig a szemébe mondod, hogy ne most próbálja játszani a szülőt, felnőtt ember vagy és nem fogsz beszámolni minden lépésedről. Ez még jó kapcsolatban is túlzás lenne, hát még így. Ha elég sokáig lepereg rólad az ezt követő hiszti, sértődés és mártírkodás, akkor le fog róla szokni, másképp nem.
2019. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Ezt szerintem már jó párszor megkérdezted, azóta sincs más megoldás, mint meghúzni a határokat és nem engedni, hogy ennyire kontrolláljon.

A telefont nem veszed fel (elöre közlöd vele, hogy pl. szobmat 4 és 6 közt hívhat, akkor van idöd rá), hét végén nem maradsz otthon és vársz rá, hanem csinálsz programokat magadnak, és ehhez tartod is magad.

Habár nekem az az érzésem, hogy neked ez tökéletesen megfelel, csak néha idejössz kicsit panaszkodni!

2019. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem veszed fel, nem hívod vissza - állítsd be úgy a telefonod, hogy automatikusan letegye és ne is jelezze a nemfogadott hívást.

Hétvégén meg nem vagy otthon. (Ha albérletben laksz, költözz el, de úgy, hogy ne tudja senki az új címed.)

Amit anyád csinál, azt stalkingnak hívják, és bűncselekmény.

2019. szept. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még egyszer nem írtam ki ilyen kérdést, de akkor jó tudni, hogy vannak sorstársak. :D
2019. szept. 3. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!