Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normálisak ezek? Vagy szerinte...

Normálisak ezek? Vagy szerintetek is szórom a pénzt?

Figyelt kérdés
A szüleim szerint nagyon szórom a pénzt. Azt mondják, hogy ha egy kis pénzhez jutok azt rögtön elverem. Névnapomkor és szülinapomkor szoktam pénzt kapni tőlük, 5 ezret alkalmanként. Ebből-bár négy hónap eltelt névnapom óta- öt ezer megvan. Bulizni max ezer forintot viszek, de van, hogy azt se költöm el. ( persze nem tőlük kérek, de ezt nem veszik észre) Fél éve hozzá jutottam 100 ezer forinthoz, mindet beraktam a bankba. Ezen kívül másfél éve ugyanaz a kínais magassarkúm van, kezd szétjönni, úgyhogy mondtam anyámnak, hogy veszek egyet. Egyből azzal jött, hogy én mindig csak szórni tudom a pénzt, annyi cipőm van, nem igaz hogy nekem ne jó semmi. Ja és dolgozok is, abból a pénzből egész nyár alatt három ezret költöttem el. De ezek most komolyan ilyen hülyék vagy csak játszák az eszüket?? Elmondtam már nekik ugyanezt, és hozzá tettem, ha ez így nem tetszik nekik nyugodtan adhatnak ők pénzt, akkor megmarad az enyém. És persze jött a válasz, hogy nehogymár azt higgyem, hogy nekik van pénzük. Karácsonykor szoktam több pénzt kapni, úgy összesen a rokonságot is beszámítva kb 20 ezret. Júniusig ez elmegy simán bulikra és ruhákra(mert a ruhákat is én veszem magamnak), de rögtön kapom az ívet, hogy hogy lehet elkölteni 20 ezret fél év alatt.... Szerintetek? 19/L
2010. aug. 19. 11:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
egy valamin ne spórolj: az ételen!
2010. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
18%

"De ezek most komolyan ilyen hülyék vagy csak játszák az eszüket??"


"Ezek", "hülyék", "játsszák az eszüket"... szépen beszélsz a szüleidről! Még ha gáz is a hozzáállásuk, ezeket a kifejezéseket sem 14 évesen, hát még 19 évesen kultúrlény nem használja a szüleire. (És ez vonatkozik néhány hozzászólóra is, akik bőszen helyeseltek...)

2010. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
90%
előző te biztos cukormáz családból jöttél tudok olyat ahol a szülőt az alapvető tisztzelet sem illeti meg,mert gyerek 12 évesen önnelátó mert anyucit csak a buli,meg pasik érdeklik,apuka meg tajt részeg fényes hajnalban.
2010. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem viszont sokat költesz. Fél év alatt 20ezer? Mire? Nem kell menni bulizni ha nincs miből!

Ruhát se minden héten kell venni!

2010. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Hallod, engem 22 éves koromig kb. "nem engedtek" dolgozni, mert szégyellték, hogy elmenjek dolgozni suli mellett, amikor ők a fő keresők szülőkként, nagyon sok veszekedés volt miatta, idegileg nem egyszer merültem ki, és mikor már dolgozni kezdtem, akkor is, munka-balhé-tanulás... És csodálkoznak, hogy megcsúsztam a sulival. Te legalább dolgozhatsz, hagyd rájuk. :-)
2010. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
59%
Hát nem tudom, te ebből a pénzből ugye nem a kaját és az alapvető szükségleteid állod... szerintem szállj be nekik a rezsibe meg a kajába, ha úgyis dolgozol, és akkor egy szavuk nem lehet, ha a maradékot magadra költöd.
2010. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Érdekesek a szüleid. Te aztán tudsz spórolni.. Nem értem a felháborodásukat..sajnos én nem ilyen vagyok, pedig jo lenne..de tényleg:) Én mikor megkapom az ösztöndíjam havonta 20 e ft az 1-2 nap alatt elis megy azokra szarságokra amiket kietrveltem h megakarom venni, ruha, smink, tusfürdő stb. Ezenkívül kapok pénzt anyától is meg apától is ha kérek.
2010. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
59%

11:42-es.

Ha nem vetted volna észre (szövegértés) akkor nem a tartalommal, hanem az alpári stílussal van bajom...

2010. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
65%
11:49 - Úgy veszem észre, hogy téged még nem bosszantottak fel eléggé ahhoz, hogy ne figyelj oda, hogyan fogalmazol.
2010. aug. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor úgy látom nagyrészt nekem adtok igazat.
2010. aug. 19. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!