Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hasonló tapasztalat "külföldre...

Hasonló tapasztalat "külföldre költözünk kisgyerekkel"?

Figyelt kérdés
Mi januárba költözünk Londonba az egy éves kislányunkkal. Ha van valakinek hasonló tapasztalata, szívesen venném ha leírná ide.
2010. aug. 19. 13:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
Rokonaim közt van ilyen. Ők különtanárhoz hordják, illetve sokat viszik játszótére, ezzel is segítve neki a nyelvtanulást.
2010. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egy éves kislánynak semmi szüksége különtanárra. Vigyétek emberek közé, társaságba. Ha nincsenek ismeröseitek, játszótérre, játszóházba, stb. :)
2010. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, inkább arra gondoltam, hogy a szülők, és legfőkén anya hogy élte meg. Mennyit érzett a költözésből a kicsi, mennyi idő volt megszokni az új környezetet...stb.
2010. aug. 19. 13:57
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja és jut eszembe, mi még magyarul sem beszélünk :) Igaz, januárba lassan másfél éves lesz :)
2010. aug. 19. 13:59
 5/16 anonim ***** válasza:
32%
A barátaim nagy része kiköltözött külföldre már, családdal együtt, egyiküknek sem hiányzik Magyarország. Bár ezt meg tudom érteni. Mindig mondják hogy nagyon jó kint, sokkal jobb minden, jobban élnek, stb. Olyat még nem hallottam hogy haza vágyna bárki is vagy rossz lenne neki kint.
2010. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az én kislányom egy éves volt mikor kiköltöztünk angliába.Semmi probléma nem volt,én és apa ott voltunk neki,és ez volt a lényeg.Nagyon hamar megszokta a változást,nekünk sokkal nahezebben ment.

Nyelvtanárra pedig semmi szükség egy ennyi idős babának.

Sok szerencsét!

2010. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem a saját családom, hanem 2 baráti család, ahol a r kint született. Tehát ebben más: tök jó a gyereknek.

Egy egyéves, akivel már itthon elkezdtek foglalkozni angolul, (mire kimegy, már fog tudni beszélni) először nagyon furin nézett a gyerek az idegennyelv hallatán, de második órán már tökre nevetett, élvezte. hallja ő, hogy idegen nyelv, attól még, hogy nem tud beszélni. Amúgy ha szülők ottvannak a környezetváltozást igen hamar megszokja, hiszen neki a szülei igaziból a környezet :-)

Sok sikert!

2010. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. És csak megjegyezném, hogy sajnálom, hogy sok család ide kényszerül, de ennek is kell örülni. Mi is úgy vagyunk vele, hogy már itthon nem bírjuk elviselni a körülényket, és szerencsétpróbálun, "aki mer az nyer" alapon...
2010. aug. 19. 14:42
 9/16 anonim ***** válasza:

Lányom Angliában született, még egész kicsi baba volt mikor átköltöztünk Franciaországba. Semmit nem vett belőle észre, a viselkedése nem változott meg.

Egy ennyi idős gyerek még nem fogja fel, a szobáját megszokja pár nap alatt. Az sem viseli meg mikor hazarepülünk, otthon is szépen elvan.

Nem tudom erre voltál-e kíváncsi, de más nem jut eszembe.

2010. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A mai 14.00-ás válaszolónak írnám:

Én hazavágyom. Akármilyen itt az élet, otthon sokkal jobb volt és mindig nagyon szomorúan jövök vissza. (Előző voltam.)

2010. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!