Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri úgy kimenni Londonba,...

Megéri úgy kimenni Londonba, hogy nincs előre biztos állásom? Csak akkor kezdenék el keresgetni, ha már kint vagyok. Mennyire van ott munkalehetőség? Vélemény/tapasztalat? Megéri a pénzbefektetés?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

jah, majd mindenhova bemész az ütős szöveggel:

Hi! Job??? :))))


így gondoltad?

2011. júl. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valahogy igen, vagy újsághirdetések. Csak az angolom se túl jó:S
2011. júl. 27. 08:20
 3/12 anonim ***** válasza:

ez attól függ menyi pénzel mész ki mert ha van 2 3hóra előre pénzed akkor próba cseresznye.

mondjuk úgy is eshet hogy van már melód kimész aztán meg kirúgnak akkor ugyan ott vagy

szerintem a vésztartalék a lényeg

2011. júl. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

akkor inkább maradj itthon. én sem megyek franciaországba dolgozni úgy, h kb 2 szót tudok franciául.

tanulj meg normálisan angolul, és utána több esélyed lesz.

2011. júl. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Én sokakról tudom, hogy úgy mentek ki, hogy nem volt munkájuk, aztán rövid idő alatt találtak. Egy konkrét ismerősöm is így ment ki, másfél hét múlva már dolgozott, (azt mondta akkor hírtelen kb 6-8munka közül választotta a neki leginkább tetszőt)azóta eltel 6 év, persze azóta váltott, és szakmájában szuper helyen dolgozik, kiment utána a menyasszonya is, ő 2-3 héten belül helyezkedett el. Azóta kint élnek, kb. még egy évig jövőre esküvő után elvileg hazaköltöznek. Szóval szerintem ha van egy kis megtakarításod ez első néhány hétre, akkor vágj bele nyugodtan.
2011. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Ja, a nyelvet ők sem tudták tökéletesen, épphogy csak alapszinten. Igen, a pár hétnyi megtakarítást úgy kell értened, hogy ha mondjuk 2 héten belül találsz is munkát, és havonta van fizu, akkor is másfél hónapig a tartalékaidból élsz...
2011. júl. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Megeri, csak 2 dologra kell figyelni: legyen legalabb 1 ismerosod aki par napig esetleg befogad es legyen 1-2 honapra valo penzed hogy meg tudj elni mig talalsz valami munkat.
2011. júl. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtudás nélkül nehéz lesz ugyanis elsősorban azokat veszik fel, akik beszélik a nyelvet, abból meg elég sok van itt.

De amúgy meg én is úgy jöttem ki, hogy nem volt itt állás, és a páromnak sem és az összes többi ismerős is. Szerintem otthonról nehezebb találni, mintha már itt vagy, de legyen elég tartalékod! Ha nincs minimum 1500 fontod, akkor neki se vágj. És addig is amig otthon vagy TANULD A NYELVET!

Az, hogy ki mennyi idő alatt talál munkát változó. A mi példánk: párom úgy jött ki, hogy nem beszélt semmit (csak olvasni tudott, de a kiejtése botrány volt, mert csak értelmezte a szavakat, de soha nem tanulta), de mákja volt, meg abban az étteremben, ahol a tesóm barátja dolgozott pont kerestek mosogatót, így másnap már dolgozott is.

Én fél évvel később jöttem utána, nagyon jó angol nyelvtudásom volt már akkor is és 6 hétig nem találtam munkát semmilyet!!!! 6 hét után nagy nehezen sikerült xedik ismerős ismerősét előásni valahonnan és úgy lett egy part time takarító melóm.

Szóval arra ne építs, hogy x azonnal talált, mert minden x-re van egy y ellenpélda is. És még mindig magas a munkanélküliség!!!!!

Na mindegy. A lényeg, hogy tanuld a nyelvet és szedj össze minél több infót, pláne, ha úgy jösz, hogy nincs itt ismerősöd.

Sok sikert!

2011. júl. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Ez tőled függ. A te személyiségedtől.

Ha olyan vagy, aki félénk, és könnyen elbátortalanodik, meg elkeseredik, akkor ne menj ki biztos munka nélkül.

Nehéz lesz sz idegenben, mert még a nyelvet sem tudod jól.

De, ha olyan vagy, aki megrázza magát egy kudarc után, és nyomul tovább, amíg el nem éri, amit akar, és a jég hátán is megél, akkor menjél, mert biztos találni fogsz munkát.


Szóval ez egyén-függő.


Ismerd meg magad, hogy milyen vagy, és mire vagy képes, és akkor dönthetsz.

2011. júl. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát borzasztóan kockázatos. A férjem legjobb barátja hipp-hopp egyik napról a másikra kiment Angliába, informatikus a szakmája (tehát elég jó), perfekt angolos. Tengődik. Nincs állandó állása. Pedig még alaptőkéje is volt, nem egy szegény családból származó pasi. Szóval én azt javaslom, úgy, hogy még az angolod sem túl jó, ne menj ki addig, amíg nem keresel itthonról biztos állást.
2011. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!