Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » GYes-en lévő anyukának nem...

GYes-en lévő anyukának nem kell segítség? Minden otthoni munka és elintézni való és a gyerekekkel való mindenféle teendő csak az ő dolga, mert ő nem dolgozik hivatalosan?

Figyelt kérdés
Nektek segít a párotok?Mit lehet tenni, ha a férjünk csak dolgozik dolgozik, majd pihen és pihen, eszik , eszik és alig törődik velünk?HOnnan tudtam volna hogy ilyen lesz?
2010. aug. 19. 17:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet "apukafüggő". Az én párom is dolgozik, pihen, de a gyerkőcök körül és minden elintéznivalóban segít. Pedig maszekol is a munka után.
2010. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
akkor mikor teszi ezt?Mert hát dolgozik 8 órát, maszekol 4 órát, pihen eszik, egyebek 2 óra.marad ideje?Mikor?
2010. aug. 19. 17:43
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Hajj, de szívemből szóltál!

Nem mi nem dolgozunk, "csak" itthon vagyunk és "csak" gyereket nevelünk.

Meg már jött az az érv is, hogy "mondta az anyukája-anyósom-h ő milyen tisztán tartotta a lakást". Ja,az idő sok mindent megszépít. Én sajnos nem tudok egyszerre főzni, mosni, takarítani, és a gyereket is rendezni. Már annak örülök, hogy ma pl. mindent elmosogattam és meg is főztem.Hát ez van.

2010. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
sokat könnyítene a dolgon, ha nem kellene főzni, mert az bevásárlással mososgatással mindennel együtt 3 órahossza legalább.De nem szereti az édes a hordott kaját, sajna.
2010. aug. 19. 17:48
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez. Főtt kajára "berendezkedve". Pluszban én itthon bármikor leülhetek , pihenhetek ....a fő érv. Most kikapcsolódásként ülök ide, mert egész nap rohantam mint pók a falon, ennyi nekem is jár....de ha hazajön az uram, akkor természetesen ugyanaz a mókuskerék. Enni adni neki, fürdetni a gyereket, altatni, reggel fél 7kor felkelni hozzá....stb.
2010. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
84%

Èn férjemnek halvány göze sincs mit gürizek egész nap.

Múltkor hazajött és a mosogatnivaló nem volt a gépbe bepakolva.Erre ö:"Egész nap itthon nézed a Tv-t és még erre sem vagy képes?"

Aznap:ágynemüt cseréltem 4 személyre,végig takarítottam az egész lakást,tanultam a gyerekkel,ebédet,vacsorát föztem,mostam.A vacsora fözés után maradt edényeket már nem volt eröm elpakolni,gondoltam ha ettünk meg csinálom.

Másnap hagytam az egészet,úgy sem értékeli.

2010. aug. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
61%

ez tényleg apafüggő..


bocsi kérdező, de egy kis OFF:

olyan vicces nekem, hogy amikor arról van szó, hogy egy nő lehet CSAK főállású anya, otthon a háztartással a gyerekekkel, akkor mindenki nekem támad, hogy a mai világban ez már nem igényel egy tejes embert, aztán meg egy csomó olyan kérdést lehet olvasni, hogy ki hogy oldaj meg egyedül....vicces..legalábbis nekem


30 hetes pocis vagyok, és nem várom el a férjemtől, hogy az ottoni dolgokban segítsen, mert én nem dolgozom, ez a dolgom.Az más kérdés, hogy szívesen segít.

Persze az már más lenne, ha a babussal sem akarna majd foglalkozni, de ez kizárt.

2010. aug. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ja,az idő sok mindent megszépít." - bizony, még a lakást is! Meg az idióta családi emlékeket, ami szerint pl. anyósom családjában állítólag mindenki 7 hósan felállt és 9-10 hósan egyedül ment. A sok irigy ember még a saját unokáját sem képes dícsérni, ha meg máshogy rokona, még rosszabb, és ezzel is együtt kell élni, ezt is meg kell oldani ráadásul egyedül az anyának, és úgy, hogy a legjobbat hozd ki belőle a gyerekednek, és ez még rosszabb, mint a leírtak!

Nálunk sógornőm anyósnál evett, eszik most is az egész család, és gyed óta csak napi 4-5 órát dolgozik, mivel tanárnő. (Nem Magyaro-on, és itt az otthoni dolgozatjavítást külön megfizetik.) Tehát: csak a takarítás maradt, és mivel a gyerekekkel üvöltözik, ez a nevelési stílusa, el is hiszem, hogy ragyogott nála a lakás akkor is! Anyósom meg sosem dolgozott, 2 gyerek mellett, plusz nagymamával lakott. (Ő segített neki a háztartásban, még 85 évesen is.) Anyunak ugyanígy az anyja, tesómnál szintén 5 napig éjjel-nappal ott van anyu.

Az ilyen mellékes segítségeket nullának nézik, ugyanaz az elvárás ott is, ahol senki sem segít, a főzésben és másban sem, (soha, évente 1-szer jött el anyu, de amikor kedve tartja, nem amikor nekem jó!), ráadául spec.diétás koszt, a férj meg megehetne de nem eszik meg mindent, egyéb egészségügyi nehézségek, városoktól távol, de tovább nem is sorolom. Ilyen helyzetben, drágáim -és ezt már többször is írtam ide, bár mindig lehurrogtak- az egyetlen megoldás, hogy tudd, mit vállalsz, és amit vállaltál, azt megcsinálni. Azaz: tudd, hogy mennyi gyereket vállalsz és hány év korkülönbséggel, mert ez nagyon nem mindegy!! Mert egyik gyerektől vonod el a figyelmet, törődést a másikra, ha kicsik.

(Ha van, persze lehet segítséget keresni, de ha nincs, akkor sem lehet a gyereket visszacsinálni.)

36/nő

2010. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem így lesz, mert most sem így van, a férjem sokat dolgozik, én itthon vagyok,, babát várunk, és most is sokat segít, amennyire szegény ráér. Én igyekszem minden terhet levenni a válláról, de azért örülök, hogy sok mindenben részt vesz, szerintem a gyerekkel is így lesz.
2010. aug. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
24%
Én nem vártam el soha, hogy bárki segítsen. Anyu sem, pedig emeletes házat tartott rendben, főzött, gyereket nevelt, apa dolgozott, utána ő is ment dolgozni és sosem várt el segítséget, mindenre volt ideje, velünk is foglalkozott. Nem tudom manapság miért nehezült meg ennyire ez, pedig régen még mosogatógép sem volt.
2010. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!