Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » GYes-en lévő anyukának nem...

GYes-en lévő anyukának nem kell segítség? Minden otthoni munka és elintézni való és a gyerekekkel való mindenféle teendő csak az ő dolga, mert ő nem dolgozik hivatalosan?

Figyelt kérdés
Nektek segít a párotok?Mit lehet tenni, ha a férjünk csak dolgozik dolgozik, majd pihen és pihen, eszik , eszik és alig törődik velünk?HOnnan tudtam volna hogy ilyen lesz?
2010. aug. 19. 17:35
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Hát tudod mindemelett most azt is elvárják az anyukáktól, hogy nőiesek legyenek, adjanak magukra.Ez plussz feladat ha nem is sikerül az önbizalmat rombolja tehát energiát von el.energiát von el, hogy a mai világ sokkal pörgősebb, mindenkinek sokkal nagyobb az elvárása, gyerekeknek is.Meg még sorolhatnám, de mennem kell, majd máskor.
2010. aug. 19. 19:32
 12/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit jelent az, hogy emeletes házat rendben tartani.Kertet is mellette?És a férj vállalkozásába is be kell segíteni?És van még kertjük plusszban ahol szintén tevékenykedni kell?És gondolom volt lóvé mindenre, a szocilalizmusra ez jellemző, nem az, hogy az ember halálra idegesíti magát az iskolakezdésen és rohagálja végig a várost, mi hol ocsóbb és ha elszakad a ruha én bizony nem dobom ki, hanem s.k. megvarrom és már ott tartunk, hogy szarból is várat építünk, például kemencét:-))Szóval nem dicsőitsük szerintem a múltat, mert az sokkal könnyebb volt mindenkinek.
2010. aug. 19. 19:35
 13/35 anonim ***** válasza:
57%

Én köszönöm szépen, jól megvagyok mindenki segítsége nélkül. A nagyobb gyerek 10 éves, a kicsi 1 éves, de napközben mindent meg tudok csinálni a házban, és a ház körül, plusz elintézem, amit el kell. Ha a férjem hazajön, inkább menjünk el kcisit csavarogni, bringázni, vagy csak úgy üljünk a kertben egy pohár sör mellett. Nekem abszolut nem teher ez, egyedül a mosogatást utáltam, de kaptam egy mosogatógépet, így ezzel sincs már problémám :)

Azt nem tudom, hogy előre lehet-e tudni, hogy milyen lesz majd a társad, segít-e vagy sem.

Nekem inkább azt szokták a szemem re vetni, hogy túlságosan is önálló vagyok, csak akkor kiálltok segítségért, ha valami tényleg kifog rajtam.

2010. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Dehogy a szocializmus, isten ments, azért annyira öreg nem vagyok, 89-ben születtem, a testvérem pedig 92-ben. A kertet jelenti, 5 szobát, 1 nagy előteret, 1 folyosót, egy konyhát, 1 fürdőszobát, WC-t és egy zuhanyzót.
2010. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

de szerintem kellene a segítség! Szüleidet nem tudod megkérni, hogy besegítsenek? Egyedül biztos nagyon nehéz!

Nálunk anyu ragaszkodott ahhoz, hogy itt maradjunk a férjemmel, hogy babázhasson ö is.:) Nekem meg persze pluszba jól jön, hogy felezödik a munka. Meg persze húgom is segít. Férjem állandó éjszakás, így ö 7-töl késö délutánig alszik. Viszont szeretne ö is foglalkozni a kislányunkkal, ezért megegyeztünk, hogy mielött dolgozni megy, övé a büfiztetés, és a fürdetés. Még csak 36 hetes vagyok és csak elmélet egyelöre, majd kíváncsi leszek mi lesz a gyakorlatban:)

22/L

2010. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
anyu anno kilenc hós terhesen is fát cipelt hogy begyújtson...apu itt volt Magyarországon (Erdélyben születtem) úgyhogy mamámon kívül nemigen tudott senki segíteni anyunak mivel ő is dolgozott...anyu mégis terhes volt, ellátott engem, megfőzött, takarított, tüzet rakott a meleghez, havat lapátolt stb...estére minden megvolt oldva, egyedül csinálta egy fél éves gyerekkel:) és nőies maradt és apu még most is imádja...ez csak hozzáállás kérdése...:) és ha nekem lesz férjem és gyerekem akkor nem fogom elvárni hogy ő mosogasson és takarítson...persze jól esik majd ha segit...az minimum h a gyerekével majd foglalkozzon...
2010. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
ja és 22 L. voltam:)
2010. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Egyébként csak rosszmájúságból jegyzem meg, hogy a munkahelyemre sem szaladnak be segíteni ha elfáradok.
2010. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Jajj lányok.Kicsit ki kell adnom magam.39 éves vagyok egy picivel és egy nagyobbacskával.Szóval már nem fiatal.Beszereztem szülés óta egy kis betegséget, szívgyógyszert szedek.Szóval pl melegben nem bírom a fizikai munkát túlságosan.kettő hónapja nem tudtam elmenni az orvoshoz a gyógyszerbeállítás miatt, mert nem akartam a szomszédra bízni a gyereket.megbeszéltük a férjemmel, hogy kedden elmegyek.na ő azt a napot átaludta, mert állítólag nagyon fáradt volt, hogy felélbresztettük a kicsivel, mert sírt.(én keltem fel hozzá)A vérvételre úgy megyek el, hogy a szomszéd vigyáz rá.A gyerekről ennyit a házimunkáról annyit, hogy én is havat lapátolok, kemencével és fával tüzelünk, amit terhesen is én vágtam, ha be kellett gyújtani és a picivel is, így került a telefonom is tűzre, mert bedobta a pici:-)))Míg a fáért hajoltam:-)))

Mellesleg ástam is terhesen és a doki is kérte hogy álljak már le, mert görcsölgettem.na akkor kicsit lazíthattam.Mert sose mondja senki hogy csináljam, csakhogy nem csinálja más.

Nincs mosogatógépem, ma mosógépet szereltem, kirángatni, a pici a bokáig érő vízben-segíteni akart, stb.Tegnap a hűtő melegedett túl, leengedtem a mélyhűtőt kirángattam a fal mellől igazgattam a vezetékeket, lémpát cseréltem benne.A pici végig mellettem a vízben természetesen.na és az sem mindegy lányok, hogy mennyit alszik az a béby.mert alányom mellett mindent megtudtam csinálni még nőies is tudtam maradni, hisz aludt napközben.a pici nem alszik.Velem van, ha fát vágok, ha brmit csinálok és nem marad a járókában, kimászik és nem fogom kikötni.Szóval így megcsinálni mindent-ENGEM EZ AKASZT KI. És nem a munka.hanem végig arra figyelni, hogy nehogy valami baja legyen közben.Pl.megsüti magát, stb.

Egybként a munkáról ne beszéljünk, elfekvőn dolgoztam 12 órában és egyedül neveltem a lányom mellette, és volt kert, minden.na és befőttet, lekvárt, savanyúságot is rakok-természetesen a pici mellettem:-))Nem versenyt akartam nyitni ezzel a kérdéssel, hogy azon versenyezzünk ki döglik bele hamarabb a melóba és ki vág hozzá jó pofát, csak szimpla véleményeket vártam.Bocsi.

2010. aug. 19. 21:30
 20/35 A kérdező kommentje:

És képzeljétek, még kenyeret is sütök én marha télen a kályhában és nem gépben.Ja és amikor egyedül neveltem a lányom és 12 óráztam, éjszakáztam, akkor még egy fősulit is elvégeztem mellette.Mindezt azért írom, hogy nem munkaundorom van.Természetesen jobb kedvvel jobb lenne a mindennapi rutinhoz is hozzálátni, de a férjem nem ér rá velünk sörözni.

Amúgy a munkahelyen nem mondod hogy fáradt vagy, de ha hazamégy, akkor legalább a gondolataid szabadok hazafelé, és otthon is lehet.Az éjszakáid szabadok, lehet, na és a munkahelyen ha vécére mégy ott nem kiabál senki utánad, hogy "anya", stb, stb, stb.Nem akartam senkit megbántani, csak tényleg versenyezni próbálnak egyesek, hogy ők milyen hősök, és a másik milyen béna, hogy segítséget várna.Nem hiszik el, hogy olyan életet is élnek egyes nők,hogy olyan nekik, mintha egyedülállók lennének, csupán egy személlyel több a dolguk=férj.Jó éjt mindenkinek:-))

2010. aug. 19. 21:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!