Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg balhé...

Hogyan értessem meg balhé nélkül, hogy nem lesz templomi esküvő?

Figyelt kérdés
A párom nemrég kérte meg a kezem, és elkezdtük tervezgetni az esküvőt. Majd anyukám kérdezte, miket tervezünk, mikor a templom szóba se került rákérdezett. Mondtam, hogy az nem lesz, fel se merült, mivel nem vagyunk vallásgyakorlók. Ezen elkezdett duzzogni, ilyenkor neki a szokása, hogy látványosan sértődött, nem kiabál, hanem puffog. Mert szerinte az az igazi, és anélkül nem lesz megáldva a kapcsolatunk. (Az én szüleimnek anno volt templomi, és finoman szólva nem jó a házasságuk) Mondtuk, hogy szerintünk semmi értelme nem lenne, hiszen képmutatás, és amúgy se éreznénk át a lényeget, mivel nem vagyunk vallásosak. Azóta mindig valahogy felhozza a témát kötekedő stílusban, hogy de hát voltam elsőáldozó is. Az nagyon nem most volt, és nem azt mondtuk, hogy nem lehetne, hanem nem akarunk.A másik tipikus tőle, hogy úgy tesz mintha nem mondtunk volna korábban semmit, és elkezd a templomi esküvő témáról beszélni. Vagy a legjobb, hogy hát ha ez a probléma, akkor miért nem járunk templomba... Egyébként nem értetlen, csak direkt mond minden hülyeséget. Le lehet állítani nagy balhé nélkül? Semmiképp nem fogunk engedni neki, és szembemenni a saját véleményünkkel más kedvéért.

2021. márc. 26. 09:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

Nekem olyan érdekes,amikor felnőtt emberek ilyenen ennyit problemaznak.

Kozlod, H nem lesz templomi esküvő és kész. Semmi köze hozzá.

2021. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Leállítani nem lehet, csak még nagyobb balhé árán. El kell engedni a fületek mellett. Addig vagytok szerencsések, amíg csak mondja :)
2021. márc. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%

Kit érdekel, ha puffog?


A ti esküvőtök, anyád meg hisztériázzon, max nem hívjátok meg :D

2021. márc. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
58%
Ez nagyon érkekes. Még ha az anyósod lenne akkor megérteném, hogy beleköt. De anyukának nem az a lényeg, hogy a gyermeke meg a párja boldog legyen? Próbáld meg neki elmagyarázni ismét, nyugodtan a dolgokat, ha nem ért meg így sem titeket, akkor valóban el kell engedni a füled mellett. Bár nekem párom még nem kérte meg a kezem, én sem akarok templomi esküvőt, de a nagyszülei biztos fogják erőltetni, mert ők vallásosak. Sőt! A nagyapja egyszer lepogányozott mert nem vagyok megkeresztelve. Furcsának találom, hogy néhányan mennyire komolyan veszik ezt. Had döntse már el az ember, hogy milyen esküvőt akar magának :)
2021. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%
Én biztosan leülnék vele és higgadtan, de határozottan elmondanám, hogy hagyja ezt abba, nincs értelme, mert ha a feje tetejére áll is, akkor sem lesz templomi esküvő. Érted ,anya? Biztosan? Mert akkor többet erről egyetlen szót se akarok hallani. Főleg, ha ott akarsz lenni...
2021. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
99%

Közlöd: "nem lesz", ha bárki bármit mond, azt nem kell meghallani, vagy hátat is fordíthatsz.

Akinek valami nem tetszik, az majd nem jön el.

A ti esküvőtökről, ti napotokról van szó, ti ketten kötitek össze az életeteket, nem más.

Egyébként szerintem azon, hogy "templomi nem lesz" azért sértődött meg esetleg, mert "húú mit szólnak mások!", stb.

Van amikor kell törődni mások véleményével, de szerintem ez nem az az eset.

2021. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Mondd azt, hogy muszlim esküvőd lesz a dzsámiban, vagy semmilyen más nem lesz!
2021. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Ez a mit szólnak mások nagyon igaz rá, viszont alaptalan, mert az unokatestvéremnek is polgári volt csak, és a rokonságban nem igazán vannak nagy vallásosak. De amúgy is, nem másokról szól ez a nap. Nagyon rosszul esik a viselkedése. Köszönöm az eddigi ötleteket!
2021. márc. 26. 10:26
 9/30 anonim ***** válasza:
97%
#4 az anyós nem anyuka?
2021. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
23%
#9 Nálunk az anya is anyuka, ritkán használják felénk ezt. Tudom, hogy az anyósra is szokták mondani, de hallottam már, hogy valaki a saját édesanyját anyukázza. Ritka, de szokták
2021. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!