Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan köszönjek a szüleinek?

Hogyan köszönjek a szüleinek?

Figyelt kérdés

Holnap megyek barátomhoz, és otthon lesznek a szülei is. Ilyenkor hogyan illik köszönni? 3 óra fele megyünk. Én alapbol férfiaknak "jó napot" nőknek "csókolom"-ot köszönök. De ha mindkettő szülője otthon van, akkor csak jónapotot vagy csókolomot is köszönjek? Amúgy is nagyon izgulok, és nehogy már ezzel beégjek, és műveletlennek tartsanak. Ő 19 éves, a szülei szerintem valahogy 40 körül lehetnek.

A jó napot kívánokot valahogy nem tudom kimondani. Olyan erőltetettnek tűnik nekem.

15 éves vagyok


2010. aug. 19. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
mondod h jó napot utana a nőhöz fordulsz és csokolom.ennyi én is ogy köszönnék,azt ne mondd h jó n kivánok,mert tényleg hivatalos.
2010. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nem lesz semmi baj, ha csak csókolomot köszönsz.Szerintem.
2010. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
77%
Bár számodra idegen, szerintem a jó napot megfelelne. A "kívánok" szó nélkül is jó - férfinak is, nőnek is! Ne izgulj! Ezen nem fog elbukni a dolog!! Egy mosoly mellé és már túl is léptél a dolgon!
2010. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
79%

Én mikor a barátom szüleihez mentem akkor egyből csókolomot köszöntem mert az mindig beválik. De persze ilyenkor kijavítanak, hogy Csókolom? :OO Olyan öreg lennék már? Oo

És ilyenkor mond, hogy nem dehogyis.:)

Aztán mutatkozz be ha a barátod még nem tette meg. Nekem ez MINDIG beválik.

2010. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz kérdés, pont valamelyik nap gondolkoztam rajta hogy ha lenne barátom hogyan köszönnék a szüleinek :D Tényleg amúgy.

Szerintem az apjának Jónapot kívánok, az anyjának meg Csókolom. Aztán második találkozáskor már az apjának is mehet a Csókolom. De amúgy fogalmam sincs mi lenne a legjobb..

2010. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem egy csókolom bőven megteszi. Bár ha nem ismernek akkor nem tudom, m akkor utánna még bemutatkozás, stb. Am szerintem is erőltetett az a jó napot kivánok, én csak reggelt köszönök így.

19/F

2010. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De a sima Jónapot az meg olyan bunkónak hangzik szerintem...Legálábbis én ha suliban csak annyit mondtam hogy Jónapot, akkor mindig rámszóltak hogy tegyem hozzá hogy kívánok. De tény, hogy ez nem annyira hivatalos helyzet
2010. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

szerintem teljesen mind1..

Én csókolommal köszönök mindig az idősebb emberkéknek. A 'jónapot' hozzám túl komoly meg olyan rideg vagy nemtudom. Tanároknak suliba köszönök úgy.

De teljesen mindegy. Tényleg mosolyogj hozzá és kész:)

2010. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj a jónapot KÍVÁNOKkal? Nekem úgy tanították, hogy ez az illendő köszönés, nem a jó napot. Én még a lépcsőházban a szomszéd néninek is hozzáteszem, hogy "kívánok", pedig még a nevét sem tudom, de számomra a szimpla "jó napot" olyan odavetett köszönésnek tűnik.
2010. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A csókolom megfelel szerintem:)
2010. aug. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!