Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátnőm szüleinek hogy...

Barátnőm szüleinek hogy köszönjek?

Figyelt kérdés
Ő azt mondta előre, hogy tegezzem le a szüleit, mert ők azt szeretik, de nekem ez elég illetlennek tűnik, hogy felnőtt embereket letegezzek anélkül, hogy felajánlották volna. Szerintetek? És ha nem akarom őket rögtön letegezni, hogy mondjam meg a barátnőmnek?
2009. okt. 18. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Háát, én inkább magáznám Őket, míg nem ajánlják fel a tegeződést."

Kezét csókolom

Jó napot kívánok

2009. okt. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először csókolom, aztán ha felajánlák, akkor onnantól tegezés, de bácsizó-néniző formában.


/pl: Józsi bácsi, elmész a holnapi meccsre?/

2009. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is már erősen néni vagyok,és én sem szeretem,ha a hozzátartozóim,vagy közeli ismerőseim magáznak.Azt azért elvárom,hogy az ismeretlen, tőlem fiatalabbak magázzanak,és csókolommal vagy Jó napottal köszönjenek.Ha úgy érzem,hogy az ismeretség tartós lesz,akkor felszólítom őket a tegezésre.Hozzáteszem,hogy addig én sem tegezem le a 18 éven felülieket.
2009. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen magázd őket először! mindig az idősebbnek kell felajánlania a tegeződést. ha csípőből letegezed őket, irtó nagy bunkónak fognak tartani. a barátnődre meg ne hallgass, miszerint tegezd le őket, ő nyilván arra gondol, hogy majd úgyis fel fogják neked ajánlani, de ezt a szabályt akkor is be kell tartanod, miszerint meg kell várni, míg ők mondják, hogy tegeződjetek.

a barátnődnek meg mit mondj? pl azt amit írtam.

2009. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Shalom


nem , csak vicc volt


Jó napot-al :)

2009. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
ha a bnőd, akkro már nemááá, még jó h tegezed őket! szép is lenne ... szal jobb ha mindjárt az elején tudják hol a helyük, egyzserűen tegezd őket és kész
2009. okt. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, te miről beszélsz? Milyen hol a helyük? Szerintem neked kéne tudnod, hogy "hol a helyed". Csókolommal fogok köszönni (15 éves vagyok, és a jó napot olyan túl komor, vagy nem tudom), és bemutatkozok, hogy Kovács Klára vagyok. Aztán ha akarják felajálnják a tegeződés, ha nem, akkor nem:) A barátnőmnek meg nem mondok semmit. Ha utolóag rákérdez, hogy mért nem tegeztem le őket elsőre, akkor azt mondom, hogy mert így tartottam illendőnek. Köszönöm a válaszokat!:)
2009. okt. 19. 07:27
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a Klára nagyobb trauma lesz nekik, mint a tegeződés... :DD
2009. okt. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
szerintem is:D:D
2009. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a napszaknak megfelelően köszönj, a Jó napot vagy Szép estét elég semleges köszönések, én pl. ha haverokkal összeülök is Szép estéttel köszönök, elég univerzális.
2009. okt. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!