Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha az anyád minden...

Mit tennél ha az anyád minden reggel tőled kérne pénzt?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, még vele élek. Általában azért adok a rezsibe, illetve azért napi szinten is elhord tőlem 2-3ezret. Nem költ felesleges dolgokra de élelmiszerre eszméletlen sokat. Ő főz 2 férfira is az utcába, havi 10000/fő áron ami nevetséges. Illetve a tesóm feleségének a családja is nagyon kihasználja mert oda is ő főz és viszik mindennap a kaját. A fizuja anyámnak nevetséges. 140000+60000 ezer az élettársa bevétele. Ezenkívül van még a 20000 forint kaja pénz a két pasitól. Általában tőlem is kap minimum 20.000 forintot. A ház költségei kb 90.000 forint. Minden reggel mielőtt elmegyek dolgozni pénzt kér általában kajára. Mindennap más kaját főz, sokat ki ia d9b a moslékba. Nem érti, hogy ne főzzön ennyit. Rám nem is kell, én magamra főzök. Én vagyok irigy, rossz gyereke? Nem sajnálom tőle csak már jó lenne a saját életemre pénzt félretenni de amit félreteszek is el hordja tőlem hó végéig. Minden hó 10.e után elfogy a fizetése és az egész kéregetés kezdődik elölről. Tudom, hogy kevés pénze van, de én se keresek többet. Tudom ő mos, főz, takarít és felnevelt. Néha utálom is magam, de mindig bosszantó ha kér.

2021. márc. 29. 13:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki többet. Idegeneket etetsz gyakorlatilag.


A napi főzés is felesleges és pazarlás.


Párommal múltkor milánóit főztünk. 2 napig ettük, utána csináltunk belőle 6 adag lasagnet. Aztán került az egész kb 5 ezerbe (se)


Mond meg anyádnak, hogy sürgősen emeljen árat a pasasoknak, és gondolja át a kiadásait mert te többet nem szórod el a pénzt. Mert ez kidobott pénznek minősül ha már egyszer te külön főzöl is magadra.

2021. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék én is rendelni, két főre.
2021. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen foz a pasikra akkor minimum 25 ezer egy honapra. De szerintem a 35 se tulzott
2021. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
ÉN TUDOM!!! Tudom milyen ára van az élelmiszereknek. Tisztában vagyok, én nem vagyok bolond. Mindennap jártatom a szám és POFÁZOK neki mit és hogyan ne csináljon mert hülyének nézik! Megmutattam a környék ételkiszállítóz menük árait is! Nem fogja fel, ő neki az számít, hogy kap érte húszezer forintot és nem fogja fel mennyit költ el arra a kajára. Havi 20 alkalommal minden nap más. Teljesen belevagyok betegedve az anyám viselkedésébe!! Úgy írtok rólam mintha én lennék a hülye.
2021. márc. 29. 15:58
 15/25 A kérdező kommentje:
Itt nem a a kérdésem én felfogtam - e vajon, hogy mennyire nevetségesen alacsony áron főz hanem, hogy mit tegyek mert teljesen rám van szállva!! Nem tudom élni vele az életem de így nem tudok költözni.
2021. márc. 29. 15:59
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki.

Case closed.

2021. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy nem érdekli mennyit költ a kajára mert gyakorlatilag te finanszírozod. De basszus nem lehet mást mondani ha tényleg olyan hülye vagy hogy adsz neki minden nap. Ne adj és kész! Megmondod hogy nincs!
2021. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy írtok rólam mintha én lennék a hülye


Nos..ha nem adnál neki pénzt, kénytelen lenne leállni. Márpedig te a hülyeségének a pénzbeli finanszírozásával igenis támogatod őt.

2021. márc. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne adj pénzt!

2. Keresd fel azt a két jóember, és tájékoztass őket, hogy vagy adnak többet, vagy a környéken sem akarod őket meglátni.

3. Még azt mondom, hogy a tegnapi maradékokat oda lehet adni, ami nektek már nem kell, de frisset ennyi pénzért?

Zárd el a pénz csapot. Anyád csak úgy jön rá, hogy mennyi az annyi.

Értjük mi, hogy nem te vagy a rossz, de ha belegondolsz, mégis csak te adod azt a pénzt, és így nehéz lesz anyádnak felismerni, hogy ez így nem jó. A másik, ha adsz is ezentúl pénzt, mond meg anyádnak, hogy azt neki magára adod, nem pedig a két "úriemberre".

2021. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
87%
Ha olyan sokat keresel akkor költözz el és problem solved.
2021. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!