Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIért kapok kevésbé értékes...

MIért kapok kevésbé értékes ajándékot tőlük?

Figyelt kérdés
A párommal már 10 éve vagyunk együtt, 4 éve élünk együtt a közös házunkban, de nem házasodtunk össze, mert nem tartottuk fontosnak. A párom testvéréék minden ünnepkor nekem jóval olcsóbb ajándékot adnak, mint a páromnak. Jó, ő a testvére, a vérrokon, de én elvileg nem tartoznék már a családhoz és nem illetne egyenjogúság? Olyan rosszul esik, legutóbb is én harmadannyi értékűt kaptam, én mindig ugyanolyan értékű ajándékot veszek nekik, mert elfogadtam a párját családtagként. Szerintetek törődjek ezzel? Elég kényes téma.Egyébként semmiben nem mutatkozik meg a viselkedésükben, hogy nem szeretnének vagy ilyesmi, csak ez a dolog...Sokszor úgy érzem, hogy olyan ajándékot vettek ami tipikus tömegcikk, olcsó, nem kell sokat kajtatni utána.
2010. aug. 20. 00:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Talan neked is at kellene erre a szokasra allni. Ez nagyon nem szep de lathatolag ok ezt nem veszik eszre - valoszinu a parod sem...mert ferfi!

Szoval elo az olcso kommersszel es vedd meg magadnak a dragabb dolgokat.

Mellesleg velem Anyam volt igy. Egyke unokahugomnak meg a keresztlanyanak minden primort megvett en meg....hat eljott az en idom is mikor Anyu belatta, hulye volt. Nem haragszom ra, de magamtol nem sajnalom a dolgokat masok hasznara az biztos!

2010. aug. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek a dolgok nekem is mindig rosszul estek... nem szólhatunk érte, mert nincs arra mód hogy szóvá lehessen tenni. Mindenesetre te se legyél ennyire naiv, hogy drága dolgot veszel nekik.


De ha már itt vagyok elmesélem ezt is:


Párom anyukájának a barátjának a testvére... na szóval ők nagyon burzsujok. Mindig drága ajándékot vesznek pároméknak, de el is várják, hogy ők is kb olyan értékben adjanak ajándékot. Ha nem, akkor meg megy a pletyka..pedig pároméknak nem megy olyan jól, hogy 10ezer ftos szarságokat vásároljanak össze vissza csak mert muszáj.

2010. aug. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha én is azt teszem amit ők, akkor én is ugyanolyan hitvány megoldást csinálok mint ők. Erre nem visz a lélek. Nálunk mindig egyenjogúság volt a családban, én ezt tanultam és ezt érzem is. Vagy egyszerűen csak ne törődjek vele? hiszen kinek kéne már utána a kényszerből vett drágább ajándék. Én veszek olcsóbbat, de mindkettőnek egyenlőt.
2010. aug. 20. 01:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem lennél hitvány. egyenlő értékűt adnátok egymásnak, nem úgy, mint most.
2010. aug. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

miért olyan fontos az ajándék értéke?

ajándék lónak ne nézd a fogát alapon, nemtudom mit kell izélned...

2010. aug. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De hogy tudod lemerni, hogy minek mekkora a pontos erteke? En sosem neztem, hogy ki ad tobbet, kevesebbet, nem ez a fontos es amugy is ha jo a viszony, ennyiert elrontani kar. Lehet, hogy semmi szandekossag nincs benne, csak egyszeruen azt gondoljak, hogy neked epp x dologra van szukseged es azt veszik meg. Nekem sogornom, sogorom nem is ajandekoz, csak a testveremnek, ferjemnek. Ezert en abszolut nem haragszom. Nem kellene ilyenbol ugyet csinalni, foleg ha jo a viszony. Te se erezd kotelessegednek, hogy bizonyos osszegert kell venned ajandekot. Teljesen feleslegesen idegesited magad es mondod, hogy nem visz ra a lelek, hogy ugyanugy nem draga ajandekot vegyel. Pedig ok sem varnak toled dragat, mert mindenki max. azt varja, amit maga megtesz. Egyebkent van, amikor az ember sokkal jobban orul vmi olcso dolognak, mint egy draganak.
2010. aug. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

engem is zavarna és abszolút nem a pénz miatt. egyszerűen ha már van ajándékozás, akkor azt csinálja mindneki rendesen. ha a párom minden évben kapna valami klassz dolgot, aminek nem az értéke számít, hanem hogy látszik rajta a törődés(hogy foglalkoztak vele, szívvel-lélekkel) én meg megkapnám a tizedik tusfürdőcsomagot vagy ilyesmi, akkor el lennék keseredve. nem azért, mert olcsóbb. nem azért, ami, hanem azért, mert látszik rajta, hogy nem érdekeltem őket. én minden családtagomra szentelek időt, hogy hozzá illő dolgot vegyek és sokszor persze nem egyenértékűek, de senkit sem zavar, mert örülnek neki.

szóval megértem, hogy zavar, de nemigen tudsz mit tenni. szólni szerintem ne szólj, főleg hogy másban nem ilyenek.

2010. aug. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valoban nem az erteke fontos, de a "volumene" igen, vagyis az ertekkel (es nem feltetlenul az arara gondolok, hanem az ajandek praktikumara, fontossagara, jelentesere) igen komoly dolgokat lehet kifejezni.

Ertsd: mennyivel jobban tudok en annak orulni, hogyha anyosomtol valami olyat kapok, amire valoban szuksegem van, peldaul tudja, hogy szeretek sutni es kapok tole valamilyen erdekes formazo-diszito szettet, akar 1-2 ezer forint ertekben. Ennek azert orulok nagyon, mert erzem, hogy figyel ram, hogy jot akar, oromet szerezni.

Oszinte leszek, amikor kapok valakitol egy csomag kavet, tusfurdot, pipereszappant, vagy egy tabla csokit, akkor mindegy, hogy ezek akar a legjobbak, legdragabbak, de akkor is ugy erzem, hogy ez csak amolyan "muszaj-neki-venni-valamit" ajandek.

2010. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülj,hogy kapsz valamit.
2010. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen vannak olyan emberek, akik nem tudnak ajándékot venni. Semmi fantáziájuk, affinitásuk hozzá, ráadásul lusták figyelni a másikra, hogy kiderítsék, minek örülne.


Emellett legjobb rákérdezni, szóból ért az ember. Nem bántóan, csak érdeklődően. De ha félsz attól, hogy ez sértődést indít el, kérdezd előbb a párod véleményét.

2010. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!