Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztalatokat várok olyanokr...

Tapasztalatokat várok olyanokról, akit a párja családja nem fogadott el. Mit mondtak mi az oka?

Figyelt kérdés

Nekem nincs diplomám és fiatalon egyedülálló anya lettem, ezért nem illek a családba. Lassan 3 éve együtt vagyunk a párommal és (tervezetten) jön a baba is. Nem anyosrol van szó, ők örülnek nekünk.


Várok tapasztalatokat, ki hogy tette túl magát ezen a nyilvánvalóan rossz és kellemetlen helyzeten. Köszönöm.


2021. ápr. 12. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Nekem soha nem jutott eszembe azzal foglalkozni, hogy a párom családja - akik ezek szerint nem a szülei - mit gondolnak.
2021. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
90%
Gyerek (unoka) születése után sokszor megenyhülnek.
2021. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Ne foglalkozz a véleményükkel. Pláne, hogy nem is a szüleiről van szó.
2021. ápr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Engem apósom utált. Annyira, hogy kinyomozta a volt férjem címét ( már 3 éve barátként váltunk el) Írt neki egy olyan levelet amiben lehordott minden ribinek, rossz anyának, hogy ha kell segít neki, hogy a volt férjem perelje el a fiamat tőlem. Páromnak meg állandóan mondta, hogy ne akarja más porontyát felnevelni. ( fiam akkor 5 éves volt) A volt férjem nem reagált a levélre de odaadta nekem, hogy tudjak róla. Na akkor borult el az agyam. Akkor azon a napon kiosztottam az öreget, közöltem vele, hogy amíg a fiával egy párt alkotunk addig én nem akarok róla tudni, soha többé nem akarom látni. Párom is akkor tudta meg mit művelt az apja, ő is veszekedett vele. Közölte az apjával, hogy amíg bocsánatot nem kér tőlem, addig ő sem látogatja. Így összeköltöztünk, éltük az életünket. Mi közben összeházasodtunk ( anyósom imédnivaló, ő részt vett az esküvőnkön, de após nem kapott meghívót) Mivel amúgy benne volt a korban, és állandóan könyörgött após a fiának, így a férjem látogatta, én nem. ( ezzel egyébként nem volt kifogásom) Akkor lettem terhes a lányunkkal amikor após töltötte a 70 évét. ( pár hét volt már a szülésig). Após megkérte a férjemet, hogy vegyünk részt a szülinapi partiján. Persze a férjem mondta neki, hogy ő elmegy, én csak akkor ha előtte bocsánatot kér, hiszen már eltelt pár év, mégis együtt vagyunk. Azt mondta, hogy születésnapján bocsánatot kér, csak menjünk el. Sok vendég lesz, régi barátai, rokonai stb. Elmentünk. De már az elején eljöttünk. Oka: Ott voltak a vendégek. Após ezer éves barátja odajött hozzánk, jópofizott a férjemmel, hogy milyen szép felnőtt legény lett stb. Majd felém fordulva a következőt mondta: -Szóval apád szerint ez a több gyerekes ribi csavarta el a fejed? - Kérdezem: -milyen több gyerekes?- hát neked van egy rakás kölyköd mindenfelé nem? Ahogy apád mondta ( ezt újra a férjemnek) csak ba**ni tud de gyereket nevelni nem. Férjem kérdezte miről beszél? Mikor mondta ezt az apja?- Hát tegnap este. Itt aludtam, sokat dumálgattunk.. Szégyelheted magad, hogy öregapádat cserben hagyod egy pi**áért. Mondom az öregnek, hogy drága maga 80 évesen örülne ha egyáltalán láthtana egy fiatal pi**át. Mellesleg 1 gyerekem van, hamarosan jön a második, de ehhez sincs semmi köze. Majd kabátot vettünk, és elmentünk. Olyan ideges voltam, olyan síróg9rcs9t kaptam, hogy elindult a szülés is. 2,5 héttel korábban született a lányom. Soha többé nem láttam apósomat, és a férjem sem beszélt vele többé. Após próbálkozott, de nem reagált rá. Úgy halt meg, hogy sosem láthatta az 5 éves lányomat. Amúgy idén ünnepljünk a 18-dik házassági évfordulónkat.
2021. ápr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

hát uccsó ez durva,de nézd a jó oldalát a te férjed kiállt érted.

Én apósomék azért nem kedvelnek, meeert hát nem tudom :S Talán személyiségileg tljesen más világnézetünk van és ők nem az idomuló fajta, míg én igen. Próbáltam mindig kedves lenni és nem szóltam bele semmibe ami nem volt azonos a nézetemmel (mert nem is zavart),de ők mindenbe belekötöttek, amiben másképp gondolkoztam, viszont azt is viccelődve, hogy véletlenül se sértődhessek meg.A sógor álszent szavakkal lekövérezett és rondának nevezett,de mindezt viccbe burkolva és ők csak nevettek.Egészen addig ez nem zavart amíg nem jött a sógor menyasszonya, akivel egyáltalán nem így bántak(anyósom klónja amúgy) és rájöttem nem mindenkivel ilyenek csak velem.

Erre rá egy nap férjecském ráeszmélt, hogy kilép apuci cégéből és szakmát vált és egyből én lettem ennek az oka(én is a kijelentéskor tudtam meg és előtte sem beszélt erről a férjem, bár ha megtette volna akkor sem állítom meg)és le lettem hordva mindennek. Férjem utána is látogatta őket, ami fájt,de nekem se mondhatta volna meg, hogy ne látogassam a családom és cserébe nem is várta el, hogy én is átmenjek.

Azóta kibékültünk unoka miatt és már semmilyen formában nem bántanak,de őszintén soha nem fogom őket szeretni és már nem is érdekelne, ott ebéden megy a jópofizás az unoka miatt,de ha meghalnak nem fog értük fájni a szívem...

2021. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem olyan vagyok, mint amilyen menyecskét elképzeltek a kisfiuknak. Ők egy cserfes, "minden lében kanál", családcentrikus (ő családjukhoz), "minden programot közösen a családdal" preferáló, mosolygós szolgáló lányt képzeltek a fiuknak. Ehelyett kaptak egy csendes, szorongó, rossz családi hátterű, megtört kislányt, aki nem hajlandó eltűrni mindent és megjátszania magát a család kedvéért. De a legnagyobb szívfájdalom az, hogy nem készítek minden nap min.2 féle ételt, hanem csak 2naponta főzök 1 félét. Illetve, hogy nem töltjük minden létező szabadidőnket a családdal, mert szeretnénk kettesben lenni.

Nagyon röviden, tömören ennyi.

2021. ápr. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
A huga az aki nyíltan semmibe vesz, utál engem is és már a férjemet is... Anyjáék pedig támogatják ebben az utálatban. Mivel véleményem szerint anyósom nem szereti igazából tiszta szívvel a fiát. Ő vele inkább villoghat meg ha kell olyan dolgot csinálni leakaszthatja... De a lánya a minden aki mindenek felett áll. A huga mindig tiplizik otthonról ha mi megyünk mert bejelentik neki, hogy mikorra van megbeszélve. Az kb évi 4 alkalom max... Mert nem hívnak minket. Most csodálkoztam is, hogy húsvétkor szóltak. Nem szoktak minket szívesen látni náluk. Anyósomék első perctől nem szerettek, mert "elszerettem" a fiát. Persze önös érdekekből akarta otthon tartani és tőlem távol. Hát nem jött össze. Elfogadtam, hogy ez van. De remélem lehull a lepel róluk a férjem szemében egyszer azért... hogy ők nem azok a jó emberek akiknek ő hiszi.
2021. ápr. 13. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%

Majd felém fordulva a következőt mondta:

-Szóval apád szerint ez a több gyerekes ribi csavarta el a fejed? - Kérdezem: -milyen több gyerekes?


Nem is a leribizést kifogásoltad. :D :D :D

2021. ápr. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Apósom nem utál, de ő annyira kényelmes és elvan a világában, hogy nem foglalkozik velem. Anyósomat nem ismerem, mert látatlanban egy k.rva vagyok, mert már voltam férjnél egyszer, ez a második házasságom. (A vicc az, hogy neki is, "de az más".) Mindig megtagadta, hogy találkozzunk. A párom látogatja. Az esküvőnkre meghívtuk azért, de akkor meg teljesen kikelt magából, hogy de hát nem is ismer. Ahha 😁 itt már csak röhögtem. Az unokáját, aki egyéves, nem látta, de amiatt eszi a fene. Lehet, hogy így mégiscsak megismerem 🤣
2021. ápr. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Engem azért utálnak, mert a méhkirálynő anyós egy csicskalelkű, bólogató kis mimózát akart a fia mellé, akit kedvére befolyásolhat majd a fiával együtt, már ki is volt nézve a leány, mint a középkorban.(valami gimis osztálytárs, akinek jóban van a szüleivel, de a páromat soha nem érdekelte semmilyen szinten a csaj) Az volt a cél, hogy miután a fia lediplomázik, beköltözik velük egy utcába, elveszi a kis libát, hogy a mamzer a nyakukra járva dirigálhasson amíg meg nem hal. Hát ehelyett tőlük 400 kilométerre lakik a fiuk egy feleséggel, aki még csak nyomokban se hasonlít a kiszemeltre. Ez persze mind az én hibám, meg a családomé, akik merészelnek kedvesek lenni a páromhoz, és ezzel “becsalogatták” a családunkba, engem meg a nyakába varrtak.

Emellett nagy Fideszesek és látták a facebookon, hogy a nagyszüleim DK-sok, erről egyből arra következtettek, hogy akkor az én egész családom én én is kommunista-ateista-sorosista-gyurcsányimádók vagyunk. Az persze, hogy a mi családunkban mindenki arra szavaz akire akar, mert nálunk ez nem téma, meg se fordult a fejükben.

Aztán amikor a férjem elmondta nekik, hogy nem vagyok ateista, meg is vagyok keresztelve, akkor meg az lett a baj, hogy római katolikus vagyok, nem református, mint ők. Mivel a katolikusok nem tagadják meg az ószövetséget, ezért biztosan zsidó is vagyok. (Hozzátenném az ő családjuk igazoltan zsidó származású, míg az enyém nem az.)

Ja, meg az is problémájuk velem, hogy a szüleim elváltak. (Most komolyan erről is én tehetek?)

Az esküvő előtt nem sokkal az volt a bajuk, hogy én nem szeretem őket. Na ezen már csak röhögni tudtam, mert nekik ebben évek munkája volt, hogy én ne szeressem őket.

Szóval mindig találnak valamit amibe belekössenek. Már alig várom, hogy megszülessen a gyerekünk és az első elküldött fotó után kitalálják, hogy nem is a fiuktól van. (Kinézem belőlük, hogy ezzel kezdik majd.)

2021. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!