Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig várnátok még? 6 éve...

Meddig várnátok még? 6 éve vagyunk együtt a párommal. Most múlt 7 hónapos a kisfiunk.

Figyelt kérdés

Kezdetben, az Ő albérleti szobájában laktunk, aztán megvettem a mamám házát.Én fizettem/fizetem a hitelt rá.Szülés után ugye csak a GYED van és a családi amit én kapok.Abból fizetem a házat, rezsire szinte nem is jut.Ő dolgozik, de mivel állítólag tartozik a főnökééknek, így van hogy havonta 20000ft-t hoz haza.Szinte soha nincs itthon ha szabadnapos, állandóan eljárkál másoknak segíteni.Ha itthon van, akkor meg csak alszik vagy a számítógép előtt ül.Elhiszem hogy fáradt, hogy kell neki a pihenés, de gyerek mellett besegítek a szüleim vállalkozásában, vezetem a háztartást, csinálom a ház körüli munkákat, én foglalkozom a gyerekkel.Nem szólok érte, hogy hetente elmegy pókerezni, csak türelmesen várom hogy nekem végre mikor jut 1 óra amikor csak a barátnőkkel el tudnék menni, beülni valahová.De mindig csak ígéri és soha nem lesz belőle semmi.A szüleimre nem akarom addig hagyni a gyermekünket, mert (ugyan jó helyen lenne addig is) de mégiscsak az apja felelőssége is.Nem magamnak szültem.Bár az igaz, hogy mikor kiderült hogy terhes vagyok azt akarta vetessem el.Akkor mondtam neki egyetlen egyszer hogy akkor befejeztem vele,menjen ha nem érzi még érettnek rá magát vagy nem akar tőlem gyereket.Egyedül is fel nevelem.

Soha nem mondtam azt hogy ez csak az én házam.Mindig ugy beszélek róla hogy a kettőnké.Nem akartam a 3 évet itthon maradni a GYES-n, de hogy már 2 hónap múlva vissza kell mennem dolgozni, azért mert 30 éves létére nem tud értelmesen gondolkozni és minden állítólag szuper vállalkozásba beleadja a pénzt muszáj vagyok.Próbáltam beszélni vele, de mindig csak az ígéret.

Sorban kapcsolják ki szolgáltatók a dolgokat.Ezért megyek vissza melózni.Hiába mondom hogy ha itthon van, ne üljön állandóan a gépnél (napi 16-17 óra áram szempontjából nem kis dolog, főleg ha én igyekszem mindent még világosban elvégezni, nagy ritkán mosok géppel, általában kimosom kéz közt, a vizet is gázon forraltam.Elegem van hogy 2 éve lakunk itt és hogy a kezdeti 6000-s átalányról 24000 villanyszámlát kellene fizetnem, ha tudnám egyedül miből.Egyedül az internetet fizeti ki Ő.A gyermekünket szereti, ezt látom, de szerintem nem csak szeretgetni kell, naponta fél órát, hanem majd később valamilyen példával is illene előtte járni.Vagy rosszul gondolom?Velem mikor hogy viselkedik.van hogy kedves, aranyos, puszilgat össze-vissza de és (sajnos ez sürvebb) mérgelődik, mindig mindenért én vagyok a hibás, én rontom el a dolgokat, veszekszik.Sajnálnám is kitenni, mert tudom hogy fizu környékén bevásárolna minden gyors kaját, aztán hónap végére meg éhezne.Meg aztán albérletet is fizeti kell.

Ti mit tennétek?Várnátok még a gyermek miatt vagy pont miatta szakítanátok?


2010. aug. 22. 17:30
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocs hogy hosszú lett.És hogy rátok zúdítom.
2010. aug. 22. 17:31
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez a tipikus "se veled se nélküled" eset!7 hónapja megváltozott az életetek,az addig csak kettesben való életetek kiteljesedett egy csepp emberrel...aki bizony a TI felelősségetek...vagyis nem csak a tiéd,és nem napokra hetekre szól...hanem egész életetekre!!!A villanyszámla ...a sok számítógépezéstől nőhetett meg,és van egy régi mondás miszerint"kusgyerek kis gond ,nagy gyerek nagy gond"!!Számolnotok kell azzal is ,hogy a szükségletek nőni fognak....BESZÉLJ a pároddal,és bizony jól írtad nem MAGADNAK szülted azt a pici fiucskát hanem...kettőtöknek!


Tudod lehet,hogy a férfi a fej...de a nő a nyak...és arra fordul a fej amerre a nyak engedi!!:D

2010. aug. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
ejjha,hát nem könnyű helyzet.de azt véltem felfedezni az utolsó pár sorban hogy azért téged nagyon is érdekel h mi lesz ővele..biztos rossz lenne neki/neked de én mégiscsak a gyereket tartanám előtérbe.ha az asztalra csapnál és kitennéd(ha nem is végleg de egy kis időre,úgymond szünet) akkor legalább a saját bőrén tapasztalná meg a dolgokat,mint pl amit írtál h fizetéskor bevásárolna gyors kajákból aztán annyi....sajnos ha te nem embereled meg magad,akkor ez igy fog menni a végletekig és te fogsz beleroskadni.és a kisfiúnak sem hiányzik egy érzelmileg labilis anya.elhiszem h nehéz lenne a párod nélkül,de lehet egy pár hónap külön lét helyre tenné.na persze ha külön is mentek egy időre és közben hozzád jár pénzért...akkor semmi értelme az egésznek.remélem sikerül megoldani a helyzetet.szüleid mit tanácsolnak?
2010. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen ez így van.Csak az a baj, hogy nem az utóbbi 7 hónapban történt a változás.Rengeteg adósságom lett miatta, mert amit tudtam kifizettem neki, anyáék is adtak bele.Tudom nem most kellene már ezen rágódni vagy nem is kellett volna szülni neki.Csak valahol abban reménykedtem még a gyerek előtt hogy észhez tér és normálisan kezeli a pénzt, nem azonnal akar megkapni valamit hanem tartalékol félretesz rá.Vártam hogy változtasson de mindig csak ígér.És most már egyre inkább kezdem azt érezni hogy inkább legyek egyedül álló anya víz, gáz, áram nélkül mint egy idegbeteg házsártos nőszemély, aki állandóan azon agyal hogy miből lesz hó végén enni való.
2010. aug. 22. 17:47
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
En gyermek nelkul eletem egy ilyen kapcsolatban...en leptem es nem bantam meg. Ez a ficko nelkuled ehen fog pusztulni de neked az elso a gyermeked kell, hogy legyen. Okos vagy, talpraesett es szorgalmas. Hol van az eloirva, hogy el kell tartanod es turnod kell, hiszen meg felesegul sem vett!
2010. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

17:46-os vagyok


akkor te ezt már valahol magadban el is döntötted,mi lenne a helyes.nehéz helyzet az biztos,de remélem még időben cselekszel,és nem akkor már amikor késő lesz és az adósságok miatt elviszik a fejetek fölül a házat.az h az internetet ő fizeti,igen csekély....a villanyszámla biztos drágább ha ilyen sokat netezik amikor otthon van.

2010. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Második:Igen, szeretem még mindig ugyanúgy mint az elején.Szeretet, düh, kétségbeesés amit most érzek iránta.Teljesen kifordultam magamból mióta vele vagyok.Mellett tudtam először igazán nevetni, de sajnos vele tudtam csak meg azt is mi a lelki fájdalom.Amikor állandóan lehurrognak, nem hagynak kibontakozni, mindig visszarángatnak a sárba pedig mehetnék a betonozott úton is.

A szüleim??Kedvelik, de az anyagiak miatt mindig mondják Ők is a magukét.Már nem egyszer mondták hogy csak eltartatja magát.Ami valahol igaz is, de még sem.

2010. aug. 22. 17:52
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj meg, amit most mondok, de a párod nem a fúőnökének tartozik, hanem (mivel írtad hetente pókerezik) eljátsza a pénzt. Sajnos a tipikus jelek megvannak (adósság a családban, szó szerint eltartod)

Én az ilyen emberről ahogan leírtad mindent el tudok képzelni, csak azt nem hogy rendes. Én tuti már kivágtam volna, ha nem ad haza hosszabb ideje fizetést.

Kérdés: melyik a jobb élet ez és a gyerekednek is ez az apappélda

vagy új életet kezdesz tiszta lapokkal a gyerekkel?

Változni 30 évesen már nem fog, ilyen is marad, elég hosszú ideje már ezek szerint. Nem ad a villanyba pénzt? Nincs szgép amit használni tud.

2010. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok.Csak félek, hogy mi lesz ha elküldöm és még sem tud meg állni a lábán.Mi lesz ha a gyerekhez sem jön, mert mi szakítottunk?Bár ezt nem tenné meg de ki tudja?Sok a mi lesz ha?!

Félek elengedni, de félek attól is hogy milyen jövőnk lesz így?

Nagyon hülye vagyok, szerintetek?Tudom mit kellene tennem, de ....

2010. aug. 22. 17:58
 10/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez a pókeres dolog.3 hónapja kezdte el, 1500 ft a beugró és csak annyival játszanak.Ezt biztosan tudom, a testvérével és néhány gyerekkori ismerősömmel jár el.A főnökéék adóssága abból ered, hogy amikor hozzájuk ment dolgozni, kért ki előre fizetést.Aztán fizetés napra nem maradt semmi szóval megint kérni kellett.Meg mivel jóban vannak, kap szülinapra meg hasonlókra ajándékot, csak érdekes módon amikor fizetés lenne, mindig felkerül a számlák közé az ajándék ára is.Ha messzebb megy dolgozni, akkor kér ki pénzt hogy tudjon venni ennivalót (ez oké is lenne, ha nem azért nem tudnék miből főzni minden nap mert Ő ilyen).Ja, előfizetéses telefonja van, amit á, inkább nem is sorolom.Valaki nem csapna jól kupán, hogy ki tudjam mondani?
2010. aug. 22. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!