Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni a nagyanyámmal?

Mit lehet kezdeni a nagyanyámmal?

Figyelt kérdés

Én egy 17 éves lány vagyok, az édesanyámmal élek, mert az apám nem vállalt fel. Tehát anyum nevel engem. Nagyanyámmal mindig is rossz volt a viszonyunk, voltak ugyan jobb időszakok. Nagyon nehéz élete volt, ezért rossz a természete. Valamit mindig kitalált, amiért megsértődhetett és ha kerestük lecsapta a telefont és ha elmentünk hozzá, vagy nem nyitott ajtót, vagy ránk vágta az ajtót szü nélkül. Ezért döntöttünk úgy, hogy megszakítjuk vele a kapcsolatot, ez volt kb 1,5 éve. Nagyon nehéz döntés volt, és nem biztos, hogy helyes. Tudom, hogy a család a legfontosabb az életben és sajnálom is szegényt, mert teljesen egyedül él de mior régebben céloztam finoman rá, hogy fizetek neki pszichológust, csak rámüvöltött, hogy bolondak tartom én?


Beszélni vele nem lehet, mert meg se hallja! Próbáltuk már ezerszer, kerestük a békülést, aztán egy idő múlva kezdődött minden előlről!

De valahogy azóta sem "szabadulunk tőle" olyan ez, mint egy rossz átok! (Tudom szörnyű, hogy a saját nagyanyámról így beszélek, de az évek alatt gyakorlatilag megutáltatta magát velem!) Az ő módszere, hogy a hátunk mögött mocskolódik, mindenkitől, még a sarki újságostól is gyakorlatilag azt halljuk vissza, hogy milyen szemetek vagyunk, anyumat mindig bántja (és bántotta) szóban és lelkiekben is (mert ő a lánya). Anyumnak van egy nővére, ő már szintén több éve nem beszél vele!


Mit tanácsoltok? Valaki hasonló helyzetben?

Köszönöm a válaszokat!


17L


2010. aug. 23. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sztem hagyjátok az egészet.. írtad, h több y is megpróbáltatok békülni, de előlröl kezdődött.. nos ez esetedben.. nincs mit tenni. Bele kell nyugodni, h ezen nem tudtok változtatni.
2010. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Szakítsátok meg vele a kapcsolatot, az ilyen nem a rossz élete miatt ilyen, hanem mert velejéig szemét.
2010. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell erőltetni. Sajnos vannak ilyen emberek.

Te, anyukád és a nagynénéd, Ti tartsatok össze. Ha kell még jobban. És beszéljétek meg, hogy ha Neked egyszer férjed és gyereked lesz. Soha ne kerüljetek ilyen helyzetbe.

2010. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozzatok vele és kész
2010. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Sajnos nem érdemes próbálkozni. :S
2010. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak tudjátok az van, hogy 1) így is "utolér minket a keze" (Mint írtam is) 2) nem bírom nézni, hogy ez anyukámat lelkileg mennyire tönkre teszi (a pszichológiai terror)
2010. aug. 23. 11:20
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
öld meg
2010. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.. utol ér a keze.. ez nagy gond :S

Nem elég öreg már ahhoz, h beadjátok vmi öregek otthonába, v vhova.. mert mást nem tudtok csinálni. És elhiszem, h bosszantó, és nehezen tudjátok lenyelni, h nem tudtok mit tenni ellene.. de ez ellen nem is lehet. Ismerek én is ilyet.. volt szomszédunk. -.-' szánalmas nő volt.

Feljelenteni nem tudom lehet e.. meg amúgy is, azzal se érnétek sokat. :/ Komolyan nem tudom mi mást lehetne tenni.. de ha még vmi eszembe jut írok.

2010. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Az én nagyim is nagyon hasonló... Édesapám anyukája és mondhatni tönkretette édesapám életét miután 17 évesen az édesapja meghalt. Őt is lelkileg terrorizálja és minden hülyeséget pletykálgat, közben meg megjátsza, hogy ő a Szent Szűz Márja…

És még az a szörnyű, hogy egy házban lakunk… Csak annyi a szerencsénk, hogy elment egy öreg bácsihoz főzni, akitől pénzt kap ezért… Szóval örülünk ha csak hónaponta jön haza… Ja és már egy jó ideje vadonatúj házat akar építtetni édesapám pénzén, mikor drága édesapám azt sem tudja hogyan fizesse ki a villanyszámlát. Igen, amit a te nagyid művel már romlottság, és amit az enyém, az is… Az ilyeneket nem lehet megváltoztatni, mert nem veszik észre magukat… Én is nagyon sajnálom, de ez van.

2010. aug. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Öregek otthona tényleg jó ötlet
2010. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!