Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tőrténik ez velünk...

Miért tőrténik ez velünk állandóan? (már belefáradtam és kivagyok idegileg)

Figyelt kérdés
A párommal hamar összeköltöztünk,de eddig csak szülőknél laktunk.Már lassan 1 éve nálunk lakunk(vidéken),de szeretnénk Pestre költözni ideiglenesen, albérletbe.(mindketten ott dolgozunk, illetve a párom Pesti és ott él 22 évig).Hónapokig a szüleim nem akartak elengedni az anyagiak miatt.Mi nem keresünk,mert ha keresünk albit akkor olyat valahogy nem találunk, viszont az élet valahogy úgy hozza h. mindig az ölünkbe esik vmilyen ajánlat, ami pont megfelel nekünk, anyagilag is és kinézetre is(nincsenek nagy igényeink),de mire már beköltöznénk,addigra jön valami bukkanó, pl. volt 1 ami az lett volna h. a bérbeadó kért volna kulcsot, a mostani pedig az utolsó pillanatban kért kaukciót(csak nem tudjuk mire fel,mert ismerős, a ház totál le van lakva, festés kell,fürdő megcsinálása,konektorok kicserélése, zár megjavítása, + bútorcsere.Gáztűzhely-mosógép- hűtő amúgy sincs.)Nem értem miért történik ez velünk.Már kezdem börtönben érezni magam, amiből nincs kiút.Miért ad az élet egy jó lehetőséget és mire már beleélnénk magunkat+már a kezünkben érezzük, egyből elveszi.Sajnos mióta nálunk lakunk olyan mintha kiszaladna apénz a kezünkből+ a párom feszültebb is, többet kell utaznia,a barátait sem látja és nálunk vidéken unalom van.Amikro pesten laktunk sokkal jobb volt,de most olyan mintha az élet nem akarná h. újra élvezzük ezt addig amíg tényleg nem lesz gyerekünk és csak ismerkednénk a közös élettel szülők nélkül.
2010. aug. 23. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Isten ilyen!! Sokat segít,de ahhoz hogy segítsen elkell valamit venni..
2010. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor sem értem miért van ez,persze van más is ami miatt aggódok/aggódunk,(meló, iskola,egészség),szóval vannak egyéb gondjaink is.De ez már tényleg fáj.Jobban szeretnék elköltözni mint a párom és szinte már az első lakásra igent mondanék,de tudom ez nem így működik,de miért kapunk egy jó ajánlatot, ha aztán mégsem élvezhetjük.Így csak beleéljük magunkat aztán ugyan ott vagyunk mint az elején.
2010. aug. 23. 13:17
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Tudom mit érzel.nálunk az a baj,hogy a kedves anyóssal kell együtt lakni.Én már nem reménykedem semmi másban.Isten meg ha létezne,akkor adna is,mert pl én nem sok mindent kaptam eddig tőle.az utóbbi időben is sok mindent elszedett tőlem.úgyhogy ennyit róla
2010. aug. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez nem Istentől függ, hanem Tőletek.

Ismered a szidó viccet?erről a szituról ez juott eszembe... Zsidó falut elönt az eső, mki menekül. Grün az egyedüli, aki meg se moccan, ül egy szekrényajtón a vízen. Grün, gyere már, itt fogsz meghalni! Szól a szomszédja. Grün: Nem, engem Isten megsegít. Eltelik 1 nap, jön a tesvére: Grün, gyere már, hát itt fogsz éhenhalni! De Grün makacs: Nem megyek, engem Isten megsegít.

2 nap múlva unokatestvére próbálja kérlelni, ugyanaz Grün makacskodik. 3 nap múlva Grün éhen-szomjanhal, Isten fogadja őt. Grün nagyon mérges: Uram, hogy tehettél ilyet, én annyira bíztam benned! Kitartottam a végsőkig mégis elhagytál engem!??

Isten csodálkozva felel: ÉÉÉÉÉN? Hát 3 mentőcsónakot is küldtem neked!!

Szóval ezzel csak azt írom, hogy Isten abban segít, amit MÁR elhatározol. Ölbe semmi sem pottyan, ebben kár hinni.

Utána kell menni, újabb albérlet, újabb lehetőség. 10ből 1 csak összejön. Persze csakis akkor, ha akarjátok....

2010. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én nem hibáztatok senkit, gondolom eza sorsom.De itt nem csak rólam van szó, hisz ketten vagyunk.Vagy én hozom a rontást mindenkire?

De ha most ezt a részét nem nézzük, akkor sem értem hisz ez majdnem olyan(kicsit elvontan)mintha egy halálos beteggel játszadozna az élet, h. egyik pillanatban reményt kap,aztán mire bele éli magát elveszi tőle.Az a baj, h. nálam bármibe bele élem magam,nem lesz belőle semmi.Pedig nincsenek nagy igényeim(szép családi házban lakok, szóval tudom h. itt Pesten olcsón nem lehet túl jó lakásokat kapni és nem is álompalotát keresünk)

2010. aug. 23. 13:29
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Küzdjetek érte! És akkor minden megadatik. Nem azon kell siránkozni, hogy valami nem megy, hanem megkeresni, hogy mitől menne... Van egy párod, akivel elkezditek a saját életeteket, van munkátok, van család, aki támogat, rengeteg dolog megadatott már Nektek. Ekkora akadályt ketten igazán leküzdhettek! Keressetek albérletet. Fogtok találni. Én egyedül, fiatalon álltam neki megalapozni az életemet, és nem volt könnyű, de megoldottam. Kétlem, hogy Nektek ez ne menne.
2010. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
És ha mondjuk Pest közvetlen közelében is néznétek albérletet? Lehet hogy ott több szerencsétek lesz...
2010. aug. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mi kerestünk,de olyat nem találtunk, amiket meg új ajánlottak azok meg tök jók voltak,de a legvégén mindig történt valami miatt kudarcba fulladt.Akarni akarjuk is,de nem akarjuk erőltetni,mert amikor keresünk akkor sose jön olyan,aztán egyszer amikor nem számítunk rá,akkor hoppá jön az ajánlat,amikro úgy tűnik anyagilag nekünk megfelel amár szinte kezünkben a lakáskulcs,akkor kiderül vmi vagy újítanak stb és máris nem jó.A párom nem akart ideköltözni,de belement h. na jó mert tényleg anyagilag ez a legjobb,szóval mégcsak nem is válogatunk nagyon,de ígysem jön össze.
2010. aug. 23. 13:35
 9/15 anonim ***** válasza:
Á, ezek üres kifogások és nyafogások ne haragudj....Én is laktam albiba, és vagy 20 telefonhívás meg 7-8 lakásmegnézés után lett eredmény, de volt egy "B" variáció is, ha avval vmi gond lenne.
2010. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mi most Pest megyében lakunk, szóval nem túl messze,de így is 2 óra a napi utazás.Sajnos nagyon családi segítség nem lesz,max a párom szülei,mert az én szüleim alapból nem akarják h. otthagyjam őket,mert nekik is kellene az a lakbél amit albire fizetnénk,de valahogy otthon sem jövünk ki jobban,ugyan úgy kaját veszünk+ még kevesebb a szabadidőnk és azt se tudjuk mire kihasználni.Párom sokáig dolgozik és korán kell kelnünk.Neki nagyon neház megszokni ezt az életet,de valahogy mégis én jobban el akarok menni otthonról,de ez csak ideiglenes.A munka ?-es,mert lehet a páromat kirugják mert nem bírja,de lehet h. ez az utazás miatt van.Én már annyi lakást kerestem,de sajna a práom nem túl segítőkész,mert este már nincs kedve lakást nézegetni, ehhez meg ketten kellünk,nehéz összeegyeztetni h.mindnekinek jó legyen, a bérlőnek(mi ketten vagyunk) is és a bérbeadónak is.
2010. aug. 23. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!