Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan lehetséges, hogy valakin...

Olyan lehetséges, hogy valakinek az anyja vagy az apja a testvére? Ha igen hogy?

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 17:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Háát. Talán úgy ha ugyan attól a nőtől születik. Vagy ha ugyan attól az apától. De az már erősen vérfertőző és nagyon nagyon nem ajánlott
2021. máj. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az evolúció miért nem alakult úgy, hogy családon belül ne lehessen szaporodni?
2021. máj. 8. 17:38
 3/21 anonim ***** válasza:
17%

Nem tom.


Bár én eleve Istenben hiszik szóval emiatt sem tudok erre mit mondani.

(Nem vagyok vallásos és kérlek ne pontozzatok le. Én sem szoktam azokat akik az evolúcióban hisznek)

2021. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
4%
hiszek*
2021. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Agnarr ***** válasza:
90%
Nem alakult úgy, hogy nem lehet. Az állatvilágban előfordul, hogy közeli rokonok párosodnak, és az embernél sincs gátolva biológiailag. Egyszerűen csak ebben az esetben nagyobb az esélye, hogy genetikailag beteg utód születik, mintha egymással rokonságban nem álló szülők esetén. A gátló tényező nem az evolúció, hanem az emberi törvények és megítélés. A társadalom az, ami nem tartja elfogadhatónak, mert undorodik tőle. Mellesleg az embernek van egy ösztöne is, ami visszatartja ettől, de nem attól, hogy rokonokkal házasodjon, hanem attól, hogy vonzalmat érezzen azok iránt, akikkel együtt nőtt fel. Ha te például egy nevelőcsaládban nősz fel és az igazival nem tartod a kapcsolatot, akkor (normális esetben) eszedbe sem jutna lefeküdni senkivel a nevelőcsaládodban, de simán vonzódhatnál mondjuk az igazi testvéredhez, mert az ösztön nem tudja, hogy melyik melyik.
2021. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#6 nem én vagyok az
2021. máj. 8. 18:07
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Az evolúcióban nem hinni kell, az egy _bizonyított_ tény, tehát a valóságosságát _tudják_, nem hiszik.

(És én is hiszek Istenben, csak mint a keresztények többsége, én sem szó szerint veszem a Biblia bizonyos részeit, és elfogadom az alapvető tudományos tényeket).

Kérdező, ezt hívják elég durva vérfertőzésnek.

Közeli rokonok szaporodásánál a genetikai hibák felszínre jövetelének esélye jóval nagyobb, mint különben.

Normál esetben ezért (sem) kívánják az emberek a szexuális kapcsolatot közeli rokonnal, az, hogy egyes problémás esetekben mégis megtörténik ez, nem zárható ki teljesen egyszerűen.

2021. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Agnarr ***** válasza:
91%
Ha viszont az eredeti kérdésre vagy kíváncsi, olvasd el Oidipusz király történetét! Úgy lehetséges!
2021. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

@8 vagyok.

Ha arra gondolsz, hogy a megtermékenyítés folyamat miért nem gátlódik ilyen esetekben, akkor azért, mert nem lehet csak úgy, "kívülről" megkülönböztetni, hogy ez a spermium most akkor túl közeli rokonomé-e.

2021. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Agnarr ***** válasza:
100%
#8 Nem a rokonokkal nem kívánják, hanem azokkal, akikről azt hiszik, hogy a rokonaik. Akikkel felnőnek. Akikkel megszokják, hogy más típusú viszonyban vannak. Nem egy olyan történet van, hogy emberek a saját féltestvérükkel jönnek össze, mert az apa addig titkolta, hogy félrelépett.
2021. máj. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!