Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is teletömték a fejét...

Másnak is teletömték a fejét gyerekkorától kezdve az örökséggel? Vagy csak a mi családunk ilyen? Úgy érzem ez rossz hatással volt rám.

Figyelt kérdés

A szüleim nem vitték sokra az életben, mindkét oldalról az irányítás mániás nagyszüleim áldozatai, egész életükben alacsony önbizalommal, önbecsüléssel. Anyukám gyári munkás, apukám udvari karbantartó, ehhez képest azért a nagyszüleim banki dolgozók, könyvelő, rendőrtiszt voltak és abban a korban jól kerestek, tudtak maguktól haladni az életben anyagilag, akik élnek most is jó nyugdíjuk van.

A nagyszüleim akik még élnek már kis tizenéves korunktól kezdve arról beszéltek, hogy majd a tesómmal az ő házukból lesz nekünk egyszer lakásunk, ha meghalnak, mert a szüleim semmire nem vitték, hogy támogassanak. Pár éve annyira összevesztek anyával és a tesómmal, hogy a nevemre íratták a házukat halálukig tartó haszonélvezettel. Én vagyok a "diplomata" a családban, aki higgadt, aki mindenkivel jóban van, mindenkivel próbál szót érteni és már csak én tartom velük a kapcsolatot, bár sokszor elég kibírhatatlanok, nekem is próbáltak beleszólni az életembe, csak már messzire költöztem. Másik ágról apukám is nem csak szintén egyke, de még a nagynénje is gyermektelenül halt meg, ezért most van neki 2 lakása és még mellé szinte egy 3. lakás ára pénzben. Nem Pestről van szó egyébként, de egy vidéki nagyvárosról. De közben pedig egy alkoholista, aki 60 évesen óvoda udvaron sepreget és semmi nem jár a fejében, csak hogy otthon megigya a napi 2-3 üveg bort, jó nagyot vacsorázzon, közben pedig tévézgessen, gépezgessen. Ja és arra pályázik, hogy a tesómmal majd beköltözünk a lakásaiba, de nem érti meg, hogy én pl nem ott a szülővárosomban képzelem el az életem, a tesóm pedig konkrétan kényszerbeteg lett az otthoni légkör miatt és pár éve otthon van, nem tanul, nem dolgozik, kb napi 100x mos kezet és a boltba is alig mer elmenni. Az örökség, meg hogy ki hogy kap/nem kap nagyon sokszor felmerül és úgy érzem ez nem egészséges, mert a nagyszüleim már 15 éve a hatvanas éveikben is arról beszéltek kié lesz a házuk, apukámnak is ez a rögeszméje, hogy ott vannak az örökölt lakásai és mi majd ott lakunk tesómmal, de egyikünk sem akar, közben pedig azok nincsenek is hasznosítva, ott porosodik minden a nagyi bútorokkal ahogy megörökölte, még kiadni is lusta őket, leszar mindent. Egyszerűen sírni támad kedvem ha a családomra gondolok és nem értik meg, miért menekültem tőlük el. Más is van, akinek ott kellett hagynia a családját, mert egyszerűen kibírhatatlanok voltak?



2021. máj. 11. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én örökségem egyelőre úgy tűnik egy öreg, korcskutyából fog állni. Hát na, nem én vagyok a kedvenc unoka, de Buksi legalább aranyos :D
2021. máj. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

most nem tudom mi a bajod, te ebben a sztoriban csak jól jártál

mást megvernek, örökségük meg semmi

2021. máj. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, valszeg te vagy az egyetlen normális tagja a családnak. Vigyázz nagyon a mentális épségedre, ilyen terhelt családdal könnyen kialakulhat nálad is valami.


Amúgy meg két lehetőséged van. 1,leszarod az ő nyomorukat és élsz boldogan a távolban, majd szépen megöröklöd ezt a sok ingatlant.

2,átveszed a dolgok irányítását, és mondjuk ráveszed apádat, h ki kell adni a lakást, és TE elintézed. Apád mivel állandó kontroll és irányítás alatt volt, így kb. esélye sem volt h megtanuljon ilyesmiket, mindent intéztek helyette.

2021. máj. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy anyukám diplomás és jó beosztásban dolgozik, plusz egész életében hajtott. Apám semmirekellő volt világ életében, el is váltak.


A nagyszüleimnek volt 3 lakása, egész gyerekkorunkban hallgattuk a tesómmal, hogy majd a miénk lesz, nekünk tartogatják. Amikor összeházasodtam a férjemmel, akkor azelőtt gyorsan eladták az egyik lakást.


Úgy voltunk vele, hogy nem baj, ha már megígérték, akkor az 1 lakásnak a fele is több mint a semmi, azért is hálásak vagyunk, elvégre nem kötelező adni.


Akkor a nagyszüleink mondták a tesómnak meg nekem, hogy majd ha úgy gondoljuk eladjuk és felezünk.


A tesóm esküvője előtt eladták a másik lakást is és papám vett belőle magának egy autót, a maradékot meg felélték az évek alatt.


Igazából jót röhögtünk, mert sejtettük valahol, hogy ez lesz. :D


Szóval mindig van lejjebb.

2021. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem túlzok, ha azt mondom nálunk soha az életben nem került elő ez a téma, de csak megemlítés szinten sem.


Nem tudom mije van mamámnak, vagy hogy kapok-e belőle.

A szüleim gyönyörű hatalmas házat építtettek fel életükben, de arra se tartok igényt. Érzelmi okokból mondjuk igen, de mint anyagi javat nézve nem érdekel. Azt sem tudom a szüleimnek mennyi pénzük van megtakarítva (jól keresnek).


Egyébként nem is érdekel. Ha arra gondolok hogy "örökség" nekem az jut eszembe sose kapjak semmit, inkább örökké éljen a családom.

2021. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A borozó óvodai gondnok apádról rádismertem. Egyke vagyok, gyerekkorom óta téma volt a vagyon a felmenőim részéről. Rajtam(50) és anyámon(75) kívül mára mindenki meghalt. Szinte mindent (250 Mio+) anyám birtokol. Az ingatlanok fele kihasználatlan, a másik rész olcsón bérbe adott. Jól tetted, hogy leléptél. Próbáld a magad útját járni! Nekem sajnos csak részben sikerült. Kereshetsz privátban, ha érdekel a sztori.
2021. máj. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"a tesóm pedig konkrétan kényszerbeteg lett az otthoni légkör miatt és pár éve otthon van, nem tanul, nem dolgozik, kb napi 100x mos kezet és a boltba is alig mer elmenni..."

Nem tudom hány éves vagy és hány éves a tesód, de ha az én tesóm lenne ilyen beteg, egész biztosan mindent megpróbálnék, hogy kimozdítsam otthonról és visszatereljem az életbe.

2022. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!