Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek rossz volt a gyerekkor...

Akiknek rossz volt a gyerekkora nem félt attól, hogy majd ő is rossz szülő lesz?

Figyelt kérdés
Szeretem a szüleimet, főleg az anyukámat, de mai napig nem értem hogyan voltak képesek a nagy semmire vállalni 3 gyereket. Se pénz, se saját lakás, se normális végzettség, valószinűleg szerelem se volt, mert még 10 éves korom előtt elváltak. Természetesen ennek mi szivtuk meg a levét a testvéreimmel, mert képtelenek voltak normálisan nevelni minket. Szomorú, de nekünk kellett rájuk vigyázni sok esetben már gyerekként is. Volt az életünkben mélyszegénység, éhezés, folytonos megaláztatás, kilatástalanság bőven, aminek jelenleg is érzem a hatásait. Persze van rengeteg szép emlékem is, és mióta felnőtt, keresetképes nő vagyok teljesen normális életet élek, mégis úgy érzem sose leszek képes családalapításra, nem tudom milyennek kell lennie egy jó szülőnek. Rettegek, hogy lesz egy gyermekem, aki majd hozzám hasonlóan úgy éli le az életét, hogy folyton azt kérdezi magától miért kellett megszületnie? Miért nem látták a szüleim, hogy nekik és nekem is az lett volna a legjobb, ha nem tartanak meg? Hiába a sok boldog pillanat az életben, ha sokkal több a rossz, és emiatt úgy érzem sose leszek igazán boldog. Hogyan is nevelhetnék egy gyermeket normális, mentálisan egészséges felnőttnek, ha én magam sem vagyok az?
2019. júl. 9. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem félek, mert sosem leszek szülő.
2019. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem, mert nem akarok gyereket, nem is lesz. Viszont ha lenne, akkor a szüleim átlal szerintem egy életre megtanultam azt, hogy mit ne csináljak. Viszont ehhez az is kell, hogy én a gyermekkori bántalmazásomat teljesen feldolgoztam, pszichoterápia és önismereti csoport segítségével, ezelőtt én is követtem a belém égetett mintákat, én se voltam boldog. Neked is ajánlom, hogy tedd rendbe magad mentálisan és ne szégyellj segítséget kérni hozzá, ha kell. Hidd el, gyökeresen meg fog változni az életminőséged.
2019. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert saját bőrömön megtapasztaltam milyen egy rossz szülő, és ebből tanulva én alapból másképp fogom csinálni a dolgokat. Hibátlan nyilván nem leszek, de igyekszem odafigyelni hogy minél jobb legyek.
2019. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésre kérdéssel nem illik válaszolni, de: a negatív példa is példa, nem?

Nekem mindenki ezt mondta. Kaptam egy példát, amit semmilyen formában se szabad követnem.

Aggodalmaidra visszatérve...valaki való szülőnek, és valaki nem. Ha nem érzed magadat képesnek a gyereknevelésre, akkor ne vállalj gyereket.

Ha a semmire szülsz gyereket, csak a gyerekkel tolsz ki értelmetlenül.

2019. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Arra jo, hogy latom, milyen szulo NEM szeretnek lenni.
2019. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran azon kapom magam, hogy amikor a párommal vitatkozok valamin (apróságok, hétköznapi dolgokon), hogy úgy beszélek vele,mint anno anyám velem.

Ugyanaz a hang, ugyanaz a stílus, ugyanaz a tekintet.

Ezt párom mondta, s azt hittem elsirom magam.

Ha valakire, hát anyamra nem akarok hasonlítani.


És szép és jó, hogy a szülő miatt fogja majd az ember jobban nevelni a gyerekét,de az ilyen rejtett viselkedésformák miatt,amiket elítélünk,de néha önkéntelenül is előjön, mert belénk ivodott, azt nem tudjuk kivédeni.

2019. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ateltem es megtapasztaltam nekem mi volt rossz es fajdalmas, ezaltal tudom hogy az en gyermekemnek sem esne jol, ergo pont nem leszek olyan. A gyermekem a legfontosabb csak a javat akarom es azt hogy ne ugy nojon fel mint en, neki nem ez jar. Ha rosszalkodik is tudom hogy azt soha amit velem tettek mert osszetorne lelkileg mint en regen
2019. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Nekem ugyanaz volt amit leírtál. Plusz a testvérem verekedett, mindig tőle kellett rettegni. Anyám felnőtt korában is tartotta, ő volt a kedvenc, én le voltam ...-va.

Anyám sokat játkált diszkóba, ivott. Sokszor volt általános suliban hogy a nagyobbaktól visszahallottam miket művelt anyám a diszkóban a hétvégén. Nyomult a fiatal pasikra meg ilyenek...

Lényeg, hogy nekem is sz4r szüleim voltak. Apám jelen se volt soha.


Nekem nem lesz gyerekem.

Szeretnék a saját életemre koncentrálni és ami kimaradt azt bepótolni.

A lelki problémáimat, sérelmeimet elfelejteni és normális lenni.

2019. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#6 Nálam is sokszor előfordul, hogy észreveszek magamon ilyesmit.

Köszönöm a válaszokat!

2019. júl. 9. 14:26
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"És szép és jó, hogy a szülő miatt fogja majd az ember jobban nevelni a gyerekét,de az ilyen rejtett viselkedésformák miatt,amiket elítélünk,de néha önkéntelenül is előjön, mert belénk ivodott, azt nem tudjuk kivédeni."

Már bocs, de kellő önfejlesztéssel igenis tudjuk ezeket tudatosítani és ki tudjuk ezeket védeni, csak ez egy hosszú és nehéz folyamat, amibe nem mindenki hajlandó belefektetni a megfelelő időt, energiát.

2019. júl. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!