Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek az anyja miatt rossz...

Akinek az anyja miatt rossz gyerekkora volt, az később "anyapótlékot keres" a nőkben, vagy inkább sosem akarja, hogy még egyszer olyan anyja legyen?

Figyelt kérdés
Teccik érteni? :D
2010. aug. 16. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
szerintem a többség keresi az anyapótlékot, még akkor is ha ennek nincs tudatában. pl. ismerek egy ilyen srácot és azt figyeltem meg, hogy mindig idősebb (kb. 10 évvel) barátnői vannak, ez a fajta "perverzió" szerintem erre vezethető vissza
2010. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Azt gondolom,hogy inkább az keresi a "mamát" a szerelmében,akinek jó kapcsolata volt az édesanyjával. Akinek rossz,az inkább gyűlöli a nőket.
2010. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

minden férfi olyan barátnőt/feleséget keres, talál vonzónak amilyen az anyja, főleg belsőre.

és ez jobban igaz a lányokra is.

2010. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
akinek rossz anyja volt, az anyakomplexusos marad alacsonyabb szinten, ezért az érettebb, határozottabb, dominánsabb hölgyeket részesítik előnyben
2010. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet általánosítani, szerintem attól függ, hogy jön le a kisfiúnak, mit hogyan értelmez.

(Pl. akinek alkoholista az apja, van, aki ebben példát lát, hogy így kell "megoldani" a dolgokat, ez is egy út, van, aki meg tanul belőle, és az italra rá se bír nézni...stb.)

Egy olyan esetről tudok, amiben a kisfiú apja sokszor megcsalta az anyját. Az anya a fiában vagy az apját látta vagy a fiút hibáztatta, amiért ő ehhez a férfihez kötötte az életét, tudatalatt valami ilyesmi miatt éreztette ezt a fiával. És amikor a fiú felnőtt, nem lett fix kapcsolata, hanem egyik nő a másik után, csak kihasználta szexuálisan a nőket, sokáig, kb. 40-45 is így élt. De ha pont ez az eset állna fenn, akkor sem feltétlenül ezt vontad le belőle... :)

2010. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább "anyapótlékot" keres,de ez nem abban mutatkozik meg,hogy idősebb nőkkel van,inkább abban,hogy jobban igényli az odafigyelést,gondoskodást,bújást,törődést,babusgatást,az "anyai szeretetet",a figyelmet,mint a teljes családban felnőtt pasik.

Talán egy kicsit az irányítást és gyámolítást is.

Te vagy ilyen helyzetben?

2010. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

Egyre több az ilyen férfi,mert egyre több az a nő,aki egyedül neveli a fiát. A fiúnak nincs apa képe,az anya elkényezteti és ha a gyerek önálló akar lenni,akkor még lelkiismeretfurdalást is éb reszt benn: Én feláldoztam érted az életem,hálásnak kellene lenned érte.

Ezért kellene jobban meggondolni,hogy miért akar egy nő elválni?

2010. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

11.59. nem ez volt a kérdés,olvass figyelmesebben.Attól még,hogy valaki elválik,nem rossz anya,a kérdező arra gondolt,mi van ha valakinek "rossz" anyja volt?


Meg kell gondolni,miért válik a nő?Rendben,élj te úgy,hogy ütnek,eltörik a kezed,üvöltő zene és díszkivilágítás mellett kell aludnod éjszaka.Tök jó,ugye?Inkább apakép nélkül nőne fel a gyerekem,mint ilyen körülmények között.

2010. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

elmondom, h én mit tapasztaltam: a volt férjemnek rossz anyja van, nem a legrosszabb, de azért érzelmileg szerintem lehetett volna jobb anya.....a férjem felnőttként mindig az anyjához hasonlított...anya ezt így csinálta, anya ezt úgy....nem ismerte fel h nem az ő anyja a legideálisabb anya és ráadásul még a másolatát is akarta feleségül venni!

Persze ez így nem megy, el is váltunk! Tehát szerintem egy ilyen férfi (ha nem ismeri fel!!!) az anyját keresi, ill. anyapótlékot!

2010. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott még egy eset (az a férfi, aki Ausztriában a lányát pincébe zárta és gyerekeket nemzett neki): neki nagyon rossz gyerekkora volt, az anyja állandóan verte és megalázta, félt tőle. Felnőttként ugyanezt csinálta a feleségével, ő volt a főnök, kihasználta, megalázta, a gyerekei féltek tőle, sőt ebben a nőnemű gyerekében is a nőt látta, és ugyanígy viselkedett vele. Mintha visszaadta volna a feleségének, és gyerekének (akiben a nőt látta), amit kapott gyerekként az életét akkor meghatározó nőnemű személytől, ahogy ezt ő gyerekként megélte. A pszichológusi vizsgálatok az újságcikkek szerint többször megemlítik, hogy gyerekként nem kapott (elég) szeretetet, sőt...

11.48.

2010. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!