Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyának,...

Hogyan mondjam el anyának, hogy nem akarom ezt tovább csinálni?

Figyelt kérdés
Anyát elhagyta apa egy másik nőért tavaly decemberben. Apa boldog, anya teljesen kész van. Az elején én is utáltam a nőt, aki miatt apa elment itthonról, nem is akartam találkozni vele, de aztán anya megkért, hogy találkozzak velük hármasban, mármint apával és a nővel, kíváncsiskodjak, tudjak meg róla amit csak lehet, ha tudok nézzek szét a lakásukban (ezt nem tettem meg). Én is azt szerettem volna, ha apa visszajön hozzánk, de ahogy találkoztam velük párszor, egyértelmű lett, hogy ez nem fog megtörténni, látom apán hogy boldog, szerelmes, vidám. Szerintem még nem is láttam ilyennek soha. A nagyobb "gond" az, hogy igazából én megkedveltem a nőt. Tök kedves, aranyos, jókat beszélgetünk, ismeri azokat a dolgokat (filmek sorozatok könyvek) amik engem érdekelnek, még sminkben, hasonló dolgokban is segít, mindenről el lehet vele dumálni, ha nem ez a helyzet lenne, barátnők is lehetnénk. Hogyan mondjam ezt el anyának úgy, hogy ne bántsam meg? Szeretem anyát, tudom mennyire fáj neki ez az egész, apát és a nőt is gyűlöli, én viszont apát is szeretem, és örülök, hogy boldog, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy mi már nem leszünk egy család. Mit tehetnék, hogy anya könnyebben elfogadja ezt a helyzetet, és ne érezze árulásnak, ha én megkedvelem a nőt?
2021. máj. 19. 13:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Hát én nem beszélnék neki, előtte ilyeneket. Legyetek jóban, mikor náluk vagy, otthon meg ne hozd szóba és kész.
2021. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%

Próbáld meg megértetni édesanyáddal hogy az élet nem áll meg, hanem lépjen ő is tovább, különben egy megkeseredett ember lesz aki tönkreteszi a lánya életét és persze a sajátját is.


Nehéz de idővel megoldható ha az ember megtalálja az utat.

2021. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
Nehogy elmondd neki, hogy megkedvelted a nőt. De azt mondhatod, hogy ideje elfogadni a helyzetet, te ezért nem kémkedsz anyádnak.
2021. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Tepfal ***** válasza:
88%
Nem könnyű helyzet sajnos. Az egyest annyival egészíteném ki, hogy állj ki amellett, hogy nem leszel anyukád kémje. Én finoman (aztán ha nem hallgat rám, erőteljesebben) megkérném, hogy ne faggasson apámról és a feleségéről mert ez nekem nagyon kellemetlen és nem szeretnék ebben részt venni. Érzelmileg intelligens ember egy idő után elfogadja azt, hogy a volt párja továbblép, és nem a gyerekét nyaggatja, illetve a gyereke apjával való kapcsolatát ássa alá. Lehet, hogy anyukádnak ehhez még idő kell, de sajnos az is lehet, hogy sosem fog tudni eljutni ide, ekkor viszont fontos, hogy te ne sérülj ebből, és ki tudj állni amellett, hogy nem veszel részt az áskálódásban. Emellett ha vannak barátnői, érdemes lenne finoman jelezi, hogy ezeket inkább velük beszélje meg, illetve ha esetleg van olyan barátnője, aki járt hasonló cipőben, talán segítene neki, ha vele beszélgetne erről. Te éreztesd vele, hogy szereted őt, hogy apukád új barátnője nem fogja átvenni az anya szerepét, neked mindig ő lesz az anyukád és a legfontosabb nő az életedben stb, stb.
2021. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
Én megmondanám, hogy mindketten a szüleim vagytok és mindkettőtöket egyformán szeretlek, azért nem szeretnék senkinek sem a cinkosa lenni ilyen módon. Szörnyű, hogy ez történt, de én csak arra vágyom, hogy ennek ellenére, egészséges kapcsolatom legyen a szüleimmel. Arról pedig külön nem beszélnék, hogy kedvelem is a másik nőt, mert nem lényeges információ és csak fájdalmat okozna.
2021. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nehéz, mert senkit sem akarok megbántani, az új nőre már nem haragszom, tényleg megkedveltem. Anyának ezt nem akarom megmondani hogy ne bántsam, de azt valahogy muszáj megállítanom, hogy minden találkozás után kifaggasson, hogy milyen a lakás, rend volt-e, láttam valami koszt, rend van-e a szekrényekben vagy kupi, tiszta a kád, milyen ruha volt a nőn, hány kg felesleg van rajta, meg ilyenek. Ezt nem akarom. De köszönöm az eddigi tanácsokat, megpróbálok kitalálni valamit, hogy hogyan beszélhetném ezt meg anyával a legjobban sértődés nélkül.
2021. máj. 19. 13:38
 7/29 anonim ***** válasza:
57%
Egyértelműen ne legyél anyad keme, de ne is beszelj vele arról, hogy jó fejnek tartod apad nőjet. Gondolj bele, egy ember akiben megbízott és szeretett csúnyán elárulta, szerinted hogyan esne neki az ha te is ezt tennéd, mert az ő szemében igenis annak tunne, hogy te sem mellette állsz ki. Fiatal vagy még nagyon azért gondolod, hogy milyen rendes aranyos csaj, még barátnőd is lehetne stb. az élet, majd megtanít arra, hogy az álarc moge láss, és rajosz majd az ilyenekkel, mint ő nem barátkozunk,mert a te ferjed sem lesz tabu nekik. Aki házas emberrel kezd es tudatosan szetrombol egy családot annak semmi sem számít csak saját maga. Egy normális, tisztességes ember csak akkor kezd kapcsolatot valakivel, ha az már lezárta elotte a régit. Anyukadnak most nagy szuksege van valakire akiben igazán megbízhat, a helyedben én inkább rákoncentrálnék, hogy minél hamarabb ujra boldog lehessen. Sok közös programot szerveznek vele, idővel túl lesz rajta es életvidámabb lesz csak időre és megértésre van szüksége.
2021. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 lizzi77 ***** válasza:
82%
Egyszerűen mondd meg anyukádnak, hogy nem akarsz ebbe belefolyni, nem a te dolgod, és jobb lenne, ha elfogadná a helyzetet, ez van, ha fejre áll, sem fog változni, és jobban teszi, ha mihamarabb próbál túljutni rajta.Vagy legalább téged ne vonjon bele az idegbajába, ha nem is tudja elfogadni.
2021. máj. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%
én teljesen megértem anyádat. nálunk is ez volt, csakhogy én ismertem apát és tudom, hogy anya nem kapta meg azt a tiszteletet, szeretetet, ami járt volna neki, hanme csak kihazsnálta. az új nő meg megkapta a virágot stb. Általában a férfiak egy fiatalabb nővel csalják a feleségüket és a feleség volt anno az, akit elvettek, mert jó lesz az,nincs más, ez legalább szeret, hajlandó sütni főzni takarítani , ő majd felneveli a gyereket és elvégeztették vele a munkát. sokszor nem is szerették a felségüket, tényleg csak kihasználták és másodjára, mikor a gyerek felnő, akkor az új nővel már csak szórakozni akarnak. hát persze hogy vidám, boldog, meg a nő is nyugodt és kedves mellette. Fiatalabb is a nő, szóval apádnak oda is kell tennie magát, hogy megtartsa, emiatt az a nő többet kap mint amit anyád valaha kapott és azt hiszi a nagy szerelem miatt. Ha apád feleannyit tett volna aházaságába mint ebbe az új nőbe, talán sosem váltak volna el és ez így igazságtalan. ez fáj anyukádnak és ezt majd csak akkor fogod megérteni ha te is 40-50 éves leszel és a férjed majd lecserél egy fiatalabbra, miután 20 évig kihasznált mindenben.
2021. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Tepfal ***** válasza:
68%
#10: Mondjuk én azt a nőt sem értem, akit 10 évig kihasználnak, de ez csak akkor jelent problémát, ha az illető még mellé le is lép... Ha nem jó egy házasság, ki kell belőle lépni, nem pedig áskálódni, ha a másik ezt megteszi.
2021. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!