Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy nem akarom a 90 napos diétát csinálni, mert kiborulok tőle?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, még itthon lakok az egyetem miatt. Anyám pár éve leadott 30 kilót a 90 napos diétával, és azóta engem nyúzott állandóan hogy csináljam én is végig. Van rajtam felesleg, nem 2 kiló, ez tény, de én nem fogom ezt fel tragikusan, úgy vagyok vele úgyis lefogyok majd, valamikor, nem csinálok belőle nagy ügyet egyelőre.

Szóval anya állandóan mondta és mondta, én mindig mondtam neki hogy nem akarom csinálni mert ne szabja meg nekem semmilyen diéta, hogy a napi diétás kalóriamennyiséget miből viszem be... nem szeretem az ilyen kötöttségeket. Ennél már a Norbi is jobb, mert ott nem napokra, hanem órákra van beosztva hogy mit egyen az ember.

De anya már az utóbbi időben megint mondta állandóan és végül beadtam a derekam, 1 hete csinálom és anya is elkezdte velem, hogy ezzel lelkesítsen engem, és persze nem lát a boldogságtól hogy belementem ebbe a diétába. Csak éppen frászt kapok az egésztől, reggelente megtudnék halni olyan éhesen kelek, arról nem is beszélve, hogy tej és húsfüggő vagyok, és az, hogy egyiket csak az egyik nap ehetek másikat meg csak a másiknap, az őrületbe kerget... érzem hogy szinte remegek mindkettőért és nem lehet mégse. Ráadásul vérszegényre hajlamos vagyok, volt már hogy csomókban hullott hajam, többszöri gyógyszeres kezelések után a hús és a többi vasas étel az ami szinten tart, és pont ezért kívánom is nagyon a húst. Most meg nem ehetek csak 4 naponta.

Anyám olyan lelkes és tudom hogy megfogom bántani ha megmondom neki hogy nem akarom csinálni, adjatok tanácsot, hogy mondjam meg, vagy milyen trükkhöz folyamodjak, hogy ne bántódjon meg. Ne írjátok, hogy mondjam kerek perec, elvégre felnőtt ember vagyok, mert ez itt nem járja, nagyon vékony pengeélen jár a mi kettőnk kapcsolata és könnyen borul, ezért nem tudom neki egy az egyben megmondani...


2009. nov. 2. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kompromisszumra kell jutni. Belekezdesz egy fogyókúrába - lássa h van hatása annak amit mondott neked, de nem a 90 napost válsztod hanem a pl Norbit v bármit, mert nem ennyire megerőltető számodra. Biztos nem fog haragudni és te sem koplalsz.
2009. nov. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Hát ha az egészséged nem elég érv...
2009. nov. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
95%
én egy "anyuka" vagyok, így ebbéli minőségemben javaslom, h beszélj erről anyuddal. Biztos jót akar Neked, hisz ő már tudja milyen gondokat okoz a túlsúly, ettől akar megóvni. Szerintem találj ki magadnak egy olyan diétát, amelyet jószívvel csinálsz végig. pl. ne nassolj, mondj le a kenyérről, tésztáról..stb. Ezután pedig mondd meg anyukádnak h Te szívesen fogyózól, de a saját módszereiddel. Ha pedig az is hatásos, nyilván ő is beletörődik, h mindenkinek a saját útját kell járnia, még ebben is.
2009. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
na fiatalok, egyet minden fogyókúrázni óhajtó vagy fogyni vágyó kedves válaszoló értsen meg: Fogyni mozgással lehet. A 90 napos diéta is csak az önsanyargatásra jó, ha nincs mellette rendszeres test-edzés, akkor jönnek fel még jobban a kilók. Leírom a folyamatot. A szervezet a diéta közben nem kap elegendő tápanyagot. Mit tesz? Amit kap azt folyamatosan építi befelé. minek? Hát zsírnak, mert az az igazi aranytartalék, ha baj van. Ergo. Lehet hogy fogy valaki 10 vagy 20 kilót is. de ha nincs mozgás mellett, pár hét , hónap és gyorsan visszaszaladnak a kilók, még jobban is. A titok az, hogy mindent lehet enni, még csokit is, de csak MÉRTÉKKEL. Plusz a mozgás, ami a lényeg. Bicikli, úszás, otthon egy kis torna... bármi.
2009. nov. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
ahogy leírtad, pont így mondd el neki, megindokolva az érveid.
2009. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát ha anyukád egy olyan, aki csak a saját igazát ismeri el, és nem lehet vele beszélni, akkor nekem ez jutott eszembe:

játssz el ájulást vagy rosszullétet vagy mittomén. Aztán elmész dokihoz, majd utána közlöd anyuddal, h a diéta miatt lettél rosszul és a doki eltiltott tőle.

Tudom, hogy az egyenes a legjobb út, de ha nem értené meg...

2009. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha jól érzed magad a bőrödben, akkor nem is kérdés, hogy nem kell végigcsinálnod. Közöld vele, hogy nem szeretnél ezzel a dologgal foglalkozni.
2009. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, ha kicsit durván fogok fogalmazni. De meséld el édesanyádnak, hogy az imádott diétája milyen marha egészségtelen. Példának okáért a gyümölcsnap egy marhaság. Ugyanis, a gyümölcs savas (akárhonnan is nézzük). Ha egész nap azt eszel csak savas cucc jut a gyomrodba, ami nem igazán tesz neki jót. (Itt az oldalon is rákereshetsz erre a diétára, és arról is írnak rengetegen, h miért nem túl jó.) Ráadásul írtad, hogy vérszegénységre is hajlamos vagy, márpedig ha egészségügyi problémád van, a diéta csakis orvosi ellenőrzés mellett ajánlott.

Második lehetőségként próbálj meg kompromisszumot kötni vele. Te abbahagyod ezt a diétát, helyette elkezdesz mozogni, ő pedig nem nyaggat ezzel a témával.

2009. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kapásból ismerek három lányt, akik elkezdték, de fele körül inkább kösz, abbahagyták. Ne várd meg, míg komolyabb komplikáció dönti el a helyzetet.
2009. nov. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ismerősöm, aki csinálta, de neki tetszett. Csak utána,amikor lejárt a 90 nap, abbahagyta, és hiába figyelt oda jobban a kajálásra, nemhogy a súlyát nem tartotta, de kb a víztől is hízott. Miért? mert tartós eredményt csak életmódváltással lehet elérni, annak meg semmi értelme, hogy -ráadásul úgy, hogy még a szőr is égnek áll a hátadon tőle- hogy egy drasztikus fordulattal 3 hónap alatt leadj sok kilót, aztán meg ugyanúgy visszajöjjön, ráadásul újak társaságában, mert hát ezért hívják ezt jojó effektusnak...legalább annyira , ha nem jobban, egészségtelen így terhelni a szervezetet, mint tartósan kövérnek lenni. Mellesleg a mozgás nélküli gyors súlyvesztés tud csak igazán "szép "eredményt okozni...plöttyedtség, lógó bőr...Ja, és bocsi ezért a véleményemért, de nyilván anyukád felügyelete és életvezetése alatt lettél túlsúlyos, szóval ne azzal próbálja meg a lelkiismeretét nyugtatni amiatt, hogy nem egy egészségesebb életmódra nevelt, hogy most ráderőszakol egy általa jónak ítélt fogyókúrát...
2009. nov. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!