Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyunak hogy...

Hogy mondjam el anyunak hogy néha szeretnék 1-2órát egyedül is lenni és nem mindig a feladatait csinálni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok nem rég lett külön szobám mert tesóm elköltözött.előtte anyuval voltam egy szobában.Ha hazajövök suliból,megírom a házit mert mikor anyu hazaér kikérdez. ez eddig rendben van. Utána segítek neki megfőzni másnapra a kaját,dumcsizunk közben hogy mi történt aznap,ilyenek. mindig megkérdezem van e valami feladat,kell-e csinálni valamit,mert ha nem akkor szivesen bemennék a szobámba.ha aztmondja oké,bemegyek. de 15p múlva kapom a beszólásokat,hogy miért kuksolok

a szobámba,csináljunk valamit,ne tespedjünk csak, utálja a semmittevést és ne lustuljak el én se.olyankor kitalál random feladatokat, mossunk együtt ablakot,függönyt,mi lenne ha átnéznénk a kb 5000db régi fényképét,suvickoljuk a fürdőszoba csempét,tologassuk át a bútorokat máshogyan,ilyenek.

Már minden csillog villog,mondom neki pihenjen már,biztos fáradt és én is szeretnék kicsit lazulni,de mindig csak olyanokat mond hogy "de hát végtelen feladat van,

az élet feladatokból áll, és milyen jó érzés, ha egy kihívás teljesítve van,kipipálhatjuk a listán és jöhet a következő !" meg hogy ilyen az élet tanuljam meg stb.

Ha be merem csukni a szobám ajtaját kiakad,hogy ne sunyiskodjak, le fogja szedetni az ajtót, utálja ha bezárkózok (tesóm mindig bezárkózott sokat veszekedtek)

szóval nem használom az ajtót. néha éjszakára becsukom,hogy ne halljam anya tvjét, de volt h reggel mikor felkeltem már nyitva volt.ha megmondom h szeretnék a barátnőimmel telefonálni,mennék a szobámba akkor megkapom hogy de hát egész nap együtt voltunk suliba,miről beszélünk ennyit,holnap úgyis találkozunk.

Szeretem anyát nagyon,és örülök h jóba vagyunk és nem az van hogy nem érdeklem, de néha már nagyon sok. Egyszer ki akartam küldeni a szobámból mert mellém feküdt tvzni este tök normális voltam,de megsértődött hogy "miért,talán zavarok???!mit csinálsz amit én nem láthatok?"


Hogyan tudom megmondani neki ezt sértődés nélkül??


2018. máj. 16. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Van egy olyan érzésem h tesod nem oknélkül lépett meg,ez ijesztő,Anyukádnak pszichologus kéne,v társ... ?ert pár év és te is megpattansz előle..
2018. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
88%

Úristen!!!!....

Mintha én írtam volna!

Tudom milyen érzés...Nagyon nagy szarba vagyunk😅

2018. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szarban vagytok, az biztos :D

Ha van benne minimális hajlam a megértésre, akkor hosszú évek kemény munkája árán TALÁN megértetheted vele a szükségleteidet. De a legtöbb esetben esélytelen. Legyél vele normális, de érezze a határokat.

2018. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Lehet hogy kéne neki de azt mondja,nem ér rá pasizni mert neki annyi feladata van,meg itt vagyok neki én is, nem gondolom hogy majd pasizik amíg velem kell foglalkozni :D (Pedig nincs velem semmi gond,sőt)
2018. máj. 16. 16:19
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj h nics saját élete,és egy gyerekét már elüldőzte,ezzel téged is elfog,v örökre magához fog láncolni,és mentális beteg leszel melette nulla saját élettel,szereintem nála is van mentális gond.. :/
2018. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gáz ez a mártír komplexus neki. Aztán amikor te is kirepülsz, a nyakatokra fog járni, meg ti lesztek a hálátlanok, ő pedig rátok áldozta a legszebb éveit és ti meg eldobjátok őt magatoktól. Figyeld meg, ez lesz a duma. Rá kéne venni, hogy randizzon, valmint, hogy megértse hogy egy kamasznak több egyedül töltött szabad idő kell. Ilyenkor lehet álmodozni, a jövőt tervezni, naplót írni, rajzolgatni....
2018. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyád kattant, komolyan nem hiszem el, hogy néhány szülő így rá van szállva a gyerekére. Oké, nem kell bezárkózni, de én ha egyedül akartam lenni, egyedül lehettem. Akkor fenyegettek csak ajtó leszedéssel, amikor csak kajáért mentem ki, és egész nap nem szóltam senkihez. A te eseted nyilván más, nem tudom hány éves vagy, de a tesód is valószínűleg okkal lépett le, örült hogy megszabadult egy ilyen mindenlében kanál szülőtől.

Igazad van abban hogy amit csinál az sok, és lehet hogy évek kellenek hozzá, hogy a tudomására hozd, hogy nem kell 0-24-ben együtt lennetek, és még lehet így is komolyan meg fog sértődni.

Még mielőtt valaki leszólna, hogy miért beszélem az anyja ellen. Teljesen rendben van az, hogy ha egy szülő szereti a gyerekét, és szeret vele időt tölteni, nem hagyja hogy állandóan csak pl. a számítógépnek éljen.

De amikor a gyereknek 15 perc szabadideje sincs, az már beteges szülői ragaszkodás.

Mi az hogy zavarja e a gyereket, meg mit akar csinálni amit ő nem nézhet? Majd ha haza visz egy fiút akkor nyitva kell lennie az ajtónak hogy az anyja leskelődhessen mit csinál? Ez nagyon durva.

2018. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
"Anyu kikérdez, ez eddig rendben van." Nem, ez egyáltalán nincs rendben! Anyád extrém súlyos pszichés beteg. Vállald fel vele a konfliktust a saját lelki egészséged érdekében. Ez egy játszma, amiből ki kell lépni. Mikor már terhes a számodra, hogy mennyi mondvacsinált feladatot ad, mondd neki határozottan azt, hogy: NEM!Ettől földbe gyökerezik a lába, sipítozik, mártírkodik, de ha kitartasz, akkor nem tud mit csinálni, mint meghunyászkodni. Ha a szobádban zavar, mondd neki, hogy anya, menj ki, egyedül akarok lenni. Ugyanaz a jelenet lesz, értetlenkedik. Nincs hozzászokva, hogy valaki nemet mond neki, pedig hozzá kell szoknia. Itt most fordított felállás lesz: neked kell őt nevelned. Tudd, hogy igazad van, az adjon neked erőt a harchoz a lelki terrorral szemben.
2018. máj. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyá kontrollmániás. Nem fog változni.


Igaza van a tesódnak, hogy lelépett, ezt ép ésszel nem lehet bírni.

Tudom, mit beszélek, manyám is ilyen, gyakorlatilag MINIDG csinálni KELL valamit.

2018. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én leléptem 21 évesen, de már akkor is sok volt.
2018. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!