Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem anyámékat, mégis...

Nem szeretem anyámékat, mégis tartom velük a napi kapcsolatot, de nem tudom elfelejteni ami volt régen.?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hogy fogalmazzam meg... 10 éves koromig nagyon jó gyerekkorom volt, bár nem sok emlék maradt, de ami igen, azok jók. Utána viszon szüleim elváltak, és kezdődött a rossz.. semmi jó nem történt utána, anyum rosszabbnál rosszabb pasikat fogott ki, rosszabbnál rosszabb helyekre költöztünk, szinte évente, de volt hogy fél év után is. Részletekbe nem mennék bele, de lelkileg totál kikészültem akkor, nem volt gyerekkorom, nem voltam boldog. Alig volt pénzünk, néha enni nem tudtam vinni magammal suliba, mástól kértem néha 100 forintot hogy legalább kiflit vegyek. Ilyenkor azt mondtam nekik, hogy otthon maradt a tárcám, elaludtam, siettem, nem raktam el. Nehezen barátkoztam ezek miatt, féltem. Nem mertem megnyílni senkinek, nem engedtem magamhoz közel senkit. Egyetlen barátnőm maradt meg, akivel oviba is egy csoportba jártunk, általános iskolába is. Vele mai napig tartom a kapcsolatot. De rajta kívül csak mumkahelyi barátság, ami nem igazán mondható barátságnak. 18 évesen arra kényszerültem hogy elköltözzek otthonról albérletbe. Akkor már dolgoztam, így tudtam fizetni. Anyum mindig mondta, hogy tanuljak tovább, az eszem megvan hozzá, gyerekként én is mondtam mindig, hogy megyek majd egyetemre, és utána beutazom a világot. (Jó, hát gyerekként kicsit túlgondoltam, de tanulni akartam tovább akkor is) De a szakmai után a gyakorlati helyem felajánlotta hogy felvesz, muszáj voltam elfogadni, mert menekülni akartam otthonról, és így lett egy biztos pontom. Lemondtam a továbbtanulásról, érettségit a munka mellett csináltam meg estin. Most 27 éves vagyok, már férjnél vagyok, és van egy 1,5 éves kislányunk, és úton van a kistesó is. (Tervezve volt mindkettő)

A lényeg, hogy nem tudom magam azon túltenni, hogy anyum milyen borzasztóan elrontotta az egész gyerekkorom. Mindig találkozunk de néha ha ránézek, az undor fog el, és legszivesebben hátat fordítanák neki és ott hagynám, és soha többet nem beszélnék vele. Régebben próbáltam vele erről beszélgetni, a vége az lett, hogy elsírta magát, és mondta hogy tudja hogy elrontotta. De akkor miért nem gondolt ránk? Miért csak a pasikat hajkurászta? Egy normálisat akit kifogott, azt is kidobta, mert nem volt vele olyan jó, kevesett szexeltek (mintha ez engem érdekelne, na mindegy). És kifogott egy lezüllött, alkoholista embert...

A baj, hogy anyumon, és nővéremen kívül senkim nincs. Az összes többi rokonnal megszakadt a kapcsolatunk még gyerekkoromban. Oké, itt a férjem és kislányom, de ennyi. És azért az ember mégis vágyik arra, hogy találkozzon másokkal is, legyen kivel beszélgetni.


Volt olyan, aki megszakította a kapcsolatot az anyjával ennyi idő után? Jobb lenne? Vagy valahogy inkább tegyem túl magam azon ami volt, és ugyanúgy beszélgessek velük?


Bocsánat ha hosszú lett, muszáj volt kiírnom magamból, és kérlek titeket, ne tiporjatok a földbe. Köszönöm.



2021. jún. 7. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
N3m igazan értelek. Utalod anyádat, n3m kell vele kapcsolatot tartani.
2021. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád miatt váltak el? Apád hol van a képből? Ő mit tett a jó gyerekkorodért? Oké, anyád hibázott, de elismerni, nem szándékosan rontotta el a gyerekkorodat, ő is élni akarta a saját életét. Ha ezt nem tudod megbocsájtani neki, akkor nem tudod. Akkor ne tartsd a kapcsolatot vagy csak ritkábban a te döntésed.
2021. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy lehetsz még te is elvált nő, akinek a gyereke ugyanígy fog gondolkodni. Hidd el, az atlag szülő nem szándékosan baxxa el a gyereke gyerekkorát, a gyerek viszont azt hiszi, a szülőnek mindent fel kellene áldoznia miatta....
2021. jún. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Apámat nem érdekelte hogy hogyan élünk, fél évente beszélek vele 10 percet, de igazából olyan mintha nem is lenne már. Azért váltak el, mert apám már nem úgy foglalkozott anyummal, és anya "megcsalta" őt. Akkor már elvileg nem voltak együtt apámmal, de együtt éltünk még.

Tudom, hogy nem szándékos volt, és ő is akart még élni, nem vártam el, hogy adjon fel mindent értünk. Csak a minimálisat, ami egy gyereknek kell, de azt sem kaptuk meg.

2021. jún. 7. 16:37
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
50 évesen szakitottam meg a kapcsolatot anyámékkal. Ha van eszed, nem vársz eddig. Minden, ami számodra kellemetlen, rossz érzéseket generál, az KERÜLENDŐ !!! Miért ragaszkodsz hozzá, amikor ez rossz neked? Van saját családod, esetleg barátkozz, vagy férjed családjával mélyitsd a kapcsolatot, ha olyanok.
2021. jún. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Minimális kapcoslat azért szerintem nem árt még ha nem is felhötlena viszony.
2021. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
6-Minek??Hogy ne tudjon megnyugodni, hogy állandóan fel legyen vakarva a seb? Semmi értelme a kapcsolattartásnak, sőt a kérdező számára káros a legfelületesebb kapcsolat is.
2021. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy megszakítanád a kapcsolatot nem oldódna meg a problémád. Próbálj megbocsátani. Engedd el a múltat. Magadért és a saját családodért. Koncentrálj inkább rájuk és a közös életetekre.
2021. jún. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 8. 07:21
 10/14 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Saját tapasztalatból írtam, ez az egy, az elkerülés segített rajtam , semmi más, pedig próbáltam mindent. De pontozzatok le nyugodtan..
2021. jún. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!