Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám miért nem tud nyugton...

Anyukám miért nem tud nyugton maradni, ha vendégek jönnek?

Figyelt kérdés

Egész nap pörög meg süt meg készül ezerrel, ami alapból ok, csak közben úgy várja a vendégeket, mintha valami elnök jönne. Napokkal előtte csomószor elmondja, hogy "pénteken jönnek, ugye nem felejtettétek el?" Mintha bármit kellene vele most csinálni.

A nagy napon hiába, hogy mondjuk csak 4-re érkeznek, már reggel fel kell öltöznünk tesómmal jobb ruhába, és nem mehetünk egész nap sehova nehogy összekenjük, pedig bőven elég lenne 2-kor elkezdeni készülni.

Ezt csinálja minden kis vagy nagy vendégnél akkor is, ha csak keresztapám jön be pl. egyedül egy fél órára, akinél simán benne van, hogy órákat késik. De azért mi adjuk meg neki a tiszteletet meg álljunk vigyázban egész nap... hogy lehetne leszoktatni erről vagy, hogy visszavegyen?



2021. jún. 20. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Durván megfelelési kényszere van, az oké, hogy finomat akar főzni meg ilyenek, de most egy fél órás vendégnek jóhogynem ünneplőbe kell öltözni. Gondolom másban is ilyen kényszeres vagy csak ebben?
2021. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Van olyan vendég, akinek megmondhatnátok, hogy szóljon anyukátoknak?
2021. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Mert ilyenkor minden a nyakába szakad. Segítsetek neki a készülődésben. Ha nincs annyi dolga, lazábban fogja venni mert tudja, hogy számíthat másra is, nem csak magára.
2021. jún. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem ez számít, hogy mi szakad a nyakába, egy kis vendégségnél nem kell túlpörögni, adsz egy kávét/teát/vizet/üdítőt, ha van otthon ropi vagy keksz megkínálod (általában nem nagyon igénylik az emberek ezt tapasztaltam).

Érdekes én mindig az olyan helyeken éreztem jól magam, ahol a háziasszony nem törte össze magát, természetesen főzött, de pl. simán mondta a vendégeknek, hogy hozzatok sütit, vagy vmi egyszerű volt, nem csinált 5 fogásos ebédet vagy vacsorát, lazaság volt, nem érezted azt, hogy meg kell felelni, én ilyen helyen könnyebben elengedem magam és nem zavar az, hogy nem tökéletes a háziasszony :).

Természetesen segíthettek neki, de lehet el kéne magyarázni valahogy, hogy neki se jó a vendég is érzi a feszültséget, én pl. kész vagyok az olyanoktól akiknél érzem, hogy annyira meg akar felelni, minden legyen tökéletes.

2021. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is egyszerű vendégségnél a lazaság a jó.

Nem kell senkinek sem összefeszülne,mint egy lakdalomban,hogy folyamatosan megy a pörgés.


Anyádnak minden bizonnyal megfelelési kényszere van.

Azt hiszi,hogy ha pl.jön egy ember egy félórára,akkor az a jó,hogy ha már koran reggel nekiáll a 3 fogásos vacsorának,meg ünneplő ruhában van az egész család.


Ezt pedig megfelelési kényszer.


A leghatékonyabb megoldás a pszichológus.

Ugyanis ezeket a kényszerbetegségeket a pszichológus kezeli.

2021. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Örülj,neki hogy ilyen muttered van,még 5-forintot nem tettél le az asztalra és becsmérled őt !
2021. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

kérdezed meg tőle, mért kell reggeltől ünneplőben vigyázba állni, mikor elpiszkolódhat?

nem egyszerűbb előtte?

2021. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
98%
Én anyum is ugyanezt csinálja. Megfelelési kényszer, sajna nálunk családi vonás.
2021. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Thispain ***** válasza:
87%
#6 (12:14) Szerintem a hozzád hasonlók miatt lesz hasonló sok ember.
2021. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy nem lehet az ilyen szülövel semmit csinálni.
2021. jún. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!