Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek! Szeretitek a...

Üdv mindenkinek! Szeretitek a váratlan vendégeket?

Figyelt kérdés
A szitu: szóval a párommal 10 év után költöztünk össze közös házunkba. Sok mindenen túl vagyunk együtt, vártam az összeköltözést. Voltak kompromisszumok (mint minden kapcsolatban), ezeken is túljutottunk. Az összeköltözéssel azonban új, nem várt probléma adódott, mégpedig az, hogy a párom testvére és családja (2 felnőtt 2 gyerek) szeret váratlanul vendégségbe jönni. Sajnos ez nem várt szituációt eredményezett, előző, "külön" életünkben ez sosem volt, nem is lehetett gond. Utolsó ilyen vendégséges alkalommal ösztönösen elutasító voltam és kicsit túllőttem a célon. Ráadásul az előző napokban elég kellemetlen híreket kaptam, amitől nem is volt jó kedvem, szerettem volna kicsit nyugiban lenni. Na ebben az állapotomban érkeztek meg hirtelen, kaptak a rosszkedvemből jócskán. Ezután szóvá tettem, hogy nem lehetne-e mondani nekik, hogy legalább érkezés előtt fél órával hívjanak fel, hogy tudjam ha jönnek, azóta én vagyok a első számú közellenség, hihetetlen feszkót generáltam a párom és köztem. Azt mondja, fogadjam el őket így, ők ilyenek. Hozzáteszem, hogy én bírom őket, bármikor jöhetnek, csak ne váratlanul, ennyi kérésem van. Szeretném megkérdezni, hogy ki hogyan viszonyul a váratlan vendégekhez? Kérhetek annyit bunkóság nélkül, hogy hívjanak fel ha jönni akarnak és ne a kapu előtt szóljanak hogy nyissunk ajtót? Minden vélemény érdekel, lehet hogy bennem van a hiba, azt is elfogadom. De ez a felesleges és értelmetlen mosolyszünet már kezd sok lenni és szeretnék pontot tenni a végére. Ismerősöket direkt nem kérdezek, mert az részrehajló lehet. Idegen véleményekre lennék kíváncsi. Köszi a válaszokat előre is!
2018. jún. 20. 22:09
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%
ez természetes, hogy ilyen elvárásod van, de legközelebb te is menj át este 11 körül :D
2018. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
97%

Utálom. Szerintem tiszteletlenség. Kitudja mit csinálok, csinálnék, vagy otthon vagyok-e. Szerencsére nálunk szokás előre jelezni, ha meglátogatjuk a másikat.

Volt olyan távolabbi rokon aki bejelentés nélkül jött, nem nyitottunk ajtót, mert semmi kedvünk nem volt a vendéghez, főleg gyűrötten pizsamában.

Szerintem az a normális, ha rácsörögsz a másikra. Már csak azért is, hogy ne indulj el potyára.

2018. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
97%
Kertes házban élünk, konkrétan a bátyámék miatt kezdte zárni a kiskaput. Nemhogy nem szóltak, hanem simán benyitottak. Volt, hogy gyantáztam a lábam, akkor már zártam a kaput, hívott, hogy engedjem be. Időbe került, mire fogadó kész lettem, megsértődtek, hogy én nem engedtem be őket. Én soha nem mentem még senkihez bejelentés nélkül.
2018. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
94%
Készülhetsz h mindig bologatnod kell a párod melett,mert ha ebbe nem áll melléd másba se fog. Hozzánk hivatlanul senki se jön,mert ulhetnek a küszöbön.. Lakva ismerszik a másik mondás most igazolódik nálatok..
2018. jún. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk sógorék jöttek így múltkor, csak mákjuk volt, hogy otthon voltunk.De így is szívtak, mert anyósékhoz jöttek, csak potyára.Ha mi sem vagyunk otthon, ülhettek volna a buszmegállóban majdnem 3 órát, az alig pár hós babával...
2018. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk a szülői háznál folyton átjáró ház volt, főleg a szomszéd néni szeretett átjárni amint anyuék megjöttek a munkából. De napi szinten.

A nővérem a szomszéd utcában lakik, sokat járunk egymáshoz, de előtte értesítjük a másikat. Volt h sétáltam a picivel, írtam neki h az utcájában vagyunk beugorhatunk e. Nem kaptam választ így nem mentünk arra. Én nem sértődtem meg. Később kiderült h ő irt hogy persze menjünk csak én nem kaptam meg az üzenetet :-)

Viszont bejelentés nélkül ide se jön senki. Mme is értem az olyat. Egyrészt ki tudja épp mit csinál a másik, másrészt ha nincs is otthon akkor tök potyára mennék.

2018. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
87%

Csak azt az egyet árulja el nekem valaki, hogy miért kell 10 évet arra várni, hogy a másikat megismerjük.? Előtte ezt nem láttad?

A kérdésedre is válaszolnék. Egyáltalán nem szeretem az olyan vendégeket, akik bejelentés nélkül jönnek. Nálunk van kukucska az ajtón, és megnézem ki az. Ha olyan beengedem, de ha épp nincs hozzá kedvem, akkor nem.

2018. jún. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
80%
csak ha beütöm a könyökömet
2018. jún. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
86%
Én be sem engedem. volt, hogy a legjobb barátnőm állt a ház előtt, aki ráadásul másik városból jött, és neki is megmondtam hogy bocs, de most nem alkalmas. A palid egy kretén, a családjával együtt. És jól írták előttem: állíts be te is teljesen lehetetlen időpontokban és csodálkozz, ha nem tetszik a tirpák parasztjainak.
2018. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó 😂

Szerintem váratlanul beállítani vendégeskedni bunkóság. Még lehet ajtót sem nyitnék.

2018. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!