Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukámat hogy tudnám rávenni,...

Apukámat hogy tudnám rávenni, hogy ne vegyen felesleges dolgokat?

Figyelt kérdés
Már kb. 5 éve anyám nélkül élünk, igazából azóta csak jobb anyagi helyzetben vagyunk. Viszont egész életemben albérletben laktunk, amit nagyon utálok. Nagyon nagy álmom, hogy végre családi házunk legyen, amit szoktam is mondani apámnak, hogy nem-e szeretne a jövőben venni egyet vagy ilyesmi. Ő mindig azt mondja, hogy rajta van az ügyön, meg hogy gyűjti a pénzt. Viszont tavaly is vett egy használt autót majdnem 5 millióért amit most is havonta 1-2x használ maximum, közben meg van egy teljesen jó olcsóbb autónk. És azt mondta, jövőre el akarja adni ezt az új autót, és mégjobbat akar venni. De így meg hogyan lesz házunk, ha ilyenekre költi a pénzét, mikor nem vagyunk rászorulva ilyen autókra?
2021. jún. 24. 14:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%

"Nagyon nagy álmom, hogy végre családi házunk legyen"


Szuper. Majd vesztek a feleségeddel, ha odajutsz.

2021. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%
Ha ketten vagytok, mi a fenének családi ház? Egy gyerek ne akarja már a szülője pénzét beosztani. Teljesen jó az albérlet is, ezek alapján apád fölöslegesnek ítéli meg a családi házat, amúgy jogosan. Ha olyat akarsz, majd veszel magadnak.
2021. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%
Huh, ez a hülye nyári szünet... :D
2021. jún. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
53%
Szóval anyukád nincs veletek. Sokszor 2 ember is nehezen tud rendben tartani egy családi házat, pláne ha mindketten dolgoznak. Most akkor marad 1 dolgozó ember, akinek ez meg még nehezebb. Úgyhogy abszolút nincs igazad, hogy családi házba akarsz költözni, ha meg is engedhetitek magatoknak, akkor is megértem, hogy nem akarja apukád, hogy minden az ő nyakába szakadjon. Szerintem most elfértek bőven abban az albérletben, felesleges a családi ház. Tudod hány olyan 5-6 netán hét vagy netán több tagú család van aki 2-3 szobás jobb esetben saját lakásban, vagy inkább albérletben lakik. Szerintem nem vagy abban a pozícióban, hogy kioktasd apádat a pénzügyeivel kapcsolatban, úgy tetted fel a kérdést, mintha túlköltekező lenne, pedig közel sem az. Ráadásul azt mondod jobb az anyagi helyzetetek, akkor mégis mi a bajod? Ha családi ház az álmod majd felnőtt korodban megvalósítod, de ezek szerint apukádnak egyáltalán nem ez minden vágya úgyhogy lehetnél kicsit tekintettel rá is.
2021. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
81%

Az igaz, hogy nem mindenki szeretne családi házat. De akkor apuka se áltassa azzal a gyereket, hogy hú de nagyon spórol, hogy költözni tudjanak. Mondja meg, hogy neki nem fontos a kertes ház, majd a gyerek, ha felnő, a családjával el tud költözni, ha akar, de neki nem ez az álma.

Szerintem a kérdező sem hülye és nem beosztani akarja az apja pénzét, csak szarul esik neki, hogy nem látja rajta azt az igyekezetet, amit elvileg kellene, hisz az apuka mondta.

2021. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%
Apánk hasonló dolgokat csinált. Neki több százezres ruha, nekünk meg titkolni kellett, ha új cipőt kaptunk anyától. Apa vállalkozó volt, folyamatosan anyámnak kellett kihúznia a szarból-már elnézést-mégis ő volt a CSALÁDFŐ. Nekem ez később tűnt fel. Csattanó: élettársam családja teljesen meg van döbbenve, hogy mindenért milyen hálás vagyok. de biztosan a gyerek a hülye, hiszen itthon a gyereknek kuss a neve.
2021. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
32%
Jaj a válaszokból már látom, le leszek pontozva a sárga földig, meg hálátlan patkánynak leszek bélyegezve. :D
2021. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%
#16: A gyereknek nem kuss a neve, de vannak dolgok, amelyeket nem ő dönt el, és ez pont olyan.
2021. jún. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%

16!


Aha. Tehát itt is aput kell szidni. Anyu az ugye maga volt a tökély, hiszen ő nem is volt ebben partner, ugye. Ja, de.

2021. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
45%
Szóval apád egy vegyen egy családi házat egyedül, úgy, hogy pár év és egymaga marad, mert gondolom, te úgyis elköltözöl. Utána majd te visszajársz karbantartani, gondozni, felújítani, kertet rendezni, kerítést rendben tartani, takarítani, ablakokat mosni stb? A rezsivel mi lesz? A fűtésszámlát rendezed?
2021. jún. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!