Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költöztetek el otthonró...

Hogyan költöztetek el otthonról s miért?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok egy munkanélküli semmi, itthon vagyok, igen élősködök, félek emberek közé menni nekem nincs önbizalmam, sosem volt. Nekem még kimenni az utcára is nagy dolog, el kellene mennem oltásra, de már most tervezgetem, hogy hogyan megyek ki. Szüleim teljesen megértőek, csak naponta 5 alkalommal ordibálnak velem, hogy ne legyek ilyen nyomorult hulladék. De valahogy lépnem kéne, valamelyik irányba, egyik az, hogy feladom és kampó a másik a munka világa, azt kevésbé szeretném, de valahogy belül azt preferálnám, hisz jó lehet amúgy azt csinálni amit szeretne az ember, például én sosem mehettem el osztálytársaimmal sehova vagy ismerősökkel ha tovább voltam mint 22 óra már hivogattak akár 20 évesen is. Szóval nekem a kijárási tilalom nem volt ismeretlen csak nem a szüleim tiltottak hanem a törvény is.


Talán ha olvasok pár sztorit elgondolkodok. Pár napja kezdtem olvasni erről pár órát már rászántam, de kifogyóban a általam talált kérdések. Legdurvább az volt amikor a szülők 18. születésnapján dobták ki a lányt úgy, hogy semmi pénze nem volt. Annyi a különbség, hogy engem féltenek annyira a szüleim, hogy ne dobjanak ki.


2021. jún. 27. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
keress azonnal egy jó pszichologust, aki segít neked felnőni.
2021. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Fogd magad, és kezdj el munkát keresni. Mert ha nincs munkád, akkor pénzed sincs, ha meg nincs pénzed, akkor nem tudsz elköltözni.
2021. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Kezdj el minél hamarabb dolgozni, költözz el és ne élősködj tovább a szüleiden, ez ilyen egyszerű. Felnőtt vagy, nem egy gyerek, ideje rájönni, hogy milyen valójában a világ.
2021. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Párom hozott el itthonról, nekem is szociális fóbiám van próbáltam dolgozni, de mindenhol kifogtak vagy kirúgtak egy idő után, mert pancser is voltam és semmit nem sikerült megcsinálnom vagy felfogni. Nem tudom mi lenne velem nélküle...
2021. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
A helyzetedre illik a Pán Péter szindróma, ne röhögj vna iylen.
2021. jún. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
sajnos szöleidnek igaza van, de azzal a stílussal nem segítenek. pszichológus elsősorban, aztán keress munkát. anyádék seggében nem élhetsz életed végéig
2021. jún. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Én is hasonló szociális fóbiás vagyok. Egyszerüen nem tudok csajokkal beszélgetni sem. Nem ismerkedek senkivel és barátaim sincsenek max pár ismerős.

30évesen költöztem otthonrol el. Édesanyámmal kertvárosban éltünk ketten 100m² es házban, a haz körül mindent megcsináltam, munka mellett. Értsd betonozok,billanyszerelek,fűtést és vizet szerelek kertet ások.füvet nyírok stb.

Havi 10ezerrel száltam be a rezsibe, és rengeteg etelt vásároltam.

30.születésnapomra összejött annyi pénz,hogy végre tudtam a belvárosban venni saját lakást.

Bejelentettem,hogy köszönök mindent,de költözök.

2021. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mérgező szülők, passzív-agresszív kommunikáció, érzelmi zsarolás... 23 voltam.
2021. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"egyik az, hogy feladom és kampó a másik a munka világa, azt kevésbé szeretném" Hú bakker neked tényleg fel kellene nőnöd. Szerintem itt nem a szüleiddel van baj hanem veled. 23 évesen csak otthon ülsz és a munka gondolatától is kiráz a hideg? Nem csoda ha a szüleid úgy érzik higy kudarcot vallottak.

De ha a szüleid hibája is részben az életed, teljesen biztos nem. Nem okolhatod őket mindenért. Te belefulladsz az önsajnálatba. Ha fóbiás vagy menj el szakemberhez, de az csak akkor működik ha akarod. De nem így. Mondjuk ahoz dolgoznod kellene higy ki fizesd. Szóval keress munkát első körben.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak én azért költöztem el mert részben nem bírtam az otthoni balhékat. Mikor elkoltöztem jöttem rá higy mennyire jó érzés önállónak lenni. Annyi voltam mknt te, és már régen dolgoztam. Nem volt félretett pénzem se csak mentem. Ha nem jött volna össze vissza tudtam volna menni hiszen nem dobtak ki, de szerencsére nem kellett.

2021. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindig az aktuális páromhoz.

Hogy együtt lehessünk többet.

2021. júl. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!