Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy költöztetek el otthonról?

Ti hogy költöztetek el otthonról?

Figyelt kérdés

Hali!

Már 20 éves vagyok, 3-an lakunk egy háztartásban (szüleimmel) de már kezd kilenni a ****** néhány itthoni dologgal.

Ti mikor elköztöztetek hogyan tettétek, milyen keresetetek volt, magatokban mentetek vagy valakivel közösen?

Attól félek a legjobban, hogy a fizetésem nem lenne elég mindenre. Gyújteni nem akarok, minél előbb menni akarok!


2019. júl. 9. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
szia! én külföldön kezdtem új életet párommal. magyarországon esélyét sem láttam hogy félre tudjak rakni annyi pénzt, hogy fizessük az albérletet és még rakjak is félre.
2019. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
16 éves korom óta diákmunkáztam és gyűjtöttem arra, hogy leléphessek. Mire leérettségiztem 19 évesen, volt elég pénzem kaucióra és pár hónapnyi tartalékom. Összepakoltam egy hátizsáknyi személyes homlit és elköltöztem, azóta vissza se néztem. Azt a nyarat végigdolgoztam, ősztől egyetemre mentem, felvettem a diákhitelt és rengeteget dolgoztam diákmunkán, napi 4 órákat aludtam maximum, a kötelező gyakorlatokon kívül szinte be se jártam. Olyan albérletben laktam, ahol többen voltak még rajtam kívül lakótársak, mert igyekeztem erre minél kevesebbet költeni. Nem volt könnyű az első 3 év, de megérte ennyi áldozatot hozni, hogy kitörjek az otthoni terrorból, ma se csinálnám másképp.
2019. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem putriba akarsz menni 120.000.140.000+rezsi

2havi kaukció es +1havi előlre.

Ez egy panel ár de perem megyében ezért kis házikót kapsz fatya kertel.

Keres magad mellé valakit ugy könnyeb.

2019. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nálunk ilyen 20-30k egy paneles albérlet mert a fizetés is 120-150 között van. Jó helyen 200 körül. Társat nem nagyon akarok mert itthon is az egyik problémám az, hogy nincs magánszférám. Két kib@s-z"tt szobás házból nincs száját szobám mert az enyém van nappalinak használva és hiába p"f-@'zom,hogy akkor cseréljünk szobát mintha falnak beszélnék. Meg még ezer másik kisebb dolog miben nem egyezzünk. Nekem elég lenne egy matrac meg egy hütő, persze gáz/víz legyen mert már nagyon unom.
2019. júl. 9. 18:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos,én 18 évesen,5 rugóval a zsebemben mentem bele az éjszakába,lesz ami lesz alapon.Jól megszedtem magam pénzben,aztán jó nagyot zuhantam,20 év után ugyanott vagyok :D Nem sok értelme volt,de tapasztalat van bőven :) Kiadó szobát keress elsősorban,aki társulni akar.Így nagyjából kijössz 0-ra hónap végére,tehát a mostani albiárak mellett nem fogsz tudni félrerakni,hónapról hónapra elevickélsz.Ja,és vmi gyárba menj el dolgozni,mert most azok fizetnek a legjobban,soknál ingyenes szállás van.
2019. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én először egyetemre mentem Bp-re, ott beköltöztem egy koleszba, amit akkor még értelemszerűen a szüleim fizettek. Amikor végeztem, és elkezdtem dolgozni, még pár hétig a koleszban lakhattam, utána átköltöztem egy albérleti szobába. Akkor még lényegesen olcsóbbak voltak az albérletek, bár a fizetésem is botrányosan alacsony volt. Ha most laknék Pesten, a 100 ezer forintos fizetéssel, amit akkoriban kaptam, igencsak bajban lennék, mert az már egy szobára sem lenne elég. Szóval régebben könnyen osztottam az észt, de ma már nem sok értelmeset tudok tanácsolni az életet épp elkezdő fiataloknak. Az albérlet (és ingatlan-) árak irreálisan, megfizethetetlenül magasak. Persze ha nem erőlködsz a diplomaszerzéssel, akkor nincs gond, hiszen ma egy szalagmunkás 3x-4x annyit keres, mint egy diplomás.
2019. júl. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A páromnak és nekem is 200ezres fizetésünk volt, így tudtunk 21 évesen összeköltözni. De nálunk Budapestről van szó és az említett 120+10e közös költség +rezsis albérletről.

A legtöbb ismerősöm valakivel együtt lakik, rengeteg kollégám állt össze, hogy együtt ki tudjanak fizetni egy lakást, nagyon jó elvannak.

2019. júl. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Apam kivitt kulfoldre melozni, 2 ev alatt osszesporoltam egy videki haz arat 20 evesen.

21 evesen vegleg elkoltoztem.

2019. júl. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én egyetem mellett csiptem meg egy távmunkás számítógépes melót, ami nagyon jól fizetett, úgyhogy mire végeztem, le tudtam tenni 4 milliót egy másfél szobás lakás önrészeként, és mellé még hitelt vettem fel. Ez 2011-ben volt Pécsett, amikor eléggé olcsón lehet lakást venni, mélyponton volt a piac a válság után.


A hitelt utána úgy fizettem ki, hogy külföldön dolgoztam. Kint megismertem a mostani feleségemet, most albizunk és kertes házra gyűjtünk, a pécsi lakás meg ki van adva.

2019. júl. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem kapott a barátom kollégiumot, így alberlo társakkal vett ki egy panelt.

Pici szobája volt, abba költöztem be én is.

Dolgoztunk, egyetemre jártunk és közben hitellel lakást vettünk.

Majd annak az árából családi házat.

2019. júl. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!