Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen anyagi háttérrel...

Ti milyen anyagi háttérrel költöztetek el otthonról? Mi az az összeg amivel eltudom egymagam tartani?

Figyelt kérdés
Szóval 21/f vagyok, Borsodban élek. Mivel idén nyáron fejeztem be a tanulmányaim kicsivel több mint egy hónapja rendelkezem már egy igazi komoly állással ahol durván 105.000ft-ot kapok ki. A kérdés az lenne, hogy ilyen körülmények között mennyire biztonságos megpattanni otthonról? A gyűjtögessek még, addig várjak még nem lesz jobb állásom nem érdekelnek mert már unom az itthoni dolgokat. Nincs magánszférám, mindenki az én szobámba dekkol, mindenért cseeztetve vagyok ha pedig valamiért szólok az a válasz, hogy ez az Ő házuk stb. Ezért mindenképpen menni akarok! Szóval az albérlet, rezsi meg ilyenek mennyiből hozható ki? Utána körülbelül mennyi marad szórakozásra? Járt valaki hasonló cipőben?
2019. szept. 9. 08:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Ez még a lakhatásra se elég.
2019. szept. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Nézz szét a te környékeden mennyiért vannak kiadó lakások?

Aztán add hozzá a kaja pénzt meg az esetleges kiadásaidat.

Sztem amúgy mindenképp gyűjts még egy picit mert kaució nélkül nem is igen adnak ki albérletet. Szóval kitartás!

2019. szept. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Miskolcon kb 60-80 az albi + rezsi +kaució +kaja +bérlet + higiéniai dolgok +ruha...


Tarsberlet esetleg?

2019. szept. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Én 150-et kerestem diákmunkában, és így tudtam összeköltözni párommal, aki 180-at. Ez Pest, egy 100+rezsis albérlet. Tudunk félretenni picit, de nem ebből lesz saját lakásunk. Most 200-200-at keresünk, de még ez is kevés, hogy belátható időn belül össze tudjunk kuporgatni önerőre (itt kb 10 millió).


Ha jól értelmezem szerintem elírtad, és 150 akar lenni az a dolog, 105 ezer inkább valami 6 órás bohóckodás, nem komoly munka 🙂. Szóval 150 ezer... ebből szobát tudsz bérelni, kajálsz, meg szórakozol picit. Félre tudsz tenni, gyűjtögetni is tudsz egy keveset... de ebből soha nem lesz saját lakásod/házad. Még otthon spórolgatva sem.


Szóval lehet az lenne a legjobb, ha néznél egy képzést, egy jobb szakmát. Tanulás alatt is dolgozhatnál (diákmunka, bár ezeknél sok a gyakorlat, amiért nem kapsz annyit, ellenben elviszi az idődet. Másrészt viszont tapasztalattal kerülsz ki, ami rögtön esélyt ad elhelyezkedni, akár külföldön!), kaphatnál kollégiumot. Utána pedig nettó 250-300 abszolút elérhető még borsodban is egy multinál.

2019. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Annak idején, két váltás fehérnemű, Két nadrág, 3-4 póló, pulcsi és egy reggelire való aprópénzzel költöztem el otthonról. Fizuig csövezés, munkásszálló két hónapig, utána albérlet. Albival szerencsém volt. Elfogadható, olcsó hely volt, ahol hárman laktunk. Azért volt olcsó, mert az idős tulajt védeni kellett a tolakodó rokonoktól.
2019. szept. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből szerintem szobát tudsz bérelni valahol, ha neked az megfelel.
2019. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Én 220-at keresek + szépkártya havi 30 elosztva amit arra költök, hogy boltban élelmiszert vegyek, így a kphoz nem kell hozzányulnom.


5-6 hónapig raktam félre amíg 600-700e ft összejött majd mentem albérletbe budapestre.


Ebből az összegből fizettem ki a lakbért és a 2havi kauciót, vettem bútorokat és klimát. Szóval lenulláztam magam.:D


A barátnőm fizeti a rezsit ami kb 30e. én pedig a lakbért ami 120e.


Így a havi megtakaritás 80-100e között szokott lenni.


Szóval pl pestre kell 270e ft egy biztonságos és kellemes élethez.



Miskolcon szerintem 200-220e.

2019. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Metionin ***** válasza:
100%

Hát én 40 ezer forinttal meg egy táska ruhával.


Amúgy szobát bérelj, az olcsóbb. Aztán később ha találsz jobb állást, akkor költözz tovább.

2019. szept. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#4 Sajnos tényleg 105Eft az a 105Eft! Egyébként egy bárban vagyok, heti 3 nap, 12 óra. Sajnos itt ennyi a fizu!
2019. szept. 14. 19:49
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát így necces, nagyon. De nem lehetetlen. A lelki béke nagyon sokat tud érni ám 😊
2019. szept. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!