Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az olyan ember,akinek mindig...

Az olyan ember,akinek mindig igaza van,az nárcisztikus vagy egoista?

Figyelt kérdés

Az apám olyan típusú ember,akinek csak addig jó valaki,amíg egyetért vele,igazat ad neki.


Eléggé végletek szerint kategorizálja az embereket.

Pl,ha valaki nem mosogat el,egyből étkezés után,szerinte az már csak igénytelen ember lehet.


Vagy ha valaki nem szereti a természetet,nem szeret kirándulni,akkor az unalmas,magának való.


Gyakran olyan témákban,amihez nem ért,azokban is okosabb akar lenni,annál,aki jártas benne.


Mondanom sem kell a munkahelyén,idővel mindenkivel összevesz.

Akik eleinte szimpatikusak neki,idővel mindenkiből kiábrándul.

Barátai nincsenek,1-2 rokon van,aki hozzá hasonlóan ilyen,és úgy ahogy egymást elfogadják,de van,hogy azzal is összekapnak,majd hónapok után megint keresik egymás társaságát.


Ez inkább nárcizmus vagy csak szimplán egoista?


2021. jún. 28. 21:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező, a nárcisztikus emberek nem szükségszerűen érzelemmentesek. Amit megfelelési kényszernek látsz apád részéről, amögött az lehet, hogy igyekszik tökéletesnek, hibátlannak mutatkozni. A leírásod alapján nárcisztikus. (Az egoista csak annyit jelent, hogy önző, ami nem pszichológiai kategória.)
2021. jún. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#10


Igen,a szorongás jelen van nála.


Így működik nála a dolog,amikor elkezd dolgozni egy melóhelyen.

az utóbbi időben többször is váltott,és ezek ismétlődtek.


Amikor megismeri az új munkatársakat,mindenkivel túlzottan kedves,magyarán kinyalja a seggüket(gondolom ez a félelemből ered,meghunyászkodó magatartás).

Aztán eltelik pár hónap,"kinyílik a csipája",ahogy szokták mondani.

Van,akit 1 hét után megutál,de volt olyan munkatársa,akivel fél évig,"nagy haverságban volt",aztán úgy összevesztek,hogy el is jött a munkahelyről.


Állítása szerint,mindegyik esetben mások voltak a hülyék.


Már eleve ott kezdődnek a gondok,hogy idősödő ember létére,igényli a kiemelt figyelmet,vagy,hogy a főnök őt elismerje,mint egy gyerek,akit megdicsérnek a szülei.

Szereti a többi munkatársainak kiemelni,hogy ő milyen jó szakember,ezzel is indítja az ismerkedést,hogy mindenki orra alá dörgöli,hogy ő mit tett le az asztalra életében,járt több országban,dolgozott csoportvezetőként a nyelvtudása miatt.

Gondolom ebből mások nagyképűnek gondolják,vagy úgy érzik,hogy lenézi őket.


Én mondtam már neki,ha új helyre megy,ne dicsekedjen el a munkatársaknak,nyilván a munkáltatónak el lehet mondani az előzményeket,hiszen ez normális,de ezt másnak nem kell tudnia.

2021. jún. 28. 23:20
 13/17 A kérdező kommentje:

#11


Én pont azt gondoltam,hogy a nárcisztikus inkább az önző,az egoista pedig nem feltétlen.


Önzőnek nem mondanám,mert támogatott minket anyagilag,ezzel nem volt gond.


Inkább úgy mondanám,hogy a támogatásért cserében viszont elvárja,hogy egyetérts vele.

Ezt így nem mondja ki,de ha valamiben ellent mondasz neki,akkor megsértődik,meg volt olyan is,hogy azt mondta,hogy nem támogat minket többé.Persze ezek csak üres szavak voltak,ezt én inkább érzelmi zsarolásnak gondolom.

2021. jún. 28. 23:23
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A nárcizmus egy személyiségzavar, a pszichológia foglalkozik vele. Az egoizmus egy magatartásforma: önzés, önközpontúság. Lehet, hogy apád nárcisztikus, de a kérdésfeltevés ebben a vagylagos formában kicsit olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy "ez az állat macska vagy szőrös?".


Nem értem, miért lettem lepontozva.

2021. jún. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam senkit.


Igazából szerintem elég sok defektje lehet.

Egyébként ebből kifolyólag sajnos nálam is sok kialakult.


Hajlamos lettem magam mások alá rendelni.

Kerülöm a konfliktusokat,menekülök a problémák elől.

Csak annyi,hogy én kívülről látom magam,hogy mi a baj.

Elismerem,csak változtatni nem tudok.


Aki írta a szülői mintákat.Na,igen.Lehet az is,hogy pont a szülőket másolják/másoljuk,vagy pontosan ezzel kiegészülő mentális betegség alakul ki.


Nála,az a baj,hogy nincs betegségtudata sem.

Szerinte ő teljesen normális.Annyi,hogy azt érzi,hogy szorong,elfogadja.


De a szociális kapcsolataiban nem érti mi a probléma,nem akarja elfogadni.

Ha pl egy tőle fiatalabb okosabbat mond neki,akkor azon besértődik,hogy hát ő mennyi idős,stb.

Pedig a kor csak egy szám.


Ő valamiért mindig csak a munkára fektetett hangsúlyt,hogy szakmailag jó legyen,de az élet többi területén semmire nem figyelt.

Az anyagiakon kívül így a családdal sem foglalkozott.

Egy szülői értekezleten sem volt,vagy ha véletlen egyre is elment,akkor azért,hogy elmondja,hogy minek kell annyi osztálypénzt fizetni,mert szerinte azt csak a nők szavazzák meg,hogy drágább legyen,mert azok nem tudják mi a munka,mert a férjük keresi meg a nagy pénzt,ők csak elköltik.


Na,mondanom sem kell az ilyen kijelentései miatt,a családban a nők nem is nagyon kedvelik.

Inkább a soviniszta férfiak tudnak vele azonosulni.


Igazából vele sem foglalkoztak semmit a szüleik,mert sokan voltak testvérek.

Talán ő ezt látta normálisnak,ennek ellenére úgy beszél a szüleiről,mintha tökéletes szülők lettek volna,holott csak a minimumot hozták.

2021. jún. 29. 00:00
 16/17 anonim ***** válasza:
49%
Egyik se. Inkább rohadt bölcs, extrém széles látókörrel, beleérzőképességgel.
2021. júl. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16: Üdv, apuka! 🤣
2021. aug. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!