Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hozza ide a gyereket,...

Miért hozza ide a gyereket, ha utána csak nekem van rá gondom?

Figyelt kérdés

Mostohatestvéremnéknél tavaly született kisbaba, 16 hónapos.

Aranyos, cuki és nem egy totyogóra vagyok féltékeny, de amit a nevelőapám csinál vele, az egyszerűen nevetséges. Folyton idehozza haza, hozzánk, hogy "unokázik", amíg a lánya elmegy bevásárolni, fodrászhoz, vagy akárhová. Ezzel még nincs is baj.

De az unokázás nála kimerül abban, hogy elhozza, aztán leteszi nekem, mert hogy ő fáradt, játsszak már én a gyerekkel. Tegnap is ugyanezt csinálta. Előtte értem haza Budapestről, most végeztem a vizsgáimmal, fáradt is voltam, másnapos is voltam, arra vágytam, hogy a hűvös, besötétített szobában aludhassak. Erre megjelenik a gyerekkel, hogy hozta és hogy menjek már ki vele medencézni, mert ő mindjárt indul a barátaival valahová és pakolja a cuccát össze, nem ér rá most erre. Mondom de akkor minek hoztad el? Erre nekem támad, hogy miért, az unokája, tán baj, hogy itt van?!

És ebből már máskor is volt gond, hogy elhozta, utána rám lett sózva a gyerek és kérdezte tőlem a lánya, hogy miért nálam van, meg hogy nem érti, az apja minek erőlteti, hogy elhozza, adja oda neki, ha utána 5 percet nem hajlandó rá figyelni és nekem csinál gondot, programot. Mert a lányával meg azért veszekszik, hogy ő miért nem bízza rá többet a gyereket... Hát pont ezért.


Régen a lányával kapcsolatos láthatás is ugyanez volt, hogy hozta hozzánk minden hétvégén, függetlenül attól, hogy nekem éppen sokat kellett volna tanulni, nyelvvizsgára készültem, beteg voltam, vagy akármi. Hozta, utána meg ő elvonult és játsszunk együtt, őt hagyjuk békén, mert hétvége van, fáradt és pihenni akar. Volt olyan, hogy az apámmal közös nyaralásról hozattak haza, mert itt volt a lánya és nélkülem unatkozott... Most ugyanezt csinálja, csak az unokájával.


2021. júl. 4. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%

A pozitív még viszonylag az a dologban, hogy a lánya legalább normális, és neki sem tetszik, hogy Neked csinál plusz programot az apja a picivel.

Anyukád mit szól ehhez az egészhez?

(Mondjuk én elhajtanám a halál f@szába a nevelőapámat, de gondolom, ezt nem teheted meg.)

Mondanám, hogy legyen "sürgős", otthonról elmenős dolgod, amikor csak úgy, random hozza a gyereket. 3-4 alkalomból valószínűleg megtanulná, hogy nem tudja rásózni senkire, így vagy vele van és foglalkozik vele, vagy inkább ne vigye oda.

2021. júl. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Beszelj az anyukaval, hogy ez van, rohadtul eleged van es ne engedje ide a gyereket tobbet, mert ez a vege.

Ha apad megis megjelenik a gyerekkel valamikor meg, akkor abban a pillanatban lepj le valahova es kesz, idotok se legyen vitazni ezen.

Biztos fogsz kapni majd negativ kommenteket is, de en megertelek, nem te vallaltad a gyereket, nem is radbiztak, neked nincs tennivalod es kotelesseged ezzel kapcsolatban.

2021. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Volt már, hogy "véletlenül" pont akkor kellett indulnom valahová, utána napokig szidott, hogy én miért nem tudok a családdal lenni (ja, mert ő aztán tud:D). Vagy elmentem, aztán 10 percenként hívogatott, hogy mikor megyek már haza.


Anyukám viszonylag keveset van itthon, meg őt nem meri így ugráltatni, mert simán kinézi belőle, hogy pár ilyen beszólás után a cuccait a ház előtt találja egyszer.

2021. júl. 4. 15:20
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek anyjaval beszelj meg, szerintem meg tudod gyozni, hogy ne engedje igy ide a gyereket. Anyakent ha en ezt megtudnam, biztosan rohadt ideges lennek, es inkabb mas segitseget keresnek, ha kell.
2021. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%
Minek megy el hozzátok a nevelőapád? Beszélsz vele és közlöd, hogy NEM. Azért csinálja, mert beengeded. Nincs nálad keresnivalója. Nem nyitod ki az ajtót. Elég egyszer megcsinálni, többször nem hozza.
2021. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Bemész a szobádba, magadra csukod az ajtót, és oldja meg.
2021. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Ha a nevelőapád legközelebb rád akarja bízni az unokáját és elmegy otthonról, akkor én a helyedben felhívnám a mostohatesódat és elmondanám neki a szitut. A papa unokázása kimerül abban, hogy öt perc után megunja és odaadja másnak, mint a tamagochit szokás. Persze ne felejtsd el megemlíteni, hogy alkalomadtán szívesen vigyázol rá, de a heti egy alkalom már túl sok. Szerintem a gyerek anyja ezt meg fogja érte.

Azután a nevelőapádat is világosítsd fel a unokázás fogalmáról és legvégül édesanyádnlat tárgyilagosan világosítsd fel a helyzetről.

2021. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Rossz megoldás, 6-os!!! Csak nem gondolod, hogy még az áldozatnak kell korlátozni a mozgásszabadságát a saját lakásában?!
2021. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
5%
Gondolom övé a ház, meg a medence is, ezért ilyen apróságot be kell vállalni..
2021. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
8-as Milyen áldozat? Akkor lenne az, ha nem mer nemet mondani, erről szó sincs. Nyilván egy háztartásban élnek, de ettől még meghúzhatja a határokat.
2021. júl. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!