Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régen is ennyi friss házasság/...

Régen is ennyi friss házasság/esküvő volt?

Figyelt kérdés
Régen én úgy emlékszem, hogy nem volt ennyi friss házasság a környékünkön, de amióta be jött a CSOK, meg a babaváró hitel azóta szinte minden hétvégén van egy esküvő. Ti is így látjátok ezt?

2021. júl. 12. 03:23
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Régen is sok esküvő volt mivel 20-25 évvel ezelőtt úgymond szinte társadalmi elvárás volt és nem nézték jó szemmel az élettársi kapcsolatot sokáig
2021. júl. 12. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Mi számít amúgy a régen alatt? Igazából a 2000-res évek eleje és a mostani időszakik bezárólag volt egy visszaesés az esküvők számában, előtte meg jóval több volt csok nélkül is.
2021. júl. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Régen alatt egy olyan jó 10 évvel értem.
2021. júl. 12. 05:00
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
2021. júl. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

#4:+1

"Régen alatt egy olyan jó 10 évvel értem." Nyár van. A lagzik miatt ez az esküvős szezon. Lehet, hogy egy lokálisan több 30+/-5 évesekkel megrakott környéken laksz. Emiatt van ez a téves érzeted.

2021. júl. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a fentieken túl most pluszban közrejátszik az is, hogy

- a covid miatt az elmúlt 1-1,5 évben sokan halasztották, zárva voltak a rendezvényhelyszínek

- családtámogatások (csok és tàrsai) miatt is vannak olyanok, akik a házasság mellett döntenek

2021. júl. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Régen meg a szocpol miatt házasodtak, nem akkora újdonság ez a CSOK. A kettő között meg volt fészekrakó.

Önmagában a hitel miatt senki se fog házasodni. Már csak azért is, mert nincs kivel.

2021. júl. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
Amióta facebook és különböző közösségi oldalakon tudják mutogatni magukat az emberek, azóta van ennyi esküvő.
2021. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Én is rengeteg ismerősnél látom, hogy házasodnak. Szépen tönkreteszik a 20-as éveiket. Előre nevetek rajtuk, hogy pár év múlva vagy elválnak vagy egy toxikus kapcsolatban fogják egymást gyilkolni.
2021. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!