Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi fájna jobban? Ha életed...

Mi fájna jobban? Ha életed párja elhagyna másért, vagy ha hirtelen elhunyna?

Figyelt kérdés
Melyiket nehezebb feldolgozni szerintetek? Komoly, hosszú kapcsolat esetén, amiben jól érzed magad. Mindkettő hirtelen következne be.
2021. júl. 12. 07:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Hogy lehet a halált összehasonlítani azzal, ha lelép?
2021. júl. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
A megcsalást nehezebb feldolgozni.
2021. júl. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Azt könnyebb, ha elhagy. Idővel az ember felismeri, hogy mi nem működött, és rájön, hogy talán jobb is ez így. Tovább tud lépni a lezárás után, tiszta lappal.

Hirtelen halálesetet alapból nehéz feldolgozni. Utána pedig sokan elkezdik idealizálni az elhunytat. Nem, vagy nagyon nehezen jut el oda valaki, hogy már nem szereti, és tiszta lappal, nyitottan tud továbblépni.

Rengeteg példa van arra, hogy válás után egy évvel mindkét félnek új párja van, sok özvegy viszont élete végéig egyedül marad inkább.

2021. júl. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

3

"sokan elkezdik idealizálni az elhunytat. Nem, vagy nagyon nehezen jut el oda valaki, hogy már nem szereti, és tiszta lappal, nyitottan tud továbblépni."

De miért kéne, hogy aki meghalt, nem szerette már? Erről nem volt szó.

2021. júl. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Inkább hagyjon el. Azért mert nekem iszonyatos lenne utána neki még lehet jó.

Sőt, még akár vissza is találhatna hozzám.

A halál végleges, az rettenetesen fájna.

2021. júl. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Halált könnyebb. Mert az végleges. Ha elhagy, bent marad a tüske, hogy mit rontottam el? És fáj, ha a másikkal boldogabbnak látom.
2021. júl. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tudom nem egy kaliber a kettő. Nálam mindkettő játszik. Meghalt, és utána kiderült hogy csalt, és készült elhagyni. Én is azt kívánom bár élne, és hagyna el. Ezt senki sem érdemli, hogy fiatalon véget érjen az élete. Nem lehet feldolgozni, én is idealizálom, pedig már nem valószínű hogy igazán szeretett.
2021. júl. 12. 08:07
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van. Általában senki nem érdemli meg, hogy fiatalon haljon meg. Teged elhagyott volna, és fájt volna neked, de előbb utóbb mindketten tovább léptetek volna. Így csak te tudsz tovább lepni, neki már nincs több esélye.
2021. júl. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

#4: Pont ez az, hogy valahol még el is várják, hogy ha a párod meghal, életed végéig szeresd. Ahogy teljesen normális, hogy elhunyt családtagot is szeretünk.

De így nem lehet új párkapcsolatot kezdeni, hogy te valójában másba vagy szerelmes. Főleg, ha idővel a rossz elhanyványul, és csak a szépre emlékezel.

Pont ezért ilyen gyakori, hogy sokan életük végéig özvegyek maradnak.

2021. júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: ugyanezt gondolom. Néhány okoskodó azt mondja jobb így, mert az enyém maradt, meg sok rosszat tett ezen kívül, és így jobb nekem, pedig dehogy jobb. Sokkal sokkal nehezebb. Lezáratlan, szar az egész helyzet.

Tudom hülye kérdést tettem fel, de jól esett kicsit írni róla.

2021. júl. 12. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!