Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokaként kiállhatok a rokonai...

Unokaként kiállhatok a rokonaimért egy bántó és gonosz nagymama ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon komoly dolgok történtek a családunkban. Nagyon nagy a családunk egyébként, sokan élnek egy városban, sokan külön. Mi elég távol élünk nagymamámtól.


Történt egy halál eset (nagymamám egyik fia), és a nagymamám gusztustalanul a menyét hibáztatja érte, teljesen ok nélkül. Szegény nő már kikészül, mert egy helyen is laknak. Mindenkinél kiverte a biztosítékot, de valahogy senki nem mondja meg a mamámnak hogy állítsa le magát, mert mindenki sajnálja a veszteség miatt, meg mindenki csak legyint rá, mert mindenki tudja évtizedek óta hogy "ő ilyen". Én nekem mint a legkívülállóbbnak a családban más a véleményem, szerintem erre nincs mentség.


Nekem sosem volt vele unoka-nagymama kapcsolatom, nem fűz hozzá semmilyen érzelmi szál, és megmondom őszintén telibesz*rom a fájdalmát, ha ő így viselkedik az amúgyis nagy fájdalomban élő menyével, ezért nagyon elgondolkoztam rajta hogy felhívom vagy írok neki egy nem túl szép üzenetet. Mert viszont én nagyon szerettem a nagybátyámat aki meghalt és a feleségét is...


A családommal nem akarom megbeszélni mert úgyis lebeszélnének, de hatalmas bennem a düh. Engem az se érdekelne ha emiatt nem beszélnénk már soha. Kicsit felgyűlt bennem az is amiket évek óta hallok a gyerekeitől, hogy mennyit áskálódik, és hogy egy ekkora fájdalomban sem bír magával..." Az év anyósa címet" tutira elnyerte.

Szerintetek tegyem meg?


2021. júl. 21. 10:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha szembesíted a gonoszságával, majd jól rajtad is bosszút áll. Te is az oka leszel a fia halálának. Ne legyél már ilyen naív, gonosz ember majd puff, pár mondatodtól megjavul? MIT vársz a kirohanásodtól ellene?
2021. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
59%

Megváltoztatni nem tudod. A menye feladata, hogy elhárítsa a nagymamád

támadásait. Nyilván, ő a fiát siratja, a menye a férjét.

Ha a menye nem bírja, költözzön el.

2021. aug. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!