Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem nagymamája kiborít....

Férjem nagymamája kiborít. Tényleg én lennék a szemét? Erre egyáltalán van megoldás?

Figyelt kérdés

A párom nagymamája élvezettel jár hozzánk MINDENNAP. Mindig épp erre van dolga... nem rég született meg a kisbabánk most 2 hónapos.

A gyermekágy alatt is mindenkit beengedtem meg vendégeltem. De a múltkor amikor pihentem a kicsivel arra keltem, hogy felettem áll és les szóvá tettem neki hogyha látja, hogy pihenünk ne jöjjön már be.. erre azt mondta akkor kell megcsinálni a házi munkát amikor a kicsi alszik. Na nekem meg akkora lett a fejem, hogy közöltem vele, hogy majd én úgy osztom be a saját időmet ahogy akarom. Meg ha sír a gyerek ne vegyem fel mert elkapatom, mondtam neki, hogy magának ez ne fájjon az is az én bajom lesz. Mindenbe bele szól, kibeszél engem mennyiért veszek kabátot magamnak vagy a gyereknek ruhákat, mit főzök, vagy miért nem főzök az nap éppen. Már volt, hogy kizártam de képes addig ordibálni (mert a csengőt is kihúztam már) amíg ki nem mentem. Megkérdezi a szomszédainkat is, hogy itthon vagyunk e. Gondoltam arra is, hogy a nagy németjuhász kutyánkat előre engedem mert fél tőle, hogy ne merjen bejönni. Lehet, hogy bunkóság de már nem tudom szebben elmondani neki , hogy nincs szükségem a kioktatásaira meg arra se hogy óra hosszakat itt üljön. Meg van, hogy egy nap 2x is jön!!!! De nem tudom minek komolyan már azon gondolkozom, ha nagyobb lesz beadom bölcsibe, hogy vissza menjek dolgozni és ne jöjjön.

Most én vagyok az ennyire bunkó, hogy nem bírom már? Erre egyáltalán van megoldás?



2021. febr. 1. 08:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell beengedni, és beszélni kell vele, hogy álljon le. Nemcsak neked, a férjednek is.
2021. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
95%

"De a múltkor amikor pihentem a kicsivel arra keltem, hogy felettem áll és les szóvá tettem neki hogyha látja, hogy pihenünk ne jöjjön már be.. "


Hogy mivan?? Hogy tudott bemenni? Ne haragudj, de teljesen alap, hogy zárjuk az ajtót, ha otthon vagyunk kettesben a gyerekkel. Nem csak a mama miatt, bárki be tud nyitni, az ördög nem alszik.

Drága mamát meg küldje el melegebb éghajlatra vagy a férjed, vagy anyósod/apósod, attól függően, hogy melyiknek az anyja. Ha nem jön be, vagy nem hat rá, akkor a kizárás amit csináltál, tökéletes. Előbb-utóbb megunja a rikácsolást, ha meg nem, akkor én még a rendőröket is simán ráhívnám, mivel akaratom ellenére be akar jönni a lakásomba, és zavarja a nyugalmamat az ordibálással a saját ajtóm előtt.

2021. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
96%
De a férjem miért nem beszél vele?
2021. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
58%

Én erre csak költözést látok megoldásnak, és az új címeteket el ne áruljátok neki.

Viccet félretéve, mert ez valószínűleg nem opció: meg kell neki mondani, hogy mama (vagy ahogy hívod), kérem, ne jöjjön ennyiszer, én elvégzem a házimunkát, ellátom a gyereket, nyilván gondolom nem dolgozol pici mellett bejárós munkahelyen, azaz a pici és a háztartás menedzselése, vezetése az EGYETLEN, 0-24-es feladatod. Ez szép, és nemes feladat, egész embert kíván, szó se róla, de mivel ez az EGYETLEN feladatod, ezért vagy otthon és ezért nem jársz dolgozni, pénzért egy olyan munkahelyre, ahol van 3 főnököd és napi 25 feladat, ezért ÖNKÉNT VÁLLALT és TELJESEN TERMÉSZETES, MAGÁTÓL ÉRTETŐDŐ dolog, hogy mivel ezért vagy otthon, és épelméjű, felelős, egészséges, cselekvőképes ember vagy, ezért ezt EGYEDÜL IS el tudod látni.

Én nem a kutyát engedném előre (a kutya - akármennyire is családtag, azért mégiscsak egy állat, ha megharapja, azért feljelenthet, és büntetőjogilag csakis és kizárólag TE/TI lesztek a felelősök), hanem kerek perec közölném vele, hogy RENDŐRT/HATÓSÁGOT hívok, ha idejön.


Ha a fenyegetés nem segít, akkor meg 107... sürgősen...

2021. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az a lényeg, hogy semmiképp ne hagyd magad, ne teljesitsd a parancsait, mert annál rosszabb lesz.

Unatkozó vénasszony, nincs jobb dolga? Odamegy és elvárja, hogy előtte moss, fözz, takarits?

Beszélj a pároddal, hogy beszéljen vele és magyarázza el, hogy nincs szükséged minden nap rá.

Nekem is volt hasonlóban részem, bár gyerek nem volt. De én nem birtam sokáig (csak 5 évig) és szakítás lett :(

2021. febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
95%
a párodnak - feltételezem - vannak tökei a gatyában, nem? nos, akkor neki kéne kinyitani a száját és a mamát a helyére tenni. mert ő a férfi, és mert a mama az ő rokona. te pedig zárd be az ajtót, ha alszol, ha ébren vagy
2021. febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
85%
Demens öregasszony agresszívvá vált.
2021. febr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
88%
A néni kezd megbolondulni, nincs értelme beszélni vele, elmegy az esze fokozatosan, úgysem fogja érteni. Abból látszik, hogy üvöltöz a kapuban, meg a szomszédokat zörgeti, ha nincs beengedve. Szenilis lett, nincs már józan esze.
2021. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim válasza:
83%
Nehéz feladat, sajnos ezt is tanulni kell.. en a helyedben a ferjednek szólnék. Elöször beszéld meg vele ezt a témát. A nagyiba segitő szánfék van! De túlzasba viszi ami már idegesítő. Ha ennek ellenere sem lazít akkor én a ferjedet aktivalnám komolyabban! Az tud odopiritani. De ezeket megelőzve meg kell gondolni mert a nagyi a végén le fog kopni és háboru a vége. Tehát ezt meg kell gondolni.. A szépszóval kell kezdeni. Te is próbálj meg pozitivan gondolkodni hogy segiteni akar. Szerintem ezen épp túl vagy.. Igazad van .. egyébként ez rohadt idegesítő lehet...Van e mas csaladtag...aki ebben még tud segiteni..
2021. febr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
84%
Ez csak rosszabb lesz, nemsokára haza sem megy majd tőletek, hogy ő ott lakik. Csak unokája van a néninek, a gyereke meghalt? Miért nem azokhoz jár? Ők hogy szabadultak meg tőle?
2021. febr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!