Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt meg lehetne csinálni?...

Ezt meg lehetne csinálni? (jogi értelemben)

Figyelt kérdés
Hogy pl már 30 éves lennék, de nem lenne senkim, meg mondjuk amúgyis egyedül akarnám felvelni a gyerekemet, és akkor elmennék vmi idegen városba valami discoba, lefeküdnék valakivel (akármilyen részeg hülye állattal,tökmindegy), és akkor terhes lennék tőle, lenne gyerek, de soha nem mennék vissza arra a helyre, nem tudná meg, hogy gyereket csinált... Persze ez etikailag nézve kihasználás, de jogilag érdekelne, hogy ebből lehet valami baja az embernek? Szerintetek volt már olyan ember, aki ezt csinálta?
2010. aug. 28. 13:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Valszeg nem is tunád kideríteni h ki az apa, ha nem emlékeznél rá kivel feküdtél le, mert nem tudnának kitől dns mintát se venni, hogy apasáig tesztet csináljonak. Egyébként meg ha te nemfordulsz ezzel a problémáddal jogi szervekhez, hogy nincs apja a gyerekdnek, soha senki nem fogja kivizsgálni, senkit nem fog érdekelni, ha téged sem.
2010. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
55%
Ne butáskodjál már!
2010. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%
Milyen hasznos válasz volt ez, előző. :D
2010. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Elsőnek: wow, akkor tök jó,köszi :-)

Másodiknak: egyelőre csak elméleti kérdés :D

2010. aug. 28. 13:39
 5/29 anonim ***** válasza:
66%

Jogilag igen. Csak felelőtlen tett a leendő gyerekkel szemben, mert: 1. minden gyereknek joga van tudni, honnan származik, mit mondanál neki?

2. Egy ismeretlennél nem tudod, mit hordoz magában, kik az ősei, milyen örökletes betegséget adhat tovább?

3. Amíg nincs gyereked, nem tudod, milyen anyagi és lelki megterhelés. Egy fizetésből tisztességgel élni nevelni gyereket majdnem lehetetlen. Állandóan azt fogod mondogatni: nekünk erre nem telik, mert nem kapok gyerektartást, mivel azt sem tudom, ki az apád?

Remélem, csak unalmadban fantáziálsz ezen a dolgon, ha nem, jól rágd meg meg. Tönkretehetsz két életet: a magadét és a gyerekét!!

2010. aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%

Jogilag ez nem büntethető. És napi szinten fogannak így gyerekek, hogy a nő egy éjszakás kapcsolatot létesít, és véletlenül megfogan a gyerek. Tehát ez jogilag nem büntethető természetesen, a te nevedet kapja a gyerek, nem kapsz tartásdíjat az apától, és a gyerek apa nélkül fog felnőni. Gondolom ez csak egy elméleti kérdés, nem hiszem, hogy ezt megtennéd így direktben. Meg hát ugye a gyerek az nem tapsra fogan meg, azért ahhoz mázli kell, ég házasságban is van aki hónapokig próbálkozik középidőben mégsem jön össze. Tehát ez csak egy elméleti kérdés. Ja, meg azért a bármilyen részeg kategóriával utána együtt kéne élned, hisz a gyerek örökli az apja génjeit, és azért még Madonna is válogatott, hogy milyen génekkel szülessen a gyereke. Meg tudom h. nem etikailag kérdezted, de hát szegény gyereknek az identitásához hozzá tartozik: hogy ki vagyok én? Ki az én apám? és akkor erre mit mondanál: hát a nevét nem tudom, csak már nagyon akartam egy gyereket, ezért egy diszkóba felcsináltattam magam egy jött ment részeggel... A gyerek totál megkérdőjelezné a létezése teljes értelmét, olyan elutasítottság érzéssel élne, hogy tuti nem lenne egészséges személyisége, max. ha nagyon felgmatikus személyiségi alkatú lenne. Ezek jutottak eszembe.


Elég drámai a helyzet, hogy ilyen kérdések merülnek fel benned is, barátnőm is mondja: (nem talál egy normális pasit már lassan egy éve) hogy majd lombikkal lesz gyereke és egyedül felneveli. Ez a magyar társadalom szégyene, hogy a férfiak ilyenek, amilyenek, és a nők meg ilyenekről kell, hogy gondolkodjanak.

2010. aug. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Még mindig jobb szegényen élni egy gyerekkel, mint szegényen egyedül! Azért elég sok ember felnőtt már apa nélkül (én is), nincs abban semmi rossz!

Amúgy a gyereknek kiskorában csak annyit mondanék, hogy az apja elment, nagykorában meg az igazságot.

2010. aug. 28. 13:45
 8/29 anonim ***** válasza:
56%
Rengeteg nötöl hallottam már hogy "nekem gyerek kell de apa nem"!!!És valahol igazat adok nekik,hiszen a nök 80%-a évek multával csak azért van a férfival mert nem tud lépni!Ha neked csak baba kell sok sikert a tervedhez,de jól gondold meg mert igen nehéz egyedül egy gyereket felnevelni,minden szügségeset megadni neki.Ja,és azért egy kicsit gondold meg hogy ki csinál neked yereket,mert az alkoholistának vagy drogosnak lehet nemegészséges a spermája!!!!sok sikert!
2010. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Csak elméleti kérdés, még kiskorú vagyok!
2010. aug. 28. 13:46
 10/29 anonim ***** válasza:
45%

Egyetértek az előzővel, annyi különbséggel, hogy: Ez, hogy milyen betegségeket hordoz magában, nagyon nagy butaság. Ha csak nem aidsre vagy hepatitiszre gondoltál. Mert az ilyen h rák meg stb... Elagyod akit szeretsz, mert megtudod h rákos volt a mamája? Érted.

Amúgy a többiben igazad van.

2010. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!