Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felrobbanok, mit tudnék csinálni?

Felrobbanok, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon forszírozza, hogy költözzünk külföldre. Az ötlettel semmi gondom, egyetlen hátráltató tényező, hogy nem beszél angolul (én munkanyelvként használom). 2-3 éve próbálkozom, hogy ha már "háznál van" a nyelvtanár, akkor tanítom.

Annak ellenére, hogy amikor egyetemre járt, hihetetlen mennyiségű anyagot tudott megtanulni (tehát se nem hülye, se nem lusta, ha kényszer van - pl vizsgák). Azzal a felkiáltással hagyta abba, hogy inkább az angolra fordítja az energiáját.


Ezzel szemben kezd úgy csinálni, mintha nekem tenne szívességet a tanulással. Miközben a munkahelye év végén meg fog szűnni és ő is elég álláshirdetést átnyálazott már, hogy tudja, hogy nyelvtudás nélkül labdába se rúghat a szakmájában. Külföldön meg semmilyen munkakörben.


Mint egy gyerek (pedig 40 éves), kéri, hogy játékos feladatot adjak, elmismásolja a "házit" (megtanulni ugye nem tudom helyette).

Az egyetemi vizsgákon ugye nem volt ilyenekre lehetősége, ott hozzávágták a könyvet, ha nem tudta, senkit nem érdekelt a miért, kivágták a vizsgáról. Ott nem is volt kifogás és sikerült is neki mind, pedig jogról van szó és nem kis mennyiségű/nehézségű anyagot kellett megtanulnia.


Esküszöm, már azon gondolkozom, hogy egyedül fogok kimenni és akkor talán motiváltabb lesz, hogy összekapja magát és tényleg tegyen bele energiát - mert társalgási szint nélkül nem tud utánam jönni.


Dühös vagyok, mert az általa erőltetett jövőképbe tipor így bele. Másrészt neki fontos, neki érdeke. 40 évesen pedig nem a kisgyerekeknek kifejlesztett pedagógia módszert kellene várni, hanem nekiülni és tanulni, feladatokat oldani meg, magolni, olvasgatni.

Én sem "beleszállt a fejembe" alapon tanultam meg, hanem sokéves tanulás van a mostani tudásom mögött.


Bocsánat az indulatos hangvételért, de most éppen nagyon felhúztam magam ezen.


2011. okt. 30. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Magántanárhoz kell mennie, akinek fizettek. Az jobban motiválja, hisz idegen emberről van szó, és pénzbe kerül. Tudom, hogy egyszerűbb lenne "házon belül" megoldani, de egyszerűen nincs motivációja. Szerintem egy magántanár segítene, hogy komolyan vegye.
2011. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy azért nem akar tanulni, mert fél hogy leégeti magát előtted. Lehet, hogy amiatt szorong hogy nem ejt ki jól valamit, vagy nem megy majd minden elsőre és fék hogy kineveted vagy ilyesmi.
2011. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak angolul beszélj hozzá, előbb utóbb kénytelen lesz tanulni.
2011. okt. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pont ezért javasoltam neki egy tanfolyamot. Pénzünk lenne rá és ott kénytelen lenne heti X órában megjelenni és kifogásokat se mondhatna. Persze ez alól is próbálja kihúzni magát, hogy "majd jövő héten beiratkozom...".

Pedig a belvárosban élünk, kb minden második sarkon van nyelvvizsga, a lakás 2-3 km-es körzetében is válogathatna több iskola közül. Gyalog lenne max 5-10 perc, de van kocsi, bicikli, BKV is....

2011. okt. 30. 19:45
 5/12 A kérdező kommentje:
nyelvvizsga helyett nyelviskola - bocsánat, túl gyorsan gépeltem
2011. okt. 30. 19:46
 6/12 anonim ***** válasza:

A magántanárt javaslom én is. Ez a nyűglődés csak lerombolja a kapcsolatotokat, te csalódsz benne, ideges leszel (mint most is), ő erőszakosnak lát és kisebbségi érzése lesz.

A férfi-női (férj-feleség) kapcsolati szerepeitek átmennek anya-gyerek kapcsolatba, ő játszani szeretne (játékosan tanulni), te pedig követelnéd az eredményeket.


Ennek nem sok jó lesz a vége, inkább áldozzatok rá pénzt.

2011. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyik korábbi vagyok.

A nyelviskola is jó. Egy darabig ne erőltesd, mert szerintem zavarja, hogy ez ennyire kardinális kérdés neked (még ha racionálisan igazad is van). Ha kicsit békén hagyod, de pl. otthagysz a lakásban 2-3 magántanári hirdetést/nyelviskola felhívást, előbb-utóbb magától fog lépni.

Biztos benne van az is, hogy tudattalanul bosszantani akar téged, plusz talán tényleg kisebbségi érzése is van melletted. Nagyon határozottnak és céltudatosnak tűnsz, ez néha ijesztő egy pasinak, pláne, ha ő le van maradva :)

2011. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elismerem, hogy néha túlpörgetem magam és hajlamos vagyok verbálisan erőszakos lenni.

Emellett dühít, hogy évek óta hallgatom a kifogásait, egy tapodtat nem halad (másokat is tanítottam/tanítok, fel tudom mérni az ilyeneket) és nem az eszével van gond.

Dühít az is, hogy januárt céloztuk be és most éppen az a legfrissebb kifogás, hogy majd kint nyelvkörnyezetben.

Könyörgöm, hogyan, hol? Kezdésként én se fogok minimálbérnél jobban keresni, majd leszólítja az embereket az utcán, hogy beszélgessenek vele?

Társalgási szint nélkül gyakorlatilag nem fog munkát kapni. Ha nagy nehezen sikerül is betolni esetleg mosogatni vagy ilyenre, akkor ott nyelvkörnyezetben mit fog tanulni? Törököt és pandzsábit, mert a munkatársak törökök meg indiaiak lesznek, netán lengyelek??


Kilégzés, belégzés....huhhh...

2011. okt. 30. 20:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt írod, alapból az eszével nincs baj és nem hülye, ha tényleg kimentek és rá lesz kényszerítve, talán szárnyakat kap, és negyedannyi idő alatt megtanulja a társalgási szintet, mint amit itthon produkálna.


Nem lehet, hogy valójában nem is akar költözni? Vagy ő erőlteti?

Az anyagiak miatt aggódsz, hogyha nem talál normális munkát, kevés lesz a te béred? Ez persze jogos, de hidd el, nem sokáig fogja elviselni a "kitartottságot" (ez csúnya szó, legyen inkább "eltartottság"), ha igazi férfi, vészhelyzetben összekapja magát.

Próbálj meg egy kicsit bízni benne! (Én egy idegen vagyok, de engem is frusztrál a benned levő indulat. Nem bántani akarlak, hidd el, csak az ő szemszögéből nézem.)


Az eszemmel megértelek téged, de egy célhoz azt az utat kell megtalálni, ami tényleg odavezet. Amin te jársz éppen, az csak messzebbre visz, hiába mész bozótvágóval látszólag előre.

2011. okt. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket, ment a zöld kéz mindenkinek.

Azt is köszönöm, hogy itt kármentesen kiidegeskedhettem magam, mert ez szóban rajta csattant volna.

Viszont félek, hogy idő kérdése és megint terítékre kerül, én megint felhúzom magam és meglesz házasságunk első ordibálós veszekedése...


Ebben a témában csalódtam benne, egyszerűen nem bízok már az ígérgetésekben és veszélyben érzem a külföldi jövőképet, amit elméletben felépítettünk, csak a fenti gyakorlati alkatrész hiányzik hozzá.


Magamat ismerve reális eshetőség, hogy felfújom magam egyszer annyira, hogy összecsomagolok és felülök az első repülőre, neki pedgi hagyok egy cetlit, hogy sok szeretettel várom XY országban, ha megoldotta az alapfokú szintet. (Ami őt ismerve hirtelen meglenne két hónap alatt...)


Bocsánat, de még mindig habzik a szám az idegtől... Megköszönöm, ha valaki még ír, vagy leüt egy bunkósbottal, hogy addig se termeljem az adrenalint...

2011. okt. 30. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!