Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nagyszulo jobban szereti...

Egy nagyszulo jobban szereti unokajat, mint egy szulo a gyereket?

Figyelt kérdés
Csakmert ez oan termeszetes h a nagyi alig varja unokajat s akkor mindent megtesz erte.Tudom a szulo is, de h van akkor most ez?
2008. dec. 9. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szereti jobban csak másképpen mint egy szülő.A szülőnek az is felelőssége,hogy nemet mondjon a gyereknek nevelési célzattal.De egy nagyszülő kényeztetheti kedvére,nevelésre ott vannak a szülei!!
2008. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

pont ahogy elöttem írták. egy nagyszülönek nem feladata nevelni az unokát. ezért több ideje is van az unokára. mikor megunja vissza adja az anyjának.

pl az én nagymamám mindig harcolt anyukámmal az egyszem lányával de velünk mindig kedves volt.

most anyukám amit nekünk mindig megtiltott az unokáknak lehet.

2008. dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Engem sose fogadott el a nagymamám, mindig más gyereke volt neki a jó (és az, aki épp nincs ott), évek óta már nem is járok oda, ha telefonon beszélünk, akkor elvagyunk, de csak így lehet vele békességben maradni.


No, de ez az én tapasztalatom, a másik mamát nem ismertem, mert meghalt régen.


Egyébként pedig azért is lehet ez így, mert a szülővel általában többet van a gyerek, mint a nagyszülővel, és a szülő többet tapasztal csemetéje csibészségéből is, mint a nagyszülő. És persze nevelni a szülő dolga (más dolog, hogy sokaknak az a nevelés, ha mindent ráhagynak a gyerekre, aztán a pedagógust hibáztatják, amiért ők lusták voltak nevelni).

2008. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Igazuk volt az előttem szóloknak... nem jobban csak másképp.. A szülő feladata a nevelés, a nagyié az elrontás :)


Viccet félretéve, én imádom anyukámat és imádtam a nagyimat is. Mama mindig megvédett (anyuval szemben is), meghallgatott, tanácsot adott..

Sajnos már 2 éve elment és nagyon érzem a hiányát. Tudom, hogy mindig velem van, de akkor is hiányzik.


Ehhez képest a másik "nagyim" sohasem szeretett, örökké csak kritizált, sosem voltam elég jó. Mi már 4 éve még telefonon sem beszéltünk és nem bánom.

Nekem csak egyetlen nagyim volt és ő fentről figyel és vigyáz rám.


Bocs, hogy így elmentem a témától, csak olyan jó írni róla :˝-(

2008. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A szulo is imadja, felti a gyereket, de a nagyszulonek mar van olyan elettapasztalata, hogy felfogja, hogy mekkora igazi kincs a gyerek. O mar mas szemmel, szivvel, felfogassal van a gyerek irant.
2008. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Miért pontoztatok le? Nem írtam semmi rosszat... :-(
2008. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat:) Nem egyebert,csak az en nagyiaim regebben meghaltak mar, es amig kicsi voltam olyan tokeletesek voltak velem szemben :D.

Amugy nem tudom a lepontozasok miert voltak, en nem szoktam lepontozni senkit.Orvendek minden valasznak :* Cupp

2008. dec. 10. 14:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Sõt, most minden egyes valaszt pontoztam persze nem le[ontoztam :D
2008. dec. 10. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!