Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megteheti a nagymama hogy...

Megteheti a nagymama hogy elvegye az unokáját?

Figyelt kérdés
Nagy problémám van. 25 éves vagyok, szüleimmel élek, és az 5 éves lányommal, akit eddig apa nélkül neveltem. Megismerkedtem egy fiúval,aki oda is költözött hozzánk, ám anyámmal képtelenség együtt élni. Mindenbe beleköt, mindent jobban tud.. El szeretnénk költözni, a srácnak saját lakása van. De anyám azt mondta, hogy a gyerekemet nem engedi..na már most a kérdésem az, hogy megteheti e a nagyszülő, hogy egy anyától elvegye a Gyermekét. Mindent megkap a kislányom tőlünk, semmi ilyennel nincsen baj! 4 éves koráig édesanyám vigyázott rá, mert én reggeltől estig dolgoztam, és most ezzel próbál visszaélni, hogy ő nevelte. SEGITSETEK!! Köszönöm.
2011. aug. 23. 11:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nem teheti meg, ha mégis megtenné fordulj a hatóságokhoz, kérj távoltartásit, vagy hasonló.
2011. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem veheti el!!!! Alapból semmi köze hozzá. Tudom, ez sarkosnak tűnik, de így van.
2011. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint ez elég nehéz lenne, ha Te is fel tudod nevelni a saját lányodat, nem italozol, drogozol stb. Költözzetek, mihelyt tudtok!
2011. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A te gyereked nem anyádé. Fogd a gyereket és vidd el minél előbb..
2011. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 ava87 ***** válasza:
100%
Ez nem alap arra, hogy elvegye. Különben sem értem, inkább örülnie kéne, hogy végre sínen van az életetek. Szerintem most akarja pótolni, vagy jobban csinálni, amit a te kiskorodban nem tudott megtenni.
2011. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem veheti el és mondd meg neki, h jobban tenné, ha időben változtatna, mert ha nem, még csak nem is láthatja majd a gyermekét!! :)
2011. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segitő szavakat. Megnyugodtam. Azért mondja ezt, mert bátyám 18 éves fiát is gyámsága alá vette, de ott az anyja engedte, de nem mondott le róla. Azt mondta anyám, hogy ha kell, biróság által fogja elvenni tőlem a Lányomat. Még egyszer köszönöm mindenkinek a választ.
2011. aug. 23. 12:07
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A kiskorú gyermek felügyeletét a szülő gyakorolja. A szülői felügyelet megszüntetési csak bírósági határozattal, és csak nagyon komoly indokok alapján lehet. Ilyenkor gyámot kell kinevezni ahhoz, hogy a felügyelet más formában, de fennálljon. Ehhez azonban nem elég, hogy a nagyszülő azt mondja, hogy "a gyereket nem engedem." A szülői felügyelet megszüntetését a családjogi törvény szabályozza, ahol a legfontosabb indok:

88. § (1) A bíróság megszünteti a szülői felügyeletet:

a) ha a szülő felróható magatartásával gyermeke javát, különösen testi jólétét, értelmi vagy erkölcsi fejlődését súlyosan sérti vagy veszélyezteti,..............


Ha ez nem áll fenn, akkor a nagyszülő (vagy bárki más) esélytelen, hogy elvegyék a gyermeket az anyjától.

2011. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sokat segitettetek. Most már el merek indulni, nem kell félnem, hogy egyszer csak kijön a gyámügy, vagy valami hasonló.
2011. aug. 23. 12:33
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
nem veheti el. én nem vagyok híve a nagyszülővel való rossz viszonynak (még ha a szülő-nagyszülő között nem is felhőtlen a dolog, egy gyereknek jó, ha van nagymamája/papája), de ezt a nőt én csak megfenyegetném egy ügyvédi levélben azzal, hogy ha megpróbálja, egy életre eltiltom tőle az unokáját.
2011. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!