Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tulreagalom? Ne lassa apos...

Tulreagalom? Ne lassa apos olyan gyakran az unokajat?

Figyelt kérdés

Aposommal sosem volt jo viszonyom, olyan fajta, aki bort iszik, vizet predikal, mindig mindent jobban tud masnal, de azt nem veszi eszre, hogy a sajat dolgait milyen bugyutan intezi. Pl. kb. egy eve levett az anyosommal kozos bankszamlarol (amit anyosom a keresetebol gyujtott ossze) 100ezer eurot, ossz ennyi volt a konton. Kolcsonadta egy pasasnak, akit 2-szer latott elotte, azzal, hogy majd "irnak valami papirt". Azota semmi sem tortent. Most kiderult, hogy kezesseget vallalt valakiert Erdelyben, az egyik ingatlannal. Ugy tunik, az is eluszik. Kolcsonad boldog-boldogtalannak, a penzt mind anyosom keresi meg.

Mindegy, csak be akartam gyorsan mutatni milyennek is latom en ot. Husvet hetfon rokonoknal voltunk, es elkezdett a masfel eves kisfiam szajaba tomni egy csomo ropifelet, nagyokat. Szoltam neki szepen, hogy varjon mig a gyerek lenyeli, nem tud ilyen gyorsan ragni. Erre az o lekezelo stilusaban kozolte, hogy ne cirkuszoljak itt, o ket gyereket nevelt fel. (Persze, o s nem anyosom) Azt valaszoltam, hogy az lehet, de ezt a gyereket en szeretnem felnevelni, az en fiam. Erre odafordult a kisfiamhoz :"Ne torodj azzal amit anyad mond, az nem szamit!" Azt hittem rosszul hallok!!

Par oraval kesobb szolt hogy induljunk, kint az autonal megvar minket. En epp pakoltam a holminkat, korulneztem, a gyerek sehol! Kirohantam az utcara, hat ott setal vele, es rohog ram!! Nem kell engedelyt kernie hogy kivigye a gyereket, de konyorgom, nem kene szolnia?

Magamba folytottam, ma este mondtam a ferjemnek, ha ilyeneket mond a gyereknek, ritkabban fogja latni. Erre a ferjem meg nekem esett, hogy biztos nem ugy gondolta, meg en is biztos nem ugy beszeltem vele ahogy kellett volna, es most mi az ordognek kell haragot tartani?

Vajon tenyleg tulreagalom? 7 honapos terhes is vagyok.


2011. ápr. 26. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem reagálod túl

én a helyedben elmagyaráznám a férjednek hogy te ezt a viselkedőst nem türöd és vagy tiszteletben tartanak vagy akkor te tartod távol őket

2011. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hét te nem az én férjemmel meg apósommal vagy kapcsolatba?

Hasonlót én is tudnék írni. Habár a pénzzel jól bánik, de mindent mindig leszól.

Pl itt voltak mikor a gyerek 4 hós volt és csak azt hallottam hogy a gyerek milyen kövér, milyen nagy és még a szeme sem olyan szép. ha a páromnak megemlítettem volna tuti azt mondta volna hogy túlreagálom.


biztosan túlreagáljuk.


azt gondolom hogy a te apósod is mint az enyém nem rosszindulatból teszi ezeket, csak okosabb jobb akar lenni és ezért. de idegesítö. gondolom a te apósod okos beszólásokat szokott csinálni.


engem most az ünnepek alatt azzal húzott fel, hogy a gyümölcstortáról miért nem adok a 7 hós babának gyümölcsöt. az összes gyümölcs bogyós gyümölcs volt, eper, málna, és ribizlik, meg kiwi, szölö. és mondtam hogy mert ezek alergiát okoznak és még nagyon kicsi hogy megeméssze az apró magvakat. erre mondta hogy de bezzeg annak idején..... majdnem elküldtem, de inkább nem.


ja 2 hós volt a gyerek mikor azt tanította neki hogy hol az orra és füle meg a szája.


szóval ez csak mindig rosszabb lesz, én félek majd ha nagyobb lesz otthagyni náluk a gyereket napokra. mert tölünk nagyon messze laknak így ritkán látjuk öket.


anyós jó fej, de ö sem áll vitába apóssal.

2011. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Nő vagy. És erre az oldalra szinte csak elvált, vagy túl sok rossz kapcsolaton túl lépett, meggyötört nők, egyedülálló anyák írnak. Csak olyan választ fogsz kapni, hogy igen teljesen igazad van, tiltsd el az Apósodtól a gyerekedet, de legalább korlátozd sokkal kevesebb időre, és ritkábbra a találkozást. Az én százalékom pedig most szépen lassan egyre kisebbre csökken majd.


Ja, és nő vagyok, és de van gyerekem, három is.

2011. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
21.52, valaszt azert nem irtal. Tulreagalom-e vagy sem, szerinted?
2011. ápr. 26. 21:53
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
uhh pontosan tudom miről beszélsz, nekem is ilyen apósom van. Nehéz ügy ezt megbeszélni a férjjel, nagyon érzékeny téma. Nem tudom én jól csinálom-e, de szerintem arra kell törekedni, hogy ne érezze támadásnak, mert akkor védekezni fog. Valahogy próbáld meg úgy megbeszélni vele, hogy az jöjjön le neki, hogy te vele vagy és együtt próbáljátok megoldani a problémát. Én azt javaslom ilyennel ne fenyegetőzz, hogy kevesebbet fogja látni az unokát, inkább mindig a konkrét problémára koncentrálj, hogy mit tegyétek ez ellen. Na és rengeteg kitartás!!! Ennek a típusnak önbizalma baromi sok van, intelligencia meg nincs mögötte. Ha ilyen történik, mint a ropi szájbatömése, jól teszed, hogy azonnal lereagálod, én sem hagynám az ilyet.
2011. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
4%
52-es vagyok. Szerintem igen. Főleg a sétálással. Gondolj bele, ha nagyban vigyorgott Rád közben, akkor Téged akart bosszantani, mert látja, hogy hogy ugrassz Anyatigrisként mindenre, ami természetes is, de ő ezt kihasználja, vannak ilyen természetű emberek. (Nem, nem csak apósok, emberek is.) Ha csak Téged akar bosszantani, a gyermekedre (Az unokájára.) gondolom odafigyel, ha pedig odafigyel, nem történik baj, ha nem történik baj, feleslegesen aggódtál, feleslegesen mérgelődtél. Az egyetlen kivetnivaló a fiad nagyapjában az az, hogy azt mondta "Nem számít." Mert ha valóban ezt mondta, ha nem a "Nem számít." nélkül hangzott el a mondat, akkor igen, megéri ezt a túlreagálást, különben nem. Szerintem.
2011. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én após helyett a férjed hozzáállásán aggódnék,mert ha igy áll hozzád,rövid úton elérik hogy te tényleg ne számits semmiben...
2011. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem vedem anyatigriskent a gyereket, nem is a ropi mivoltaval, vagy a setaval van a bajom. Hanem a tisztelet hianyaval, azzal, hogy taknyosnak tart, akinek a velemenye nem szamit a sajat gyerekevel kapcsolatban. Amugy 73 eves lesz, es borzaszto figyelmetlen ember. Ketszintes hazban laknak, felvitte a gyereket az emeletre, majd elment vecere. Hallottam ahogy pisil, felszaladtam, es a kisgyerek a lepcso tetejen allt es nezett lefele...azonkivul azt kepzeli, hogy o a legjobb sofor a vilagon, kozben meg vezetes kozben levelet olvas, (igen, erre is volt pelda!) es atmegy a masik savba. Egyszer egyutt mentunk valahova, o vezetett, (mert csak o vezethet, ha ott van, akkor is ha nem az o autoja), szalltunk be, ferjem fia csak egy labbal volt az autoban, erre elindult! Szerinte neki mindenhol elsobbsege van, a tobbiek kotrodjanak az utrol! Ezert gondolom, hogy joggal feltem a fiamat, ha vele van. Kulonben nem vagyok egy kenyes anyuka.
2011. ápr. 26. 22:10
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

nem reagálod túl de nem az a megoldás, hogy eltiltod apóstól.


nekem is 1,5 éves a fiam, nálunk az a szomorú helyzet van, hogy hiába viszem el apósomhoz a fiamat 2-3 hetente, minden fontosabb :( mesélem neki miket csinál az unokája, bólint egyet aztán megy keres magának valami elfoglaltságot.

ez szerintem rosszabb, Te apósod legalább törődik az unokájával!

2011. ápr. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Apósom szerintem többet iszik a kelleténél (vagy mindig akkor találkozom vele, amikor épp piaszaga van). Ő képes volt egy családi összejövetel (saját és férj részéről is teljes család) közepén elaludni a széken, hátravetett fejjel, nyitott szájjal hortyogva :)

A gyerekeknek jó játék volt telepakolni a száját mindenfélével...

2011. ápr. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!