Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amerikában a gyerekek mindig...

Amerikában a gyerekek mindig így viselkednek, ha nem olyan nemű kistestvérük születik, amilyenre vágytak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez a kérdés hülyén hangzik, de engem kíváncsivá tett.


Mindannyian tudjátok, hogy Amerikában van egy szokás: a nembejelentő buli. Láttam 2-3 videót erről, habár nem érdekelt. Többnyire gyerekek szerepeltek benne. Az tűnt fel, hogy az a gyerek, amelyik nem a vágyott nemű kistestvért kapja, elsírja magát. Szinte az ilyenek voltak a középpontban. Őszintén sajnáltam őket :( Emlékszem, volt olyan videó, ami pár éve hatalmas felháborodást keltett, melyen egy kisfiú sírt, hogy nem öccse lesz a két húga után. A negatív üzenet a szülőknek szólt, mert vigasztalás helyett inkább videózták a gyereket. Tehát legtöbben a kisfiút sajnálták.

Minálunk ugyan nincsen ilyen buli, de kíváncsi voltam, hogyan reagáltak a magyar gyerekek a testvérük érkezésének, és hogy öcsikét vagy hugit szerettek volna-e. Én csak 3 éves voltam, amikor az öcsém született, úgyhogy mindegy volt, milyen nemű kistesóm lesz. Sorra kérdeztem a társaimat, hogy mi volt a reakciójuk. Szinte mindenki azt felelte, hogy nekik mindegy volt. Kivéve azt az egyet, amelyik nem akart testvért. Se fiút, se lányt. 4 éves volt akkor és emlékei szerint csak vonogatta a vállát, amikor mondták neki a szülei, hogy lesz testvére. (Ma sincs szoros kapcsolatban vele, de ez nem jelenti azt, hogy nem kedvelik egymást)


Egy volt lányosztálytársam kint él Amerikában. Egyszer volt ő is ilyen bulin. 2 gyerek felnyitott egy dobozt, amiből rózsaszín lufik szálltak fel. A lány örült, hogy húga lesz, az öccse viszont sírt. A lányosztálytársam megsajnálta őt és megpróbálta megvigasztalni őt. Elmondta neki, hogy amikor neki húga lett, ő nem sírt, mert neki mindegy volt. A kisfiú viszont tovább szomorkodott. Mikor elmondta a szülőknek, ők csak annyit mondtak: mert te magyar vagy, nálatok más a helyzet. (ezt nem sértésből mondták)


2021. júl. 31. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát persze, Amerika egy olyan hely, ahol a meg nem mondom hány millió (milliárd?) ember pont egyformán viselkedik.
2021. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Csak annyit tennék hozzá, hogy erre még felnőtt sem tudnak mindig jól reagálni.

Mármint én rengeteg olyan párbeszédet hallottam, hogy:

"- Na, és milyen nemű lesz a baba?

- Kislány - mondja lelkesen a fiatal anyuka.

- Ohh - szomorodik el a kérdező - nem baj! ne csüggedj, a következő fiú lesz!"


Szóval még felnőttek sem mindig tudják megérteni, hogy mindegy milyen nemű lesz, csak egészséges legyen. Akkor egy gyerektől (aki adott esetben olyan példát látott, hogy a szülei kifejezetten egyik nemet akarják,) mit várunk?

2021. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Komolyan azt hiszed, hogy pár összevágott videórészlet miatt egy egész ország népessége így viselkedik? Ugyanilyen videót bármelyik országban össze lehetne rakni. Nem csak gyerekekkel, hanem felnőttekkel is. Nem egy szülőt ismerek, ahol csalódtak, mert nem a vágyott nemű gyerek született. Volt, ahol apuka 6 hónapos koráig nem nyúlt a gyerekhez, mert neki nem kell lány. Egy barátnőm tesója 2 napig sírt, mert fia lett... Ez nem olyan kirívó dolog ám.
2021. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Micsoda egy hülye szokás. Amerika (is) megérett a pusztulásra.
2021. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

4-es:

Nálunk is rendeznek babaváró bulit.

2021. júl. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
5-ös: Az is egy ökörség.
2021. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
#6, csak akkora, mint a lánybúcsú, legénybúcsú, tejfakasztó buli, és társai.
2021. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Ennek nincs sok köze az országhoz. Ha a szülők nagy feneket kerítenek a "mi lesz a baba neme" témának, és az idősebb gyereket is erről kérdezgetik, akkor akaratlanul is ki fog benne alakulni egy elvárás. Márpedig a legtöbb kisgyerek nem viseli túl jól a csalódást, főleg ha még otthon is azt hallja, hogy pl. "reméljük, fiú lesz", ő is azt akar, majd kap egy lány tesót. Szerintem ezek a gender reveal party-k több szempontból is hatalmas hülyeségek (és egyébként Magyarországon is léteznek), de főként akkor jön elő a szekunder szégyenérzet, amikor pl. az apukán nagyon látszik, hogy ő nem lányt akart. Mégis hogy fogják ezt a videót megmutatni annak a gyereknek pár év múlva? Szerencsétlen még meg sem született, de már csalódást okozott az egyik idióta szülőnek. Nem azt mondom, hogy nem lehet egy babaváró bulit csinálni, ahol esetleg ez a téma is előjön, és az is természetes, ha van az embernek egy enyhe preferenciája, de egyesek nagyon durván túlzásba esnek. Úgyhogy nem kell csodálkozni, ha a nagyobb gyerek a korának többé-kevésbé megfelelően, kissé nevetségesen, de a szülők mintája alapján viselkedik.

Én például egyedüli gyerek vagyok, aki mindig is szeretett volna kistesót. Nem tagadom, hogy gyerekként lett volna egy preferált nem az én esetemben is, de akkor is tudtam, hogy nem ez a legfontosabb egy terhesség során, mert megtanították a szüleim. Van olyan ismerősöm, aki nem olyan nemű kistesót kapott, mint szeretett volna, de sehol nem volt ebből hiszti vagy bármi hasonló. Aki megérteti a gyerekével, hogy örülünk a babának, és az a lényeg, hogy egészséges legyen, annál nem lesznek ennyire negatív reakciók a nagyobb tesó részéről sem.

2021. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es: Jaja, az is mind ökörség, de a ballagás, szalagtűző, lakodalom is illik a sorba. A pokolba lehetne kergetni ezekkel a pénzszóró erőltetett marhaságokkal.
2021. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Én csak azt nem értem, aki szerint ökörség, annak mégis miért fáj? Nem az ö pénze, nem az ö ideje, söt, semmi hatással sincs az életére, de igen ökörség, legalábbis a legtöbb besavanyodott ember szerint.
2021. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!