Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a kisebb gyerekeket...

Miért kell a kisebb gyerekeket a nagyobb gyerekre bízni? Talán nem azért szülte a nagyobb gyereket, hogy az pesztrálhassa a kicsit-kicsiket.

Figyelt kérdés

2020. jún. 17. 09:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem is kell folyton rábízni, azért foglalkozhat vele. Nekem ugyan nem volt kistestvérem, de a bátyám meg a nővérem kiskoromban sokat volt velem, aztán amikor nekik lettek gyerekeik, akkor voltam velük.
2020. jún. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
Annak nem vagyok a híve, hogy állandóan a nagy legyen a kicsivel, mint nálunk volt. De szerintem azért időnként nyugodtan besegíthet a nagyobbik is, ha mondjuk dolga van a szülőnek.
2020. jún. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
26%
Hát nem tudom, talán azért, mert ha nincs ovi/bolcsi/iskola de a szülőnek dolgoznia kell? Esetleg épp azért, hogy a nyafogó nagyobb gyereknek is jusson enni meg internetre?
2020. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
73%
3-as: És hogyan oldaná meg a szülő, ha nem lenne a nagyobb gyereke?
2020. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%

Ismerős sajnos ,sosem volt nyaram vagy gyerekkorom mint másoknak mindig Pesztra voltam...

Amikor lehetett elhúztam és vissza sem nèzek,a szülőnek ez könnyebbség de gyerekként borzasztó volt hogy más gyerek pihen játszik programokra viszik nekem meg az volt

A dolgom h gondoskodjak a kicsikről kb egésznap. Egy felnőttnek is nehéz nemhogy egy kamasznak.

Amit tanácsolom vallalj diák munkát és menj el otthonrol. Pénzed is lesz belőle és nem tudnak befogni ilyesmire. Vagy szokott lenni ingyenes nyelv óra abból tanulsz is és szinten nem tudnak rád sózni senkit.

2020. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos, van olyan szülő, aki a nagyobbik gyerekének szül... Nem tudom felfogni az ilyan gondolkodást, de létező sajnos.

Szomszédban nem tervezett 3-ik gyerek kapcsán: -nem baj had jöjjön majd a nagyok vigyáznak rá. Ha nem saját fülemmel hallom, el se hiszem.

És tényleg, folyamatosan a nagyok hurcibálják az ovist magukkal mindenhova. Elhangzott az is: -ha nem viszed a kicsit, te se mehetsz sehova. (konkrétan a városba akart bemenni a 15 éves farmert venni) vitte magával a tesóját is, aki persze fáradt volt, végig nyávogott hogy unatkozik. Csak hogy anyuka nyugodtan tudjon otthon tenni-venni. Apuka meg fáradt, sokat dolgozik...őt békén kell hagyni.

Számomra ez már felelőtlenség.

2020. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
59%

Mert a családokban munkamegosztás van. Nem azért szültem a gyermekeimet, hogy legyen aki takarít, mos és főz.

De ha szeretne velem este filmet nézni, beszélgetni vagy bármi hasonlót, akkor bizony be kell szállnia ezekbe a tevékenységekbe is, különben egyszerűen nem lesz időm (se erőm és lehet, hogy kedvem se), hogy meghallgassam, milyen csodálatos videót talált a you tube-on, hogy fogja programozni az új kütyüjét, és milyen hülye volt a Feri, amikor azt mondta, hogy...

Egyébként én is elviszem őt autóval az edzésére, ha éppen zuhog az eső, elmagyarázom a fizikapéldát, amit nem ért, segítek ajándékot kitalálni és elkészíteni az osztálytárs számára. Pedig mehetne busszal, megkérdezhetné a tanárát a korrepetáláson és megcsinálhatná az ajándékot egyedül. De ha megkér, szívesen segítek.

Ő is segít nekem (azaz nekünk, mert apja is van) amiben tud, ha szükség van rá.

Sajnos vékony határ van a gyerek kihasználása, és a családi terhek ésszerű megosztása között. Ha a hatodik kistestvér születik, miközben nyilvánvaló, hogy a szülőknek már a meglévő gyerekekre sincs elég energiájuk, és az az alapfeltételezés, hogy majd a nagyok nevelik a kicsiket, ha a nagyokat nem engedik el pl. továbbtanulni, kollégiumba, mert "hogy boldogulna anyád nélküled" az nagyon nagy baj, és minden lehető módon fel kell lépni ellene.

2020. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
59%

Enis azon gondolkodom h a nagy szívja meg mindig és a kicsinek jó...

:(

2020. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
25%

4!


Nyilvánvalóan ez esetben egyedül lenne a nagyobb, hiszen ha vigyázhat a kicsire, akkor önállóan is maradhat. Logikus gondolkodás, mint olyan?

2020. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

Logikus gondolkodás de amikor az úgymond Nagy volt még kicsi/kisebb

Akkoris megoldotta valahogy.... mostmár meg hirtelen csak így lehet megoldani?!

2020. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!