Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves egyetemista vagyok, a...

19 éves egyetemista vagyok, a lakcímem még a szüleimhez van bejegyezve, így eltartottnak számítok. De a szüleim nem tartanak el, nem adnak egy fillért sem még ételre se. Milyen segítségre számíthatok ilyen esetben és honnan?

Figyelt kérdés
Egyedül a vonat havi bérlet árát adják ide, hogy be tudjak utazni az egyetemre. Van párom, az ő szüleinél alszunk, de többet ők sem segítenek nekünk. A párom munkát keres, de nem talál, így nincs egy fillérünk sem, annyi sem amiből ételt vegyünk. Megpályáztam különféle szociális támogatásokat, de mivel a szüleim fizetése és az egy főre eső ezekhez túl magas, így nem kapok semmit, mivelhogy eltartottnak minősülök. Más lakcímre nem tudunk bejelentkezni, mert nincs hova mennünk...így nincs hol lakni, nincs miből enni... nem tudom így kihez, hova tudnék fordulni a segítségért... hiszen eltartott vagyok papíron, de a szüleim nem adnak egy fillért sem, sőt, kitagadnak a családból, ha egy fillért is kérni akarok... akkor most mivan? mit tegyek?
2009. febr. 14. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

19 eves vagy, elsos vagy az egyetemen, ugye? Meg nagyon sok hatra van, 4 es fel ev, ez hosszu ido. Nem hiszem, hogy Magyarorszagon mostanaban jobbra fordul a helyzet. En a helyetekben nem folytatnam az egyetemet most. Gondold csak el, ha elvegzitek is, nagy kinszenvedessel, ehezve az egyetemet, nem biztos, hogy lesz munkatok utana sem. Akkor pedig elment 5 ev ehen-szomjan, nelkulozve, idegeskedve a fiatalsagotokbol! Ezeknek az eveknek kellene a legszebbnek lennie az eleteteknek, nagyon fiatalok vagytok.

Amit en tennek ebben a szornyu penztelensegben, otthagynam az egyetemet, de ha lehet halasztani, akkor halasztanek, es kimennek kulfoldre dolgozni, ha jo lenne kulfoldon kint maradnek, es kint jarnek egyetemre.

Igy nem lehet elni, nincs ennivalotok, ne viccelj mar! Az egyetemen millio koltsegetek van, es pl. nyelvvizsga is kell a diplomahoz, azt mibol fizetitek ki???

Hidd el, hogy kulfoldon lenne csak jobb nektek, ne vesztegessetek tovabb az idot, meg annyira nem sokat jartatok az egyetemre, hogy annyira sajnalni kellene.

Kulfoldon elunk mi is, es van kozgadaszkent vegzett munkatarsam, aki pincerkent dolgozik. Boldog, hogy van munkaja, a baratjanak is, es soha nem fognak visszamenni mar Magyarorszagra, hiszen nincs miert.

En nem maradnek egyetlen napot sem mar otthon!!!

2009. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én is erre vágyom a leginkább, de a párom valamiért nagyon ragaszkodik ide, hallani sem akar külföldről, pedig tudom, hogy ott "áloméletünk" lehetne... és talán még az egyetemet is folytathatnám ott... de ha mégis sikerülne meggyőznöm, mi kell ahhoz hogy kimenjünk? miből utazunk ki és hol lakunk utána és ott hogy kell munkát keresni?
2009. febr. 14. 13:22
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Dontsetek el, hogy kimentek, ugy mar minden erovel azon lesztek aztan. Irok neked par oldalt hasznosak nagyon londonimagyarok.hu, iranylondon.hu, magyaroklondonban.com, gumtree.com, hunvagy.hu

Egy repulojegy mar nem a vilag, ha idoben lefoglaljatok, valahogy arra szedjetek ossze a ravalot. Addig keressetek valamilyen munkat. Gyerekfelugyelet, vagy takaritas jobb modu csaladoknal.

En lehet hogy kimennek a baratom nelkul is egyedul. Lehet, hogy nem tart orokke a kapcsolatotok, es akkor kesobb banni fogod, de persze mindenki mas. En igy gondolom.

Kimehetsz baby-sitternek, sok egyetemista igy kezdi el eloszor. A csaladnal kapsz egy kulon szobat, es teljes ellatast, zsebpenzt. Amikor kint vagy, keresel mas munkat, es az egyetemmel kapcsolatban is tajekozodsz. De a babysitterkedes kituno ugrodeszka! A net televan hirdetesekkel!

2009. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Van más lehetőség, nem kell rögtön külföldben gondolkodni.


Keressetek egy családtagot, bárkit, akihez bejelentkezhettek papíron. Így nagyobb esélyed lesz a támogatásra, főleg ha nem keres sokat, és nem egyedül lakik. Márciustól kezdik fizetni a tanulmányi ösztöndíjakat is. Utolsó lehetőségként ott a diákhitel (bár én nem ajánlom, de ha nincs más választás, akkor muszáj). De mondjuk nem értem, hogyha tudtad, hogy ennyire nem támogatnak a tanulásban, akkor miért jelentkeztél egyáltalán. Csinálhattál volna egy okj-t, akkor még családi pótlékot is kapnál, meg szakmát is, és mellette dolgozhatsz is akár. De külföldre szakképesítés nélkül nem éri meg kimenni.

2009. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azért mert mikor belefogtam még úgy volt hogy támogatnak benne, sőt elvárták, hogy egyetemre menjek...és nekem is nagy vágyam gyerekkorom óta csak ezért tanultam
2009. febr. 14. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Talán az is jó megoldás lenne, ha kijelentkeznél az állandó lakcímedről. Talán megpályázhatnád a szoc. segélyt. De szerintem is ha nincs más megoldás vegyél fel diákhitelt és ha lesz majd mondád tudod törleszteni.
2009. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
50%
Hát!Lehet , hogy hülyeség,de ha nappalira jársz akkor nem jár a családi pótlék? Ha jár téged illet.
2009. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Az, hogy készpénzt nem kapsz, egy dolog, de gondolom esztek valahol? A te szüleidnél, vagy a párod szüleinél? Eltartásnak nem csak az számít, ha készpénzt kapsz a kezedbe, hanem az is, ha biztosítják neked, hogy legyen hol aludnod, fűtenek a szobádban, eléd rakják a tál ételt, nem kell albérletet fizetned, és ahogy látom, a netet is biztosítja nektek valamelyik szülő.
2009. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Állj a szüleid elé, és magyarázd el nekik, hogy te sem levegőt eszel ingyen. Nagyjából vázold fel nekik, hogy mi mennyibe kerül, és adjanak hetente pénzt. Ha mondjuk csak ételre+italra (nem meleg ételre gondolok) kérsz, az heti kb. 5000 Ft.

Azért kapják a családi pótlékot, hogy abból támogassák a tanulmányaidat.


Ha ezek után sem akarnak pénzt adni, mondd meg nekik, hogy otthagyod az egyetemet, így elesnek a családi pótléktól.


Nagyon sajnállak amúgy :(

2012. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
En is ugyanebben a helyzetben vagyok.
2018. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!