Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátottál már a szüleidne...

Megbocsátottál már a szüleidnek a gyerekkorod milyensége miatt?

Figyelt kérdés
Ha te magad is szülő vagy, szerinted gyerekeid hogyan gondolnak majd vissza a saját gyerekkorukra?
2021. szept. 8. 10:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
25%
Mert mit kéne megbocsájtani? Konfliktusok, viták csak ott nincsenek ahol valaki mindig hallgat és nyel.
2021. szept. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Ugyan utólag sem látom másképp, de nem segít ha haragszom rá. Nem tudja meg nem történné tenni a dolgokat, de legalább már jobb a kapcsolatunk
2021. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Mióta megszülettem azt hallgattam a testvéremtől hogy én vagyok minden rossz okozója, jobb volt nekik nélkülem, dögöljek meg, stb.

Anyám az ő seggét nyalta mindig. Soha nem dolgozott a tesóm.Nekem bezzeg kellett suli mellett..verekedett is, drogozott is.

Szívből kívánom hogy dögöljenek meg, egy forintot se adok a temetésükre se. Kaparják el őket egy pöcegödörbe.

2021. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván tettek olyat, amit utólag sem tartok helyesnek, de hát 20 év alatt ki nem követ el hibát?

Nem haragszom rájuk, inkább hálás vagyok, mert az látom, jó útravalót adtak nekem.

A magam gyerekeiről: két gyerekem van, különösen a fiammal vagyok bensőséges viszonyban. Neki többször is mondtam, hogy nekem az a legfontosabb, hogy úgy érezzék majd felnőve és visszatekintve, hogy boldog gyerekkoruk volt. Ilyenkor ő mindig megerősít abban, hogy így is van. :-)

2021. szept. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Jó gyerekkorom volt.
2021. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
98%
Nem haragszom, de nem is szeretem őket csak amennyire megérdemlik
2021. szept. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Már mindketten meghaltak.

Megbocsàtottam nekik, szeretettel emlékszem rájuk.

Engem sosem bántottak, viszont nem is vettek körbe szeretettel.

Igy a haláluk bár megrendítő volt, (1.5 év különbséggel mentek el)

nem okozott olyas fajta lelki traumát mint amit általában az embereknél szokott.

2021. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%
Nem kel begbocsásak nekik.Nincs jogom bírálni őket!Ami volt elmúlt.Felnött nő vagyok igyekszem az életemet jól élni ,de követek el hibákat.Ezt úgy írom hogy nagyszűlök neveltek fel.Vállás után egyik sem gondoskodott rólam új életet kezdek!Nem kaptam házat milliókat késöbb sem De ember lettem megteremtem ami kel, és előre nézek nem a múlton nyavajgok.Sőt felnöttként is megismertem szerettem tíszteltem őket!Apám a halálos ágyán azt mondta útoljára:te még a jéghátán is megélsz A legnagyobb ajándék amít csak kaphattam az élettöl!
2021. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem, és soha nem is fogok..felelőtlenül vállatak gyereket és tönkretették az egész gyerekkoromat és ez kihatással vanak még a mostani életemre is (20 éves vagyok)

De inkább öcsemet sajnálom jobban amiért a szülim ugydöntöttek hogy kb kidobják es lepasszolják a nagyszüleinek 12 évesen mert anyám most akarja kiélni magát apámnak meg a nője a fontos..

2021. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
98%
Nem, és azt hiszem soha nem is fogok. Alkoholista apa és gyógyszerfüggő anya mellett nem sok jóra számíthat az ember.Apám agresszív barom volt, anyám meg mindig minket okolt a testvéreimmel, hogy szar élete van, mintha mi tehetnénk arról, hogy a semmire vállalt 3 gyereket olyan emberrel, akit nem is szeretett. Nem tartom velük a kapcsolatot és nem is hiányoznak.
2021. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!