Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan dolog a párkapcsolat...

Van olyan dolog a párkapcsolatotokban, amit bár megbocsátottatok a párotoknak, de néha eszetekbe jut és még mindig bánt, fáj?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen dolog,akkor,hogy kezelitek mikor, ismét eszetekbe jut,és újból érzitek a haragot,megbántottságot magatokban?Nekem vannak ilyen dolgok,és mikor ismét eszembe jut olyan mérges dühös vagyok,csak nehezen tudom olyankor megállni,hogy ne kezdjem el felemlegetni.

2012. júl. 25. 19:47
 1/6 anonim válasza:
48%
Szerintem szinte mindenkinek van, az a lényeg, hogy rendesen kibeszéljétek, ha kell többször is. Ha nekem valami piszkálja a csőrőm akkor felhozom akár többször is, hiszen ő bántott meg, ennyit ki kell h bírjon a párod annak érdekében hogy tisztázzátok.
2012. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Van,sajnos.Nálam is az a helyzet,hogy ha eszembe jut,még mindig dühös,megbántott vagyok. Magamtól nem szoktam felemlegetni,de általában ilyenkor észreveszi magától is,hogy valami nem oké,és megbeszéljük. De remélem lassan enyhülni fognak ezek az érzések.
2012. júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Az első pofon, amit elfelejtettem, de ha visszaemlékszek...

jujj de nagyon fáj még most is:(

Ami ráadásul az én hibámból fakadt, és még mindig fáj.

Nem kell egy óriási pofont elképzelni csak egy csattanósat..:(

2012. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
A megbocsátás tudomány Colin C. Tipping Sorsfordító Megbocsátás című könyvében van megírva. Itt arra is választ léehet kapni, miért történt az a dolog, ami fáj, mi az értelme a te életedben annak az eseménynek. Nekem az egész életemet megváltoztatta, mégpedig jó irányban ez a könyv, ezért kapta magyarul a "sorsfordító" címet. Angolból szószerint a "gyökeres" megbocsátás lett volna a címe.
2012. júl. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincsen. Ugyanis, ha valódi a megbocsátás, akkor nincs többé sem harag, sem fájdalom. Rossz érzés lehet benned egy picike, ha rágondolsz a múltbéli dolgokra, amelyek akkor nagy fájdalmat okoztak, de általában az sem. Különben nem beszélünk megbocsátásról, hanem egészen másról.


Utóbbi esetben az adott fájdalmas dolgohoz tartozó indultokat elfojtod magadban (mert annyira fáj, hogy nem akarsz és nem tudsz velük foglalkozni), és megpróbálod megmagyarázni magadnak, hogy te már túlvagy rajta, neked már nem fáj, hogy a másik nem úgy gondolta, hogy te már felülemelkedtél ezen ...stb. - mert ezt verték beléd, hogy egy jókislány/jó gyerek/jó ember/jó fiú megbocsátó.


Azt elfelejtették neked megmagyarázni, hogy mit is jelent a valódi megbocsátás. Megbocsátani mindig csak a legvégén tudsz, akkor, amikor valóban túljutsz az összes benned levő indulaton. Ez egy belső folyamat vége, nem szabad erőltetni. Nyugi! :)

2012. júl. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,a válaszokat,igen, valószínű még nem sikerült megbocsátanom,csak szerettem volna,de igyekezni fogok.
2012. júl. 26. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!